Werbena patagońska uprawa

Tu rozmawiamy o kwiatach rabatowych.
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Werbena patagońska uprawa

Post autor: Bettiw »

Zakupiłam nasiona werbeny patagońskiej, bardzo podoba mi się ten kwiat. W zeszłym roku też wysiewałam, ale wzeszła tylko jedna roślinka, na opakowaniu nic nie było napisane o stratyfikacji i pewnie dlatego poległam. Chciałam podpytać się jakie macie doświadczenia.
20190207_215901.jpg
Tą jedną roślinkę która kwitła wykopałam na zimę, przesadziłam do doniczki i przeniosłam do piwnicy, czy w ten sposób przezimuje? Zobaczymy. Podobno przechowuje się, podobnie jak dalie?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Werbena patagońska uprawa

Post autor: Sylwia,Gosia »

Na opakowaniu ładnie się prezentuje , niestety nigdy nie miałam tych kwiatków. Z tego co piszesz to roślina wieloletnia ? . Powodzenia .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Werbena patagońska uprawa

Post autor: Bettiw »

U nas ta werbena nie zimuje, chociaż czasem się zdarza (to tak jak z lwią paszczą jest jednoroczna, chociaż też potrafi przezimować, nawet zdarzyło się u mnie że przez 3 lata z rzędu).
Werbenę patagońską wysiałam do pojemnika i wystawiłam na balkon do stratyfikacji, w marcu zabiorę do mieszkania na parapet i zobaczymy czy szybciej i okazale będzię wschodzić.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Werbena patagońska uprawa

Post autor: Sylwia,Gosia »

Mnie w tym roku zimuje zwisająca werbena ,która miała dużo drobnych ,fioletowych kwiatków w lecie. Także teraz ma sporo pąków ,a czasami nawet któryś rozkwitnie . To ewenement , bo przecież temperatura w zimie czasami spada u mnie do kilku stopni poniżej zera ,ale z tego co piszesz jest to możliwe nie raz i w Polsce .
Powodzenia z werbeną patagońską !
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Anka2803
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2104
Rejestracja: 2015-02-06, 13:14

Re: Werbena patagońska uprawa

Post autor: Anka2803 »

Werbena patagońska nie zimuje co prawda ale powinna ci się wysiać :-D zobacz wiosną czy nie masz siewek .. nawet daleko od miejsca gdzie rosła,w tym roku będzie trzeci sezon jak jest u mnie , w tamtym roku już wyrzucałam nadmiar siewek, w tym mam nadzieję ,że też się pojawi :-D
IMG_20180729_132354.jpg
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6700
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: Werbena patagońska uprawa

Post autor: Petrus »

Witajcie, ogólnie werbena jako gatunek kiełkuje od 20 do nawet 30 dni po wysianiu. Jednak nasiona werbeny patagońskiej przed wysianiem trzeba umieścić na 2 tygodnie do pomieszczenia lub lodówki gdzie panuje 5 stopni. Po tym czasie dopiero zabieramy się za wysiewanie :-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ