Wiejski ogród Igi cz. 2

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Asterka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 310
Rejestracja: 2011-09-20, 13:51

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Asterka »

Igo, pięknie już u Ciebie, podziwiam, chociaż się do tej pory nie odzywałam. Piszesz, że w porównaniu z ogródkami u innych osób u Ciebie wszystko spóźnione. U mnie chyba jeszcze bardziej niż u Ciebie ponieważ prawie na całej działce mam cień z powodu rosnących na zewnątrz wysokich drzew. Na omiegu zauważyłam dopiero jeden kwiatek i pojedyncze pierwsze stokrotki na trawniku.
U mnie też sporo strat po zimie, na wszystkich prawie krzewach były suche końcówki gałęzi. Na krzewuszce, musiałam wyciąć sporo suchych gałęzi, a tawułka van Houtte'a, tzw. kaszka, wyschła zupełnie. Padł też niski rododendron Wren. Cieszyłam się nim tylko dwa lata. Chociaż nie było tej zimy dużych mrozów, ale pewnie bardziej zaszkodziły silne wiatry.
Wywiązała się dyskusja o ostnicy. Dostałam w zeszłym roku nasionka od Ciebie. Wysiałam, posadziłam w ogródku, bardzo ładnie rosła, teraz ma nadal białe pióropusze (jeszcze nie przycięte), ale jak wszystkie trawy, zaczyna wegetację dosyć późno. Może i w tym roku będziemy cieszyć się tą zwiewną trawką.
Niedawno zamieściłaś zdjęcie ziarnopłonu
Obrazek
Może wygląda on ładnie, ale przestrzegam, że jest bardzo ekspansywny. Jeżeli specjalnie go posadziłaś, jako roślinę zadarniającą, to nie dopuść, żeby przeniósł się gdzieś indziej. Ja traktuję go jako uporczywy chwast, którego trudno się pozbyć. Przy korzeniach tworzą się malutkie bulwki, z których każda może być zaczątkiem nowej rośliny. Mrówki potrafią przenosić je w inne miejsca. Chociaż ziarnopłon jest rośliną wybitnie wiosenną, a później ginie, zagłusza cebulowe roślinki, cebulicę, śnieżnik i inne, które stają się mało widoczne.
Pozdrawiam Danusia-Asterka.
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Danusiu, bardzo się cieszę, że mnie odwiedziłaś.

Stokrotki i omieg kwitną bardzo ładnie, ale poza tym, nie za wiele. Jestem zdziwiona, że nawet większość prymulek padła. Sporo roślin wyginęło, ale ja myślę, że to z powodu suchej (u mnie dość mroźnej) i bardzo wietrznej zimy. Najbardziej nie mogę odżałować pełnych chryzantem. Jeszcze wciąż czekam, może jednak coś się pojawi. Danusiu, obiecałam Tobie, Oli i Nutce, że podzielę się "Danusią", nawet podzieliłam ją w ub. sezonie, ale jak na razie, to nic z tego nie będzie.

Stale przymierzam się do zrobienia paczek do wysłania, tylko u mnie straszna zimnica. Wiatr prawie mroźny hula. Jestem mocno przeziębiona i nie chcę w taką pogodę wychodzić do ogrodu.
Mam nadzieję, że w poniedziałek będę mogła wysłać paczki, bo w weekend podobno ma się trochę ocieplić. Goździki (te, które Ci się podobały) niestety również padły, uschły. Ale są jeszcze inne roślinki do wysłania.

Co do ostnicy, to ledwo zaczyna wychodzić. Musisz już ją przyciąć, chociaż ona nawet sucha jest piękną ozdobą.

Ziarnopłon rośnie u mnie wszędzie. Likwiduję go, jak tylko dostanie się na rabaty, ale pod drzewami (w moim lasku) zostawiam celowo. Tam może sobie rosnąć. I tak zginie po przekwitnieniu. Ale jest zdecydowanie lepszy, niż gwiazdnica pospolita, czy inne , trudne do zlikwidowania, drobne płożące zielsko.

Danusiu, jak tylko przygotuję przesyłkę, wyślę Ci maila.
Pozdrawiam Cię cieplutko. :serce:
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Iga51 pisze:Kawałek ostnicy widać w lewym dolnym rogu. Halinko, ja nie mam aparatu, to zdjęcie jest z ubiegłego roku, więc było robione poprzednim (starym) telefonem.
Dlaczego pytam - bo ze starego telefonu masz niesamowicie duże zdjęcia :oczami: to my na nowych nie możemy ustawić takiej wielkości :kwasny:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Piękna ostnica .. mam nadzieję ,że i moja tak urośnie :-D
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: kajaja2 »

Witam
Ja u siebie tez mam problemyz krzewuszka ale wszystko opisalam w moim watku,azalie tez mi wylecialy nastepne. Taka lekka zima a tylko szkód :(
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Halinko, to zdjęcie dlatego jest takie duże, bo przesyłane bezpośrednio z serwera Google, a nie przez załącznik.
Anka, urośnie na pewno. Też bardzo lubię ostnice, ale sporo mi tej zimy wypadło.
Kasiu, ta zima dla roślin wcale nie była dobra. Sucho, wiatr i mrozik. A to nie sprzyja przetrwaniu zimy. Przede wszystkim zabrakło pierzynki ze śniegu. Musimy się pogodzić ze stratami.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
U mnie nadal zimno i paskudnie wieje, ale chociaż słonko świeci. W końcu mogę popracować w ogrodzie. Przepaska na uszach, kaptur na głowie i można robić, choć jestem jeszcze przeziębiona.
Zrobiłam sobie przerwę, bo listonosz przyniósł mi przesyłkę. Marysia zrobiła mi niespodziankę i przysłała piękne sadzonki kann. Marysiu, cieszę się bardzo i dziękuję.
20160421_104340 sadzonki kanny.jpg
Dojechały w świetnym stanie. Liść się nie złamał, więc na pewno się wyprostuje.
I teraz co mam zrobić.? Wstawić do donic i pędzić je dalej w domu, a następnie wysadzić do ogrodu dopiero po zimnych ogrodnikach, czy wsadzić do gruntu i zabezpieczyć?
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Igo , mnie też spotkała niespodzianka , też mam kanny idę je wysadzić do ogrodu i dam im kapturki z butelek do czasu minięcia mrozów , ja nie miała bym gdzie ich trzymać , a niech już rosną .
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: mmmm5 »

Ja bez szacunku wsadzam je dzisiaj do gruntu ,miejsce zaciszne bo za murkiem ale te kanny stoją w skrzynkach
na zewnątrz już jakieś 10 dni. Myślę,że już im nic nie zaszkodzi.
Bardzo szybko pakowałam i bałam się czy dobrze zabezpieczyłam.
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Iga51 »

Zabezpieczyłaś je Marysiu bardzo dobrze, a paczkę tak opakowałaś, że nie wiedziałam, jak się do niej dobrać. Miejsce już mam wyznaczone dla kann, ale trochę się boję wsadzać do gruntu, bo wiatr u mnie p....i jak w carskim siole.
Halinka dobrze radzi, ja też przykrywam co wrażliwsze rośliny butelkami po 5 litrowej wodzie, ale jedna sadzonka jest zbyt duża i pod butelką się nie zmieści.
--------------------------------------------------------------------
Dopiero rozkwitają floksy szydlaste
20160421_121312 floks szydlasty.jpg
20160421_121334 floks szydlasty.jpg
Przez cztery lata mój cytryniec chiński prawie stał w miejscu. Nareszcie wystrzelił
20160421_123031 cytryniec chiński.jpg
tulipanki
20160421_112725 tulipany.jpg
20160420_114029 tulipany.jpg
A tak mi google z tego zdjęcia zrobili stylizowaną fotkę
20160420_114029-EFFECTS.jpg
Migdałek
20160421_123146 migdałek.jpg
I fiołeczki
20160421_112815 fiołki.jpg
Awatar użytkownika
krysta
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 927
Rejestracja: 2013-10-20, 23:11

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: krysta »

Ładniutko i wiosennie :P
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Danka »

Fotka stylizowana ładna. U mnie floksy szydlaste dopiero zaczynają kwitnąć. Pierwszy ruszył niebieski.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: malina »

Stylizacja super , jak obraz olejny :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Anka2803 »

Stylizacja gustowna ...może zdobić ekran komputera ;-) ; floksy u mnie też dopiero pojedyncze kwiaty pokazują :) , a u Ciebie już kwitnąca kępa :mrgreen: fiołki śliczne ... moje się chyba nie pokazały :-/ , narazie same fioletowe kwitną :->
kajaja2
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1404
Rejestracja: 2016-02-01, 13:03

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: kajaja2 »

Iga faktycznie zima nie była ostra ale ja tyle szkód mam zrobione że szkoda gadać.Azalie japońskie wyleciały,krzewuszka jakaś dziwna,funkia biała wyleciała ale za to wody gruntowe wysoko bo w oczku pod folią pełno wody,tulipany zielone ale nie kwitna.Nie lubię tej zimy strasznie :zly:
Widzę u ciebie wiele roślin ladnie kwitnie, :padam: podziw wielki
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wiejski ogród Igi cz. 2

Post autor: Sylwia,Gosia »

Ale dużo roślinek kwitnie Ci Igo :) Masz gustowny,biały dywanik z floksów szydlastych,ciekawy wzorek tulipana ,a stylizowane tulipany-bomba! :-D
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
ODPOWIEDZ