Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Iga51 pisze:Danusiu, goździki od Ciebie mają już kilka kwiatków. Początkowo myślałam, że one są białe, ale mają leciutki odcień różu.
Mam kilka kolorów goździków. Ale w większości kolory mało zdecydowane. Białe także ale oczywiście nie wiedziałam, które gdzie rosną. Kiedyś kupiłam o konkretnym kolorze ale w tej chwili, widzę, że także zmieniły ubarwienie :hyhy:
Martwiłaś, że twój ogród długo nie nabierze rumieńców i się nie zapełni. A wygląda, że jeszcze trochę i będziesz miała problem z miejscem do sadzenia. Chyba, że jeszcze ukrywasz przed nami puste poletka ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

A mnie łubiny nie lubią z wyjątkiem fioletowych których mam sporo , dokupiłam czerwony może zacznie rosnąć bo z nasionek zeszły trzy i przy moim szczęściu pewnie fioletowe .. hosty i u mnie ładnie rosną a mieczyki są o połowę mniejsze za to krokosomi nie widać .. U mnie zaczynają kwitnąć piwonie i goździki ..
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lawender »

Ja co roku wysiewam łubin jednoroczny między wieloletnimi,,co roku sam wyrasta bo się rozsiewa,kwiaty ma odrobinę mniejsze ale bardzo kolorowe. Łubin wieloletni tzw.trwały jest wyższy i ma większe kwiatostany ale jednoroczny obficiej kwitnie. Oba są urocze:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Olu, masz racje, takie bukiety są najpiękniejsze, sprawiają najwięcej radości.

Ewuniu, cieszę się, że roślinki dotarły do Ciebie w idealnym stanie.

Danusiu, te goździki z pewnej odległości wydają się białe, dopiero z bliska widać, że są bladoróżowe. Są piękne.
Tak prędko całego ogrodu nie zapełnię, nie ma obawy. Nic nie ukrywam, ale jeszcze jest pewien fragment do zagospodarowania. Mój mąż dzisiaj trochę narzekał, że mimo moich rabat i tak jest za dużo do koszenia, więc na pewno nie będzie tam trawnika. Na razie myślę, co tam zrobię.

Janeczko, w tej mojej rabacie łubinowej tez jest przewaga fioletowych i one są najwyższe. Więc te niższe o pięknych kolorach przesadzę w inne miejsce.
Moja piwonia już rozkwitła. Jutro zrobię zdjęcie.

Oleńko Moje, choć wieloletnie jak na razie maja bardzo duże kwiatostany i bardzo obficie zakwitły. Może dlatego, że są dopiero drugi rok. Ale widzę już nowe sadzonki. Zobaczymy jakie się wysiały pewnie w przyszłym roku. Zachowam wszystkie.

Strasznie się u mnie pogoda psuje. Wieje zimny wiatr, jest zimno i pochmurno. Całe popołudnie tak było.
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lawender »

Iguś na Dzień dobry kolejne zdjęcia Twoich ulubionych naparstnic;)
Załączniki
A TYM RAZEM INNE KOLORKI ;)
A TYM RAZEM INNE KOLORKI ;)
Też piękne;)
Też piękne;)
I moja ulubiona:)
I moja ulubiona:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Od dzisiaj będą moje ulubione :lol: Pozdrawiam :lol: Halina :lol:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Moje naparstnice też zaczynają kwitnąć . U mnie poda więc siedzę w domu . Deszcz mnie wyręcza w podlewaniu ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Oleńko, takie dzień dobry mogę oglądać każdego dnia. Ale szczujesz. Te naparstnice są przepiękne. Od dawna się nimi zachwycam.
Kiedyś powiedziałam koleżance, że tak bardzo podobają mi się łubiny, naparstnice, ostróżki, malwy. A ona na to "no wiesz? takie pospolite, wsiowe kwiaty ?!! Chyba nigdy im się nie przyjrzała, a ja widocznie jestem taka wsiowa, bo kocham te kwiaty. I to najlepiej w dużych grupach.

Halinko, Janeczko jak widzę nie ja jedna jestem zauroczona naparstnicami.

Rozwijają się piwonie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trzykrotka
Obrazek

Lilie drzewiaste
Obrazek

Kwiaty tarasowe
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzisiaj u mnie okropnie leje, wieje silny wiatr, a na termometrze 10 stopni. Mogę zapomnieć o pracy w ogródku. No to biorę się za prasowanie.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: tadek »

W Poznaniu pada już od wczorajszego wieczora :mrgreen: .
Aby ładnie chwaściki rosły.

Chwalisz się Iguś lilią drzewiastą, czym ona właściwie różni się od innych lilii?
U mnie w ogródku rosną trzy takie lilie.
Mam również wsiowe naparstnice, ;) malwy które również mi się podobają.
Aby swobodnie się rozrastały, ostatnio nawet ograniczyłem pielenie chwaścików koło tych roślin. ;)
Tylko jakoś łubin nie chce się na dobre u mnie zadomowić.
Widocznie za bardzo miastowy jestem. :rotfl:

Lilie, a liliowce. Jaka jest między nimi róznica?
Zajrzyj tu, aby się dowiedzieć. :zalamany:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Tadku ja jestem od maleńkości wsiowa i też łubin nie chce rosnąć , tylko liliowy jakoś się trzyma ale rozsiewać to już nie chce ,,Naparstnice ,kosmosy, tytonie mam samosiejki od lat i pięknie kwitną ale najważniejsze że nie wymagają podlewania i nawożenia , rosną tam gdzie wykiełkują ..
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Tadziu, a u mnie łubin rośnie ogromniasty. W takim razie jestem już całkiem "wsiowa". Naparstnice siałam raz na samym początku, na glinie. Nic jeszcze wtedy z tą ziemią nie robiłam, tylko trochę przekopałam. Nie nawoziłam, nie dawałam kompostu. To było w pierwszym roku, kiedy wprowadziłam się na wieś. Wyrosły takie malutkie, nawet kilka zakwitło, a potem wszystko zniknęło.

Lilie drzewiaste rosną jak wszystkie inne lilie. Różnią się tylko wzrostem. Drzewiaste dorastają do Twojego wzrostu , a nawet do 2 metrów. I to cała różnica.

Janeczko, mam nadzieję, że i u mnie się kiedyś naparstnice zadomowią.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: tadek »

Widać że łubin jest dużym mądralom jak nie chce u nas rosnąc. Dobrze jeszcze że naszą Igę toleruje.
Opiekuj nim się dobrze Iguś.


Nam tymczasem Janinko musi starczyć naparstnica i malwy... ;) :rotfl:

Igusiu, aby naparstnica sama u Ciebie się rozsiewała, musiała byś uważać przy pieleniu, aby nie wysiudać czasem wykiełkowanych młodych roślinek.
Ja jak już wspomniałem, z tego powodu w wielu miejscach usuwam chwaściki dopiero jak mam pewność że nie ma tam wysianych przez naturę kwiatuszków... :zawstydzony:
Łubin trwały
Bardzo dekoracyjna w okresie kwitnienia roślina pochodząca z Ameryki Północnej. Wiosną z karpy korzeniowej wyrastają długoogonkowe liście złożone z kilkunastu lancetowatych listków. W końcu maja pojawiają się bardzo efektowne duże grona motylkowatych kwiatów. Po usunięciu przekwitających kwiatostanów łubiny zakwitają ponownie w sierpniu. Kwiaty formy wyjściowej mają niebieską barwę, ale w uprawie ogrodowej można spotkać rośliny kwitnące w wielu innych kolorach.
Czytaj dalej - Łubin trwały (Lupinus polyphyllus)
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Jan Twardowski
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 419
Rejestracja: 2014-04-15, 20:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Jan Twardowski »

Jak ja czytam Wasze wpisy o tych różnych kwiatach to się czuję taki niedouczony w tej kwestii ,że aż wstyd bo mieszkam już na wsi 25 lat a znam tylko kilka rodzajów. Choć na drzewach już dużo lepiej. Mam też chyba kalinę ale na pewno nie czerwoną w dodatku krzak niczym się nie wyróżnia ot taki krzaczek. A tak w ogóle już trzeci dzień zimno wczoraj nawet nie doszło do 9 stopni a obecnie też tylko 6 stopni i lekko pada deszcz. Jak u Ciebie ze ślimakami.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Kawusia »

Iguś, melduję, że mimo deszczowej aury sadzonki trafiły do ziemi, floksy podzieliłam na 3 sadzonki, chryzantemę na dwie, jeżówkę wsadziłam tak, jak przyszła z tą bryłą gliny.. kurcze ale masz ziemię.. u mnie piachy, mam nadzieję, że roślinki nie przeżyją szoku :lol:. Mało mi się udało wczoraj zrobić w ogrodzie, rano miałam panów do poprawek w domu przy oknach, regulacje, takie tam, no to warto było od razu umyć okna, skoro parapety opróżnione a jak się odrobiłam, to przyszła burza z oberwaniem chmury.. w jakiejś przerwie posadziłam roślinki od Ciebie i jeszcze coś gdzieś wetknęłam, posadziłam ostatni nie wsadzony powojnik i zrobiło się ciemno, za to w domu mam "jak w pudełeczku".Dziś od rana podlewa.. przyjmą się na pewno.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
Mirabela
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 346
Rejestracja: 2012-02-01, 18:39

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Mirabela »

Iga, łubiny przepiękne, irysy białe ( których nie mam) przecudnej urody. Ten łuk z host jest imponujący, czyściutki aż miło popatrzeć.
Pozdrawiam Mirka.
Mój ogród w Maksie cz.I
Zablokowany