Wiejski ogród Igi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Zablokowany
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Danusiu, dąbrówka rośnie w pełnym słońcu. I tam na pewno zostanie. Myślałam o tym, że jak się mocno rozrośnie, to trochę przeniosę do lasku. On tak całkiem zacieniony to nie jest. A u Ciebie dąbrówka rośnie pod drzewem?
Moje wnuki są alergikami i trochę się teraz boję dyptamu. Zabezpieczę go na razie tak, żeby nie miały do niego dostępu.

Dzisiaj w końcu sucho, zaświeciło słońce. Można trawę skosić i coś porobić w ogrodzie.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Danka »

Dąbrówka w półcieniu będzie miała mniej bordowego koloru. Z podagrycznikiem faktycznie należy uważać, bo gdy się rozrośnie to naprawdę trudno go wyplenić. I wtedy mniej się podoba :-x Ze względu na swoją alergię nie posadziłam dyptamu w ogrodzie. Bo widziałam rękę koleżanki poparzonej dyptamem. Miała takie same kwiatki na ręce jak kwitnie dyptam. ;-)
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Asterka »

Igo, podagrycznik jest ekspansywny nie z powodu rozsiewania nasion, lecz korzeni-rozłogów podobnych do perzu. Dlatego radziłam Ci posadzić go w zakopanej, duże doniczce.
Co do dyptamu, to nie zauważyłam, żeby parzył, ale ja nie jestem alergikiem. Ma intensywny zapach, kiedy go się poruszy.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Też mam dyptamy ale robię przy nich w rękawiczkach i jak do tej pory nie zauważyłam aby parzył .. A ja sadziłam podagrycznika trzy raz i na moich piaskach nie chce rosnąć a mam kilka miejsc w których może się panoszyć szczególnie taki o pstrych liściach ..
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: elza »

Iguniu,tak jak pisały dziewczyny,podagrycznik rozrasta się poprzez rozłogi korzeniowe identycznie jak perz.Z mała różnicą tylko,że dla niego twój pas trawy nawet 5 metrowy to żadna przeszkoda.Za parę lat możesz mieć go wszędzie i będziesz płakać.Rozważ to bardzo poważnie.Ja tego dziadostwa w ogrodzie nie życzę nawet najgorszemu wrogowi,więc znajdź sobie inna roślinę,która spełni twoje wymagania w tym lasku a jej nie przeklniesz za kilka lat.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lilia0405 »

Iga51 pisze:Liluś, nie mam słów. Bardzo, bardzo dziękuję. Trafiłaś, nie miałam nic z tego co mi przysłałaś. Mam pierwiosnki jeszcze malutkie (dostałam od Eli), ale tego nigdy za wiele. Bardzo ucieszyły mnie rojniki i ta druga skalna roślinka .
Oj tam, oj tam :oops: I ja się cieszę, że trafiłam. Jak coś będzie pasować to pisz.

Przy dyptanie uważaj, on parzy i nie trzeba być uczulonym.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Witaj Liluś. Cieszę,się, że jesteś. Miałam wrażenie, że od paru dni Cię nie czytałam.

Dyptam jest piękną rośliną i z liści i z kwiatów. Myślę jednak, że jest zbyt dużym zagrożeniem dla moich wnuków (szczególnie dla młodszego). Obaj są alergikami, a ostatnie badania wykazały, że młodszy jest w 98 % uczulony na kwitnięcie wszystkich traw i wielu, wielu roślin.. Aż trudno pisać o zaleceniach medycznych dla tego maluszka (zbyt boli).
------------------
Roślina jest piękna, Danusia (Asterka) pisała, że kiedyś miała tę roślinę i żadnych skutków ubocznych. Jeśli się zgodzi, to wyślę jej ów Gorejący Krzew Mojżesza, bo nie byłabym w stanie tak po prostu go wyrzucić.

Natomiast jeśli chodzi o ten nieszczęsny podagrycznik, to też nie potrafię pozbyć się rośliny, która mnie się bardzo podoba i od trzech lat rośnie w piękną kulę. Zrobię więc Danusiu tak jak mówisz - posadzę w dużej donicy i będę go pilnować.
-----------------
Dzisiaj dostałam duże rozgałęzione sadzonki bluszczu zimozielonego i zdecydowanie jutro sadzę je w lesie.

Janeczxko, jeżeli masz chęć spróbować po raz czwarty, nie widzę problemu z wysłaniem Ci sadzonki pstrego
podagrycznika.
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: wasilewska101 »

Chętnie go przyjmę bo ładniej będzie wyglądał jak zielsko ,które muszę ciągle pielić . A w ogródku tez go posadzę w donicy . Nareszcie słoneczko wygląda ,jak tylko spije rosę idę do ogrodu bo znowu po tych deszczach robi się zielono ..
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Asterka »

Igo,
ogromnie się cieszę Twoją propozycją obdarowania mnie dyptamem :oczami:
Może i u mnie coś się dla Ciebie znajdzie. Kliknij na "Moje roślinki" na samym dole mojego wpisu i przejrzyj moje albumy. Napisz na pw, co by Cię interesowało.
dziekuje-kwiatek.gif
dziekuje-kwiatek.gif (512 Bajtów) Przejrzano 1291 razy
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Kawusia »

Iguś, ale u Ciebie już pięknie wszystko kwitnie, aż się serce raduje, u mnie widać sporo się przyjęło. Wyrasta łubin na zielony nawóz, jeszcze księżycowy krajobraz góruje, ale też widzę, że coś zakwita, coś wyrasta strasznie mnie to cieszy. Żelaźniaka po listkach sądząc mam tego żółtego, posadziliśmy wczoraj, zobaczymy jaki to cud pierwszy raz spotkałam się z tą rośliną.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
lawender
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1153
Rejestracja: 2014-01-12, 11:59

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: lawender »

Iguś,jeżeli ogórki cytrynowe przemarzły to wyślę Ci kolejną porcję nasionek.Ogórki można wysiewać do połowy czerwca:)
Pozdrawiam serdecznie Ola - Lawender:)
Awatar użytkownika
Waldiwlodawa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 475
Rejestracja: 2014-05-15, 09:44

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Waldiwlodawa »

Witaj Igo...Sliczny masz ten ogrod, nie to co moj skromny...
Tez mi sie marzy duza przestrzen, gdzie moglbym troche wiecej popracowac i tworzyc....ech....
Moze kiedys, a tymczasem bede podziwial Twoj ogrod...Pozdrawiam kwieciscie...:)))
Kochajmy kwiaty i zwierzeta...One potrafia dac serce za serce-ludzie nie zawsze...

Zapraszam do mojego tematu MÓJ OGRÓD-KRAINA CZARÓW...
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: Iga51 »

Waldku, dziękuję za odwiedziny. Ja podziwiam Twoje róże. Mam nadzieję, że i ja kiedyś takich doczekam.

Oleńko, ogórki odbijają, może coś z nich będzie, pożyjemy, zobaczymy. Melony mają kwiaty, karczochy uratowane, arbuzy też podmarzły, ale mają już nowe liście.

Ewuniu , ciekawa jestem jak Ci się spodoba żeleźniak. Ja lubię takie rośliny.

Danusiu - Asterko, proszę, podaj adres na pw. Jutro chciałabym wysłać.

Janeczko, jest już bardzo ciepło, ale myślę, że roślinka dojedzie szczęśliwie. Jutro wysyłka.

Pogoda piękna, tylko czasu brakuje. Nadrabiam zaległości w ogrodzie. A mam co robić. Chwasty są nieubłagane. Pamiętacie mój bożonarodzeniowy cyprysik? Jednak dość sporo zmarzł. Myślałam, że nic z niego nie będzie. Obcięłam ponad połowę suchą i zostawiłam. Niespodzianka. Wypuścił nowe przyrosty. Co prawda już nie jest taki zgrabny jak był, ale zobaczę, co z nim będzie dalej.
Obrazek

Kwitnące irysy. Wysokie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Piękny kolor łubinu

Obrazek

Kalina, która stale mnie zachwyca
Obrazek

Powojnik MISS BATEMAN
Obrazek

Orliki
Obrazek

Obrazek

I tawuła
Obrazek
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: malina »

Iguś ale pięknie wszystko kwitnie,aż się serce i oczy radują.Pozdrawiam :lol: halina
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: Wiejski ogród Igi

Post autor: elza »

No bomba z tym cyprysikiem Iguś a łubin ma faktycznie piękny kolor. Sama zachorowałam na taki jakiś czas temu,bo widziałam gdzieś w necie.Na razie mam tylko póki co fioletowe i jasno-różowe. Cyprysik skoro ci odżył to będzie do uformowania.Zdolna kobietka jesteś to coś pięknego z niego kiedyś zrobisz.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Zablokowany