Wiciokrzew

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Stefan
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2018-09-04, 19:55

Wiciokrzew

Post autor: Stefan »

Mam posadzony wiciokrzew od kilku lat. W tym roku wygląd jest nieszczególny. Liście pokrywa srebrzysty nalot i mam wrażenie jakby krzew usychał. Domyślam się że chruje tylko nie wiem jak tę chorobę zwalczyć. Stefan
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Wiciokrzew

Post autor: CityMatic »

Opryskaj go roztworem gnojówki z pokrzywy, a roślinę podłej roztworem nadmanganianu potasu(fioletem) w stężeniu 1 tabletka na 3l lub 15 granulek.
Nie zaszkodzi, a na pewno wzmocni roślinę.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Wiciokrzew

Post autor: rafaloku »

Srebrzysty nalot... na pierwszą myśl przychodzi mi mączniak. Ale dla pewności wstaw zdjęcia, jeśli masz porobione.

Jeśli to będzie mączniak to ekologicznie można pryskać Biosept Active (środek oparty na wyciągu z grejpfruta) co 2 tygodnie lub preparatem Evasiol (wyciąg ze skrzypu polnego).

Do wyboru jest też kilka środków chemicznych, np. Topsin M 500 SC.

Teraz jesienią warto też pousuwać spod rośliny wszystkie opadłe liście bo w nich grzyb będzie zimować i wiosną ponownie zarażać. W sumie to najważniejsze co trzeba zrobić! Od wiosny pryskaj zapobiegawczo Bioseptem i Evasiolem na przemian, a jeśli choroba znów się pojawi, wtedy zastosuj silniejszy środek grzybobójczy, np. wspomniany Topsin.

Pozdrawiam!
Rafał
ODPOWIEDZ