Wawrzynki Daphne - odmiany.

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

Iga51 pisze:Jakie cuda. I ile odmian. Już się na nie rozchorowałam. Muszę sobie chociaż jednego sprawić. Ale chciałabym większego, niż te skalne.
Marysiu, to Twoje cudo ze skarpy, to do ilu dorasta?
Danusiu, a ten murański jaki duży urośnie?
Krystynko, ten Daphne X cneorum prześliczny. Tylko on rośnie do 30 cm? Pięknie kwitnie.
Igo murański jest niski. Jest to krzew okrywowy czyli 20 cm wysokości i 40 cm szerokości.
Główkowy cneorum rzeczywiście rośnie do wysokości 30 cm i szerokości około 50 cm :-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

mmmm5 pisze:A moja Leila nawet pączków kwiatowych nie ma,bałam się czy nie padnie ale widzę ,że na szczytach gałązek pokazują się nowe listki. Pachnie ? teraz to pewnie trudno powąchać bo trzeba by się położyć a co nieco mokro :kwasny:
Leila raczej nie pachnie, bo ja także nie wyczuwam żadnego zapachu. Pachnie główkowy cneorum.
Ja mam podobny problem z wawrzynkiem brukwooda Carok Mackie. Przed zimą zrzucił wszystkie listki, a teraz niby coś pokazuje ale znowu zimno się zrobiło :zdegustowany:
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: mmmm5 »

Igo,ten na skarpie to mogłabym powiedzieć,że się płozi ale najpiękniej i najobficiej przynajmniej u mnie kwitnie.
Natomiast w marcu gdzie wszystko było bure kwitł daphne mezereum i on chyba będzie duży krzaczek,teraz nie ma kwiatów ale śliczne zieleniutkie liście.
Danusia i Krysia lepiej Ci doradzą bo one dłużej się wawrzynkami pasjonują.
Myślę,że ze względu na ceny tych roślin będę kolekcjonować je przez długie lata i to mnie zachęca do ich hodowania .
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Iga51 »

No, toście mnie dziewczyny zainspirowały. One są tak piękne, że popieram Marysiu kolekcjonowanie ich. Choćby po jednej sztuce w roku. Może i ja jednego sobie sprawię w tym roku. Po Waszych wpisach już te niskie też mi się bardzo podobają.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

Danka pisze:
mmmm5 pisze:A moja Leila nawet pączków kwiatowych nie ma,bałam się czy nie padnie ale widzę ,że na szczytach gałązek pokazują się nowe listki. Pachnie ? teraz to pewnie trudno powąchać bo trzeba by się położyć a co nieco mokro :kwasny:
Leila raczej nie pachnie, bo ja także nie wyczuwam żadnego zapachu. Pachnie główkowy cneorum.
Ja mam podobny problem z wawrzynkiem brukwooda Carok Mackie. Przed zimą zrzucił wszystkie listki, a teraz niby coś pokazuje ale znowu zimno się zrobiło :zdegustowany:
Wczoraj byłam zmuszona padać na kolana przed wawrzynkami. Nasza Aza miała czas amorów i sporo wielbicieli. A oni nie patrząc pod nogi gnali w miłosnym uniesieniu. Oczywiście także po moich wawrzynkach. I jednego uszkodzili. Dlatego musiałam nieco się zniżyc i...poczułam bardzo przyjemny zapach :-D Dlatego mogę napisać, że Leila pachnie. Ruszyłam kwiatkami i uniósł się miły dla mojego nosa zapach :rotfl:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Mój faworyt to Leila i na dodatek Danusia napisała,że pachnie.Jak długo kwitną ?
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Mój faworyt to Leila i na dodatek Danusia napisała,że pachnie.Jak długo kwitną ?
Gosiu specjalnie dla Ciebie znowu padłam na kolana przed wawrzynkami i wsadziłam nos w kwiatki :rotfl: Pachną oba!!! Przeglądałam stronę z wawrzynkami i pisali,że właściwie wszystkie pachną ;-)
Moje malutkie jeszcze kwitną. Myślę, że kwitną około miesiąca.
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Dzięki Danusiu,to teraz chyba ja powinnam paść przed Tobą na kolana :lol: .
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

Sylwia,Gosia pisze:Dzięki Danusiu,to teraz chyba ja powinnam paść przed Tobą na kolana :lol: .
Gosiu nie ma takiej potrzeby :hyhy: Dzięki takim pytaniom mam możliwość nauki :mrgreen:
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Sylwia,Gosia »

To jest jeszcze coś czego nie wiesz Danusiu ? :lol:
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: mmmm5 »

Zachęcona padaniem na kolana i ja położyłam się koło mojego kwitnącego wawrzynka. Pachnie !!! intensywnie Nie miałam ochoty wstać i nie tylko z powodu wczorajszego uczestnictwa w weselu - częstowano 60%
gruszkówką :super:
Załączniki
02-P1130121.JPG
03-P1130122.JPG
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Sylwia,Gosia »

Szkoda,że mnie nikt nie częstuje gruszkówką ,nie mam wawrzynku,ale chętnie położyłabym się pod pachnącymi frezjami.

Taka mała roślinka ,a taki duży kwiatek,może zamówiłabym go dla mojej mamy,ciekawe czy jest wymagający i lubi piaszczyste gleby.
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

Wawrzynki lubią zasadowa glebę i mają różne wymagania ale w większości nie lubią nadmiaru wilgoci ;-)
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: Danka »

Przy tym wawrzynku nie muszę padać na kolana, żeby poczuć zapach - główkowy cneorum
7877-crop.JPG
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Wawrzynki Daphne - odmiany.

Post autor: mmmm5 »

Też takiego chcę !!!!
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
ODPOWIEDZ