Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Igo,tulipany piękne ale wydaje mi się,że w zeszłym roku miałaś dłuższą tulipanową falę a może były w innym miejscu bo ta to chyba nowa rabata ,którą stworzyłaś zeszłego lata.Bez bardziej rozwinięty niż mój i chyba z tych podwójnych,pełnych ,mój krzak ma 108 lat i rośnie w bardzo nieodpowiednim miejscu ale nikt nie ma odwagi go ruszyć bo to pamiątka po dziadkach.
Okrągłe rzeczne kamyki układają się na Twoim skalniaczku jakby od zawsze tam były.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: wasilewska101 »

A mój bez jeszcze w pąkach ,mam biały i jasno liliowy .. Poduchy floksów też ładnie kwitną ..
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Igo ten żółty kwiatuszek to chyba smagliczka skalna, a nazwy tego białego zapomniałam :hyhy: Miałam go od Lilii ;-)
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

A to białe to nie jest przypadkiem marzanka wonna :-> ...
Łał ... nie mogę się napatrzeć na Twoje kanciki :] krzewy z młodymi listkami i pąkami przyciągają wzrok tak samo jak poduchy floksów :-D
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: kajaja2 »

Iga ALE PIĘKNE MASZ TULIPANY MOJE PRZY TWOICH SIĘ CHOWAJĄ. Ten biało-biskupi lub ten pomarańczowo-zielony piękne. Reszta kwiatów też urocza.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Anka2803 pisze:A to białe to nie jest przypadkiem marzanka wonna
O tak Aniu :-D
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Danusiu, to rzeczywiście smagliczka skalna. Dziękuję.
Aniu, Danusiu, tak to marzanka wonna.
Wszędzie poginęły mi znaczniki i wielu nazw roślin nie pamiętam. Mam zapisane, ale nie zawsze umiem dopasować.
Te kanciki, to już taka moja tradycja. Próbowałam różnych obrzeży, ale tak prowadzone rabaty wymagają najmniej pracy.
Kasiu, obejrzałam właśnie Twoje tulipany. Te holenderskie pełne są cudowne.
Janinko, ja mam tylko biały bez i już dzisiaj pięknie kwitnie. Liliowego nie mam, ale białego mam tak dużo, że mi wystarczy.
Gosiu, a ja najbardziej lubię zapach tego bzu. Roznosi się po całym ogrodzie.
Marysiu, ale masz pamięć. Tak to nowa młoda rabata z różnymi cebulowymi kwiatami.
Z tej mojej wielkiej tulipanowej rabaty, wykopałam wszystkie cebule (ha,ha - tak mi się wydawało) i jesienią poprzenosiłam w różne miejsca w ogrodzie. A tymczasem na miejscu, gdzie już miało ich nie być (rosły pod berberysami), jest ich chyba najwięcej.
To jest tylko fragment tego miejsca (24.04.2016)
20160424_140409.jpg
------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj pogoda była piękna do godz.16.30. A potem burza (na sucho) ze dwie godziny, aż w końcu wieczorem trochę popadało. Ale ogród podlało.
Piaskowiec dopiero zaczyna kwitnienie
Piaskowiec dopiero zaczyna kwitnienie
Czarna malwa, na razie liście wyglądają zdrowo
Czarna malwa, na razie liście wyglądają zdrowo
Bratki porozsiewały mi się po całym ogrodzie.
Bratki porozsiewały mi się po całym ogrodzie.
Kwitną truskawki wczesne
Kwitną truskawki wczesne
I jeszcze parę tulipanków
20160504_142529 tulipan.jpg
20160504_142507 tulipan czerwono-żółty.jpg
20160504_142516 tulipan wielokolorowy.jpg
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Gosiu, obiecałam fotki roślinek od Mamy.
Milin, widać pąki pędów, chyba się przyjmie
Milin, widać pąki pędów, chyba się przyjmie
Mahonia
Mahonia
I to maleństwo. Jeszcze jest w doniczce, nie wiem co to jest
I to maleństwo. Jeszcze jest w doniczce, nie wiem co to jest
Nie wysadzam tego na razie do ziemi, niech podrośnie, żebym przypadkiem nie wypieliła, bo to na razie maluśka roślinka, ale ma korzonki. Podobno kwitnie na różowo. Może Ty wiesz, co to jest.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Jak widzę Igo walczymy obie o posiadanie milina. Miałam nadzieję,że szczepka od naszej forumowej Eli M,już ,już prawie będzie ,niestety wysadzona do gleby stoi i ani drgnie.Kupiłam dwa miliny i też sterczą już drugi miesiąc i dzisiaj z lupą w ręce dojrzałam coś jakby pączek przy samej ziemi a drugi suchy jak wiór .
Dziewczyny forumowe piszą,że uciążliwy ,ekspansywny , dokuczliwy jak perz a ja go zapraszam i figa z makiem odnoszę wrażenie ,że należy do tych roślin,które należy potraktować tak jak w piosence "jesteś to jesteś a jak Cię nie ma to też niewielki kram"
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: kajaja2 »

Iga pojechałas z tymi tulipanami i resztą kwiatów po całości.Bajka.super .nic ujać nic doadać
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

"Marysiu, ale masz pamięć."

Zapomniałam dodać w poprzednim wpisie,że takiej wstęgi tulipanów jaka zaprezentowałaś w zeszłym kwietniu/maju nie sposób zapomnieć nawet za rok
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki za pokazanie fotek,milin na razie w formie patyczka z pąkami ,mały ,ale ważne żeby był silny.Poznaję mahonię ,ale ta ostatnia nie przypomina mi tawuły japońskiej .Nie rozpoznaję co to.
Tulipany w wariacjach czerwono-żółtych ,po prostu cudne,nigdy takich nie widziałam :) .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Elzbieta M »

mmmm5 pisze:Jak widzę Igo walczymy obie o posiadanie milina. Miałam nadzieję,że szczepka od naszej forumowej Eli M,już ,już prawie będzie ,niestety wysadzona do gleby stoi i ani drgnie.Kupiłam dwa miliny i też sterczą już drugi miesiąc i dzisiaj z lupą w ręce dojrzałam coś jakby pączek przy samej ziemi a drugi suchy jak wiór .
Igo , Marysiu , milin późno zaczyna wegetację, listki może puścić nawet w czerwcu.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Dziękuję Elu,dostarczyłaś mi tą informacją nową porcję cierpliwości :padam:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: wasilewska101 »

Iga dopiero jak się milim zadomowi będzie ci wypuszczał kłącza w różnych miejscach .. mam ich już kilka , pomarańczowy czerwony i żółty który jeszcze mi nie kwitł .. Też nie widać na moim pączków bo córka stwierdziła że chyba usechł ale on bardzo późno wypuszcza listki ..
Tulipanów nigdy nie wykopiesz wszystkich i dlatego zawsze wyrastają w poprzednim miejscu . W tym roku tez muszę wykopać tulipany z rabaty tulipanowej bo już ich sporo narosło i maja mniejsze kwiaty ..
ODPOWIEDZ