Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Janie to nie wstyd nie znać się na wielu rzeczach ,co byś robił jakbyś wszystko wiedział,nuda i nie było by Ciebie tutaj z nami ,na pewno znasz się dobrze na czymś innym ,na czym my się nie znamy.Pozdrawiam :hyhy: Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Janku, Halinka ma rację, znasz się na innych rzeczach, o których my nie mamy pojęcia. A jak pobędziesz na forum, to się roślinek nauczysz. Ja właśnie uczę się dzięki forum.
Ślimaki zbieram, ale jest już ich coraz mniej Tylko takie duże. A te niewidoczne objadły mi siewki cynii.

Tadziu, już mnie się zdarzyło, że wypieliłam sobie zielsko razem z wysianymi kwiatkami.

Ewko, fajnie, że roślinki już w ziemi. Ja dzisiaj też sadziłam. Dzisiaj dostałam przesyłkę od Asterki. Roślinki w idealnym stanie. Od razu poszły do ziemi. Wykorzystałam czas, że nie padało.

Miruś, cieszę się, że podobają Ci się moje kwiatki. Czyściuttko to mam tylko na niektórych rabatach. Zielsko jest szybsze ode mnie.
Miruś, te białe irysy są bardzo wysokie i kwiaty mają bardzo duże. Jak je chcesz, to nie ma sprawy. Jak już je przytnę, to podrzucę Ci do Maksa.

W ogrodzie

Szałwia lekarska

Szczawik Deppego

Begonia

Goździki brodate o bardzo intensywnym kolorze

I dalszy ciąg łubinów

Liliowce całe w pąkach, ale kwiatków jeszcze nie mają

Po kolei kwitną następne rododendrony

Clematis Jan Paweł II
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

Mam jeden problem mam dobrą pamięć tylko krótką niestety szybko zapominam tylko cyfry dobrze pamiętam.
Iga kolejne ładne kwiaty. Żona wsadziła turki sporo zostało i rozdaje sąsiadom.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Moja szałwia lekarska ma taki sam kolor :-D
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Iguś i inni forumowicze co otworzę jakiś temat na forum zawsze jest to samo ,kwiaty ,krzewy ,drzewka,a wydaje mi się że widzę to pierwszy raz i podziwiam od nowa, fascynuję się każdym kwiatem , bez tej roślinności bardzo smutne byłoby życie,albo by go nie było.
Iguś ,pięknie wszystko kwitnie w Twoim ogrodzie .Pozdrawiam :) Halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lawender »

Iguś,ta róża cudowna,kolor taki mój ulubionnnny,,,,,i łubin super żółty kolor. Oj piękne masz te kwiaty,oj piękne.:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Zenia »

Iguś..piwonia miód malina, cudowna. Lubię takie delikatne kolorki piwonii a zapach jeszcze bardziej. Łubiny także koniecznie muszę pochwalić, ładny ten żółty. ;) . Oj nazbierało ci się tych nowości i znów następne. Niech pięknie rosną a w twoich rączkach na pewno tak będzie. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Ja w tym roku wysiałam miks, może żółty będzie. ;) Przy takich nasadzeniach, to mąż będzie mega szczęśliwy, bo nic nie będzie miał do sadzenia. :lol:
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Mirabela »

Iga, dzisiaj już musiałam ściąć kilka piwonii do wazonu. Mam pachnąca białą. Twoje pieknie wyglądają. Ja obrywa te małe pączki , pozostawiam tylko te główne i cała siła wzrostu idzie w ten jedem pąk. Bardzo lubię taki ukłąd płatków w pąku róży. I ten delikatny kolor, śliczna . Pokaż ją w rozkwicie. Iguś daj znać kiedy będzie Wam pasowało i serdecznie zapraszamy. Przecież znamy swoje nr. tel. - zadzwonisz.Musze zrobić porządek z moimi iryskami , muszę je posadzić jakoś bliżej siebie, będzie ciekawszy efekt. Może masz jakiś czysto żółty? Czekam na swojego Jana Pawła II.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Janku, moje białe aksamitki, które wysiewałam pierwszy raz są tak objedzone przez ślimaki (?) chyba, że nie wiem czy coś z nich będzie.

Danusiu, piękne te nasze szałwie lekarskie. Ślicznie kwitną.

Halinko, masz rację, że bez tej roślinności życia by nie było. Ja tak samo zachwycam się każdym kwiatkiem. Uwielbiam raniutko wyjść do ogrodu i cały obejść. Każdego ranka widzę zmiany. Od razu człowiekowi nastrój się poprawia, serce się raduje i dzień wydaje się taki radosny.
Aptenia doniczkowa ma coraz więcej kwiatków.
Obrazek

ale i ta w gruncie też już kwitnie
Obrazek

Oleńko, tak się martwiłam, że oprócz tulipanów nie mam żadnych wczesno-wiosennych kwiatów, ale za to teraz w ogrodzie jest cudownie kolorowo.

Zeniu, te białe piwonie mają ogromne kwiaty (jutro zmierzę), a pachną niesamowicie. Trzy ścięłam do wazonu, żeby mi w pokoju tak pachniało.

Obrazek

Nowości faktycznie trochę mi się nazbierało. Teraz tylko czekać, aż się to wszystko rozrośnie.

Liluś, moje łubiny też były siane w ubiegłym roku z mixa. A kolory mają przecudne.
Mój mąż rzeczywiście cieszy się, że tyle nasadziłam, ale i tak uważa, że jeszcze jest trochę za dużo do koszenia (bo to miałaś na myśli, prawda?). Dzisiaj popatrzył po moich rabatach i po raz pierwszy chyba powiedział [i"]Ale tu ślicznie"[/i].

Mireczko, ja też ucięłam piwonie do wazonu, ze względu na prawie odurzający zapach, no i dlatego, że pędy nie mają siły utrzymać tak ciężkich kwiaitów. Ja mniejszych pączków nie obcinam, bo jak te pierwsze przekwitają, to mam już następne i przez to przedłużone kwitnienie.
Mirko, jak przytnę irysy, to zadzwonię. Dziękujemy za zaproszenie. Żółtego irysa mam dosłownie jednego. Sadziłam jesienią, ale to jest irys o węższych dłuższych liściach, kwiat nie jest zbyt duży i on raczej powinien rosnąć gdzieś przy wodzie (przy oczku, stawie) i wtedy jest bardziej okazały. Dostałam go od koleżanki, u której rośnie właśnie na skraju oczka. Ona go nazwała wodny irys.
Róża dla Ciebie

Obrazek

Obrazek
Jak widać, mrówce się spodobała.

Lawenda rośnie jak szalona. Jest bardzo wysoka, na zdjęciach tak nie widać, no i będzie miała dużo kwiatów
Obrazek

Obrazek

Kwitnie szarłat wiechowaty
Obrazek

Obrazek

Najbardziej się cieszę, że zaczynają kwitnąć jeżówki.
Obrazek

Obrazek

Zaczyna kwitnąć języczka dłoniasta (sadzona w marcu ma już dwa pąki)
Obrazek

Obrazek

Agrest coraz większy
Obrazek

Stale zapominam nazwę, ale lubię ten kolor kwiatów.
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Asterka »

Igo,
te dwa ostatnie zdjęcia to przywrotnik miękki, Jest rośliną jadalną i lekarską. Podobno najlepiej smakują młode listki, ma cztery razy więcej witaminy C niż cytryna.
Wszystkie pięknie u Ciebie kwitnie. Zbierz koniecznie nasionka łubinów! Ja mam tylko łubin niebieski, a posadzone w tym roku są jeszcze bardzo malutkie.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Danusiu, nie wiedziałam, że przywrotnik jest jadalny. To już druga moja roślina, na którą zwróciłaś uwagę do wykorzystania w kuchni (pamiętasz - amarantus).
Łubiny w tym roku same mi się też powysiewały, ale nie wiem jakie będą kolory. Natomiast te śliczne kolorki już pozaznaczałam i z tych na pewno zbiorę nasiona.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Igo wszystko u Ciebie pięknie kwitnie .Mam zrobione zdjęcia z ogrodu tego co można pokazać ,zrzucę jak tylko dorwę aparat.Pozdrawiam Halina :lol:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

Właśnie Iga wszyscy się starają jak mogą a tu takie ślimaki czy inne stworzonka wcale tego piękna czy nasze staranie nie doceniają tylko wszystko psują. Zwłaszcza w tym roku jest multum ślimaków ale jak wyjdą warzywka to u mnie zaraz pokazują się nornice i taka marchew czy inne warzywka są obgryzione często zostaje tylko natka.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Biała piwonia piękna. U mnie miała być biała okazała się bordowa. Ale także bardzo mi się podoba. Również nie wiedziałam, że przywrotnik jest rośliną jadalną :-o
Zablokowany