Wesołych Świąt i pomocy!!!

Dobór, pielęgnacja oraz problemy w uprawie.
ODPOWIEDZ
Dobra siostra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-24, 01:42

Wesołych Świąt i pomocy!!!

Post autor: Dobra siostra »

Dzień dobry i Wesołych Świąt, drodzy forumowicze! :D

Moja siostra ma w domu araukarię (najprawdopodobniej wyniosłą). Roślina ma około 180 cm i 10 lat (u siostry jest 2 lata). Jest w miejscu dość nasłonecznionym, ma zapewniony ruch powietrza, ale nie stoi w przeciągu. Od 2-3 lat nie była przesadzana. Nie ma żadnych objawów chorobowych (żadnych przeżółceń) ale odpadają z niej całe zielone gałązki. Co ciekawe, na szczycie rosną jej nowe gałązki/pędy. Proszę o diagnozę :)

Kasia
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7898
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Wesołych Świąt i pomocy!!!

Post autor: Elzbieta M »

Krysia ma araukarię , ona będzie wiedziała."Szepnę " jej , że czekasz na odpowiedź , bo może tu nie zaglądnąć. Najlepiej gdybyś zadała jej pytanie w dziale kwiatów doniczkowych.
Ja mam ten sam problem , ale z innym kwiatem. Przypuszczam , że on co jakiś czas po prostu zrzuca liscie - ale to tylko moje przypuszczenie. W ppprzednich latach tak się nie działo
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Wesołych Świąt i pomocy!!!

Post autor: Krysia »

Kasiu, araukarii Twojej siostry nic nie jest. One tak po prostu mają. Dolne gałązki są brzydkie, natomiast te górne piękne i zielone. Też ją mam równe 10 lat. Pozdrawiam i życzę Wesołych Świąt.
Dobra siostra
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2017-12-24, 01:42

Re: Wesołych Świąt i pomocy!!!

Post autor: Dobra siostra »

Dziękuję serdecznie, a czy araukarie mają jakieś "wyjątkowe" potrzeby? Nawóz/woda o niskim pH?
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Wesołych Świąt i pomocy!!!

Post autor: Petrus »

Na pewno trzeba podlewać ją miękką i odstałą wodą. Nie lubi wody zimnej i twardej bo potem są problemy w uprawie. Dobrze reaguje na nawożenie nawozami dla roślin wrzosowatych- lubi lekko kwaśniejsze podłoże ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ