Wertykulator

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
krzyk2038
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-21, 22:11

Wertykulator

Post autor: krzyk2038 »

Witajcie pomóżcie proszę wybrać mi jakiś wertykulator do 500 zł ja myślałem o firmie STIGA czy to dobry pomysł??
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Ja urządzenia Stigi użytkuję 10 lat. Kosiarki, piła elektryczna do drewna. Nie jest to ''górna półka'' ale dobra i jak dotąd mnie nie zawiodła. Moim zdaniem godna polecenia tobie.
pozdrawiam ibis
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Myślę, że nie firma ma tu znaczenie. Tym bardziej, ze jeden model danej firmy może być udany, a inny nie. Przede wszystkim zastanów się jaki typ weltykulatora potrzebujesz, w zależności od wielkości Twojego trawnika, warunków na nim panujących i umiejscowienia. Na mały trawnik, np. przed domem, starczy wertykulator ręczny, pchany siłą mięśni. Na większy trawnik trzeba wybrać urządzenie elektryczne, z własnym napędem, aby praca nie była zbyt ciężka. Elektryczne pracują cicho i można je używać w terenie zabudowanym. Jeżeli trawnik jest na działce za miastem, nie ma dostępu do źródła prądu lub powierzchnia trawnika jest bardzo duża, to oczywiście trzeba kupić urządzenie spalinowe.

Trochę dodatkowych wskazówek znajdzesz też w naszym poradniku: wertykulacja i aeracja trawnika

Jak już się zdecydujesz czy ręczny, elektryczny czy spalinowy, to potem sprawdź jakość wykonania, jaka jest konstrukcja noży tnących, czy są ze stali nierdzewnej, czy korpus obudowy jest wytrzymały. Porównaj warunki gwarancji i dostępność do serwisu (czasem warto wybrać sprzęt, którego serwis mamy po prostu blisko domu). Dobrze jeśli w sklepie można urządzenie uruchomić aby zobaczyć jak pracuje.

Natomiast producent to moim zdaniem sprawa drugorzędna. Jeśli już szukamy opinii, to trzeba mówić o konkretnym modelu danego producenta, a nie o producencie ogółem. Jak już wspomniałem, różne modele jednego producenta mogą się różnić jakością, jedne się psują, inne nie.
Rafał
krzyk2038
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-21, 22:11

Wertykulator

Post autor: krzyk2038 »

Wertykulator el. VE 32 Stiga 1500W chodzi mi o ten model czy możecie coś o nim powiedziec??
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Stiga ma raczej takiej sobie jakości sprzęt,osobiście bym tego nie polecał ale polecić moge np.Alko 38VLE Combi w podobnej cenie a masz jeszcze zapasową belke napowietrzającą
ODPOWIEDZ