Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Moje żurawki po ostatnich mrozach także mają zmrożone liście. Liczę, że "serca" żurawek żyją i wypuszczą młode liście. Do tej pory tak było.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

U mnie z żurawkami bywa różnie - zdarza się , że po zimie któraś wypadnie , ale większość się regeneruje.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

mmmm5 pisze:Zauważyłam,ze wzmianka o ani jednym płatku śniegu już nie aktualna

Ano. To pierwsze marcowe płatki.
Marysiu, kanny podpędziłam nie z własnej woli. To był jedyny sposób, żeby je uratować. I tak 60% się zmarnowało. W tym roku będzie ich niewiele (10 sztuk), ale się rozrosną do przyszłego sezonu. Bardzo bym się zmartwiła, gdybym wszystkie straciła. To są te od Ciebie, a ja je uwielbiam. Trochę się martwię, że światła nie mają zbyt wiele. To są duże kastry i tylko w zachodnim pokoju znalazłam dość miejsca. Jak już temperatury się podniosą powyżej 5 stopni, to wywiozę je do nieogrzewanego tunelu. Nawet już sobie "wózek" obstalowałam. Do małej palety dokręciłam cztery kólka.
Elzbieta M pisze:Co do pinii - myślę, że zaryzykować można
Pewnie, że zaryzykuję. Jedną wysadzę w gruncie, następną będę formować na bonsai. Czytałam, że można.
Oby moje żurawki odbiły. Mam ich dość sporo.
Krysia pisze:Pinie nie będą rosły w naszym klimacie, one nie wytrzymają naszych mrozów, nie ma takiej opcji.
Podobno wytrzymują do -15 stopni. Tylko trzeba wysadzać do gruntu dwu, trzyletnie.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

.
Sadzonek Pini masz kilka Igusiu.
Pewnie że posadź do gruntu, w jakimś ciepłym kącie. :hyhy:

Witaj na forum! :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Bettiw »

Iguś szalejesz i tak trzymaj. Kanny w cieplejsze dni możesz wystawiać, wywozić je Twoim wózkiem, ale to sporo sił potrzeba, może prostszy sposób się znajdzie na hartowanie, wietrzenie? Mi wydaje się, że w chłodnym pokoju mogą stać do maja, najważniejsze żeby przetrwały.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Basiap

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Basiap »

Naprodukowałaś trochę tych postów :lol: jakiś czas mi zajęło pobieżne zapoznanie się! Ale było warto. Twoje obrzeża rabat są książkowo angielskie, zazdrość mnie wzięła, w końcu i ja dojrzalam do tego aby coś takiego zrobić, zaczęłam nawet, ale zima mnie zatrzymała
Mnogość kwiatów jest zachwycająca. A trawnik bajka. Gratulacje!! B
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Basiu, dziękuję.
Basiap pisze:Naprodukowałaś trochę tych postów jakiś czas mi zajęło pobieżne zapoznanie się! Ale było warto.
Cóż, przez prawie 5 lat trochę się nazbierało.
Bettiw pisze: w chłodnym pokoju mogą stać do maja,
Rzecz w tym Beatko, że pokój nie jest taki chłodny. Wietrzę, otwieram okna, ale kanny rosną tak szybko. Chyba się na mnie uwzięły.
tadek pisze:Sadzonek Pini masz kilka Igusiu. Pewnie że posadź do gruntu, w jakimś ciepłym kącie.
Tak zrobię Tadziu.
tadek pisze:Witaj na forum!
Cieszę się Tadziu, że znowu jestem z Wami, to tak jakbym wróciła do domu.
------------------------------------------
Znowu zapomniałam jak się ten kwiat nazywa. Kwitnie obficie, choć kwiatuszki ma drobne. Ślicznie wygląda na oknie w towarzystwie czerwonego grudnika, który cały czas kwitnie.
20180320_090625.jpg
20180320_090637.jpg
20180207_113022.jpg
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Iguś , roślinka z żółtymi kwiatuszkami to Hatiora salicornioides.U mnie w tym roku miała bardzo nieliczne kwiatuszki, szkoda , bo pięknie wygląda z tymi żółtymi punkcikami.
Wiki
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 815
Rejestracja: 2017-05-12, 16:56

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Wiki »

:)

Pięknie kwitnie Ci grudnik. Mój w tym roku zbuntował się i nie kwitnął.
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: krysta »

Witaj :)
Mój grudnik [ a może kaktus Wielkanocny] też kwitnie ,to żółte ładne ,
też kaktusowate ?
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Elzbieta M pisze:Iguś , roślinka z żółtymi kwiatuszkami to Hatiora salicornioides.U mnie w tym roku miała bardzo nieliczne kwiatuszki, szkoda , bo pięknie wygląda z tymi żółtymi punkcikami.
Dziękuję Elu, też sobie przypomniałam bardziej popularną nazwę: Rhipsalis, jeszcze inaczej patyczak doniczkowy. Jest o nim też wzmianka w naszym poradniku, jako roślina lubiąca cień.

Wiki, mój grudnik kwitnie od października z króciutką (tygodniową) przerwą w styczniu. Teraz jeszcze cały czas kwitnie
krysta pisze:,to żółte ładne ,też kaktusowate ?
Tak. To sukulent z rodziny kaktusowatych. Najbardziej niewymagająca roślina jaką znam. Możesz o niej zapomnieć, a ona i tak rośnie i kwitnie. Znosi suszę. Ale to typowa roślina doniczkowa. Latem może rosnąć na balkonie, czy w ogrodzie, ale na zimę do domu, bo musi mieć minimum 10 stopni.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Rzeczywiście hatiora ciekawie wygląda.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6086
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Iguś , ja też mam tę roślinkę kwitnącą na żółto. Dostałam ją od Eli i ładnie rośnie, ale jeszcze nie kwitła.
A co do pinii rosnącej w naszym klimacie, to ktoś by się w necie chwalił. A nikogo takiego nie znalazłam.
Zapytałam mojego męża, który na pytanie, czy rosłyby pinie w Polsce odpowiedział, że skoro ich nie widzieliśmy nawet w ogrodzie botanicznym, to rosły nie będą. Nasza zima, nawet łagodna, to jest jednak zima, a one mogą i owszem przetrzymać minusowe temperatury, ale trwające kilka dni. Widziałam, że ktoś hodował palmy rosnące na Kanarach. W zachodniej Polsce i okrywane dużą warstwą słomy, agrowłókniny i jeszcze jakoś skonstruowane podgrzewanie miały.
Fajnie, że znów jesteś na forum :-D .
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Fajny ten patyczak, :-P ciekawie wyglądają żółte kwiatuszki :-D , grudniki moje marnie kwitły w tym sezonie :|
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Danusiu, Krysiu, Aniu, dzięki, że zajrzałyście.
Grudnik dalej pięknie kwitnie, hatiora też.
----------------------------------------------------------
Dzisiaj nas ostro zasypało.
20180329_090704.jpg
20180329_081717-EFFECTS.jpg
Śnieg dalej sypie.
ODPOWIEDZ