Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Piękny łan tulipanów :-D mój piaskowiec po zeszłorocznym "wariactwie"( kwitł do mrozów) chyba padł :-( muszę go obskubać i zobaczyć czy czegoś nie wypuszcza :->
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Dziękuję za odwiedziny. Odpowiem wszystkim wieczorem.
Teraz zajrzałam na chwilę podziękować Danusi za przesyłkę. Dostałam dwie tawuły (będą do kolekcji) i złotlina japońskiego. Pięknie zabezpieczone, dotarły w idealnym stanie. Bardzo dziękuję.
Dla Ciebie Danusiu fotki, które się nie wyświetliły (wstawiane bezpośrednio z Google+). Wrzucę przez załącznik
dereń
dereń
hortensja
hortensja
tawuła Billarda
tawuła Billarda
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

.
Tawuła Billarda wygląda jak kolorowa wata cukrowa... :lol:

Czytałem że rozmnaża się ona przez odrosty... :/
U mnie rośnie tawlina jarzębolistna (podobna do tawuły), która też rozrasta się przed odrosty, przez co traktuję ją jak chwast. Najładniejsza jest jak kwitnie, potem to nic specjalnego. A ,,przedstawienie'' największego, obfitego kwitnienia trwa tylko tydzień.
Tawlina jarzębolistna
Tawlina jarzębolistna
Poradnik ogrodniczy - Tawuła - odmiany
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Marysiu, coś faktycznie milin nas omija. Chociaż ten od mamy Gosi właśnie wypuścił listki (dwa). Ten od Eli z patyczka chyba za długo stał w domu, bo zaczął chorować. Dostał jakieś plamy na liściach, więc wyniosłam go na taras i też stoi w miejscu.
Kasiu, :serce:
Gosiu, mnie się te tulipany też podobają, ale nie wiem jak się nazywają. O milinie napisałam wyżej.
Elu, miliny listki już maja, ale ten od Ciebie choruje. Może wiesz, co to jest i jak z tym walczyć. Siedzi cały czas w doniczce na tarasie, ale plamy dostał jeszcze w domu.
20160507_153524 chory milin.jpg
Janinko, masz rację, że nigdy nie wykopie się wszystkich tulipanów. A mam ich za dużo żeby sadzić w koszykach, chociaż część mam tak posadzonych.
Aniu, mój piaskowiec ma o wiele mniej kwiatów, niż miał w zeszłym roku. Ale nie wszystkie sie jeszcze rozwinęły. Środek ma pustawy.
20160509_192148 piaskowiec.jpg
Tadziu, a mnie się bardzo podoba Twoja tawlina. Sporo krzewów rozrasta się przez odrosty. Mnie to jednak nie przeszkadza. Albo się nimi dzielę, albo przesadzam w inne miejsce. Lubię mieć dużo krzewów. A jak będzie za dużo odrostów, to po prostu będą usuwane.
------------------------------------------------------------------------------------
Bez pachnie cudownie w promieniu kilkunastu metrów.
20160508_193346 bez.jpg
20160508_193404 bez.jpg
Rododendron
Rododendron
Azalia wielkokwiatowa
Azalia wielkokwiatowa
Azalia japońska
Azalia japońska
Azalia japońska
Azalia japońska
Kalina koralowa 'Roseum' obsypana pąkami
Kalina koralowa 'Roseum' obsypana pąkami
Truskawki będą szybciutko
Truskawki będą szybciutko
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Igo cieszę się, że rośliny już doszły i za pochwały. Twoje rośliny ładnie wyglądają i na pewno się przydadzą :mrgreen: Pięknie kwitną już azalie. U mnie dopiero pojedyncze zaczynają kwitnąć :lol:.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7920
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

Iga51 pisze: Elu, miliny listki już maja, ale ten od Ciebie choruje. Może wiesz, co to jest i jak z tym walczyć. Siedzi cały czas w doniczce na tarasie, ale plamy dostał jeszcze w domu.
Nie wiem Iguś , u mnie nigdy nie chorował.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Mój piaskowiec nie przetrwał zimy , chyba ,że jeszcze odbije :-/ , bzy uwielbiam biały mam malutki zakwitł mi jedną gałązką :mrgreen: truskawki też mi kwitną ... muszę zajrzeć pod listki :-P
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Sylwia,Gosia »

Długo czekałaś Igo na wiosnę,ale jak już przyszła to z rozmachem.Piękne kolory azali i rododendronu,bardzo podoba mi się tawuła Billarda i piaskowiec w pełnym rozkwicie.Ten ostatni to mała roślinka (niska?) ,długo kwitnie ?Muszę o nim poczytać ,na balkon nie kupię ,ale sprezentować mam komu (oczywiście w Polsce :lol: ),muszę tylko przyjechać do Polski o odpowiednim czasie.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Gosiu, piaskowiec kwitnie bardzo długo. Jest niziutki, podobnie jak floks szydlasty. Tworzy poduchy,
Aniu, piaskowca mam dopiero drugi rok. Jak masz choć jedną gałązkę, to on się rozrośnie. Ja też go mam z malutkiej siewki.
Elu, nie wiem, czy go czymś opryskać, czy nic nie robić. Po 'ogrodnikach" wsadzę go do gruntu.
Danusiu, moje azalie też jeszcze nie w pełni rozkwitnięte. Japońskie trochę podmarzły po ostatnich przymrozkach i nie wiem czy będą tak obficie kwitły, jak w zeszłym roku.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Z całej paczuszki zawilców, pokazały się dwa.
Z całej paczuszki zawilców, pokazały się dwa.
20160508_193105 zawilec.jpg
Bratki miniaturki
Bratki miniaturki
Ostatnie tulipanki
Ostatnie tulipanki
20160508_193221 tulipan.jpg
Wielosił błękitny (polemonium)
Wielosił błękitny (polemonium)
Suchodrzew ma sporo kwiatów
Suchodrzew ma sporo kwiatów
Orlik
Orlik
Dużo host miałam do ubiegłego roku w pełnym słońcu. Dość szybko liście zaczynały żółknąć (w porównaniu do tych, które rosły w cieniu). Jesienią więc przenieśliśmy większość do lasku brzozowego. Dziś wyglądają tak:
Hostowisko w lasku brzozowym
Hostowisko w lasku brzozowym
20160510_201615 hostowisko wśród brzóz.jpg
Już po zrobieniu zdjęć dosadziłam jeszcze dwie nowe.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: tadek »

.
Idziesz jak burza z obsadzanie ogródka Igusiu. Podoba mi się u Ciebie. Brzozowy Lasek z hostami wygląda fantastycznie. Dużo pozostało Tobie jeszcze wolnego miejsca na nowe nasady? ;) :serce: Jak pamiętam, masz dwa tys. metrów. :hyhy:
W tle w brzozowym lasku widzę jakiś ciekawy płotek z kijaszków... Ciekawie on wygląda.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Hostowisko w lasku jest bardzo ładne, a będzie jeszcze ładniejsze!
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Sylwia,Gosia »

Hosty w brzozach są po prostu widowiskowe ! Igo ,tam nie ma nawet źbła trawki ,przy tych Twoich hektarach,to chyba w nocy to wszystko robisz ?

Śliczny kolor fioletowego zawilca ,podobają mi się też kwiatki suchodrzewu,czy to pachnący krzew ?

Wracając do piaskowca ,czy to znaczy ,że kwitnie całe lato ,na słońcu ?

Pewnie dumna jesteś z tak bystrej wnusi ! :-D Czy aby nie po babci ,pewne zamiłowania wzięła ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6084
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Krysia »

Pięknie wyglądają hosty. Hortensja i tawuła też super się prezentują.
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: kajaja2 »

Azalie cudne,nic dodać nic ująć.Hosty u mnie cały czas są na słońcu i nic się z nimi dzieje.Tulipany,orliki i reszta roślin są prześliczne
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: andab3 »

Wow, wow, wow piękne to wszystko i w jakiej scenografii, piękna przestrzen i zgromadzone na niej okazy roslin :padam:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
ODPOWIEDZ