Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Faktycznie robi się coraz ciekawiej, bo dotychczas jakoś nie było takiej różnorodności. Choć w sklepie niby wszystko można dostać ale jakoś zniechęca się, gdy myśli się o własnych warzywkach.. te sklepowe się nie umywają.
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Oczywiste to jest , bez porównania co z ogrodu to sam smak :P na języku oczywista :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Znowu dłuższa przerwa z braku czasu ale zrobię krótką aktualizacje. ;)

W tym roku mam zatrzęsienie cukiniowe. W zasadzie co drugi dzień, zbieram 5-7cukiń, z którymi mam problem, a właściwie z ich przerobieniem. ;)

Tak czy owak raczej nie mam z nimi powodu do narzekań. :D
IMG_20200720_195838.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Pięknie plonują również buraczki. Których w tym roku mam sporo, a to z racji nowego poletka, na którym i buraczki znalazły swoje miejsce. Także prócz standardowej liczby buraczków na działce w dwóch grządkach, po cztery 6cio metrowe rządki, mam jeszcze cztery rządki po około 15m.

Zebrałem już trzy zbiory podobnej ilości buraków. Jednak panująca susza u mnie napędziła myszy, które podjadają mi buraki na jednym poletku, a z kolei na działce nornice podjadają korzenie.

Mimo wszystko na plon nie mogę narzekać. ;)

Najemy się wszyscy. :lol:
IMG_20200801_174937.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Kolejnym warzywem, które dzięki nowemu poletku udało mi się wkońcu coś zebrać, jest cebula. Na działce od dwóch lat nie udaje mi się nic ciekawego zebrać. Albo rosną małe albo szkodniki je zjadają. Widać, że coś tam jej nie pasuje, bo na nowym poletku urosła pięknie. To drugi identyczny zbiór jaki zebrałem tydzień wcześniej. :)
IMG_20200801_163616.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bettiw »

Plony okazałe, aż miło patrzeć, u mnie w tym roku jakoś słabo w ogóle nie mam cukinii, jedna sztuka rośnie, ale właściwie jakby stała w miejscu jeszcze nie zebrałam ani jednego owocu.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Zbiory na bogato , wszystko się zje , cukinia będzie dzisiaj na obiad nadziewana farszem jak na gołąbki w sosie jarzynowym z dużą przewagą pomidorów .
Marnie mi rosną buraki i siedmiolatka , a groszek cukrowy zanim dojrzał wysechł no i pomidory wzięła zaraza . Żeby nie było tak pesymistycznie udał się bób , cukinia , pietruszka nać , nie za dużo ogórki . Pozdrawiam i smacznego . :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

U mnie też kolorowo do końca nie jest. Pietruszka w tym roku rośnie tragicznie. Zarówno korzeniowa, jak i naciowa.

Pomidory są strasznie opóźnione i gdzie rok temu z wiele mniejszej ilości znosiłem do domu pomidory wiadrami, tak teraz część choruje, część zielona jak szczypiorek na wiosne i zerwane dosłowni kilka pomidorów.

No i w zasadzie koniec ogórków.

Dodatkowo jeszcze rosną tragicznie warzywa giganty.
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: ANDU »

WITAM

U mnie też trochę warzyw i jak czytam to podobna rzeczywistość życia tych roślin jak i u Was.
W tym roku u mnie też bardzo ładnie obrodził czosnek (sadzenie zimowe) i cebula - aż mnie zaskoczyła -cebula duża ,mało wybiła w kwiatostany i bez robali - wygląda na to,że deszcze i umiarkowana temp jej służy.
Cukinia rośnie, owocuje ,ale bez takich szaleństw jak u Ciebie. Pięknie owocuje fasolka szparagowa i żółta i "czarna".
Nędzna marchewka urosła ,bardzo małe korzenie choć pięknie wzeszła ,pietruszka rośnie (wymieszałem korzenną i naciową) ,ale bez szaleństwa.
Ładnie rosną selery (dużo wody) ,jarmuż ,roszponka ,sałaty, rukola, lubczyki.
Pomidory też ładnie rosną , jak na razie nie chorują ,ale owoce mają drobne i dalej zielone - słabo dojrzewają i domyślam się ,że nie zdążą dojrzeć.
Bardzo ładnie wyrosły buraki liściowe, ale korzenne raczej słabo u Ciebie są imponujące w ilości.
pozd
ANDU
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

U mnie fasolka szparagowa karłowa też już ładnie, choć z kiełkowaniem jej było nie za ciekawie. Jednak dosiewana wyrosła i teraz zbiór się przedłuży, co jest nawet dla mnie plusem, bo zbieram co drugi dzień około połowy wiadra 10l. Narazie zbiór jest tylko żółtej. Jednak widzę że fioletowa zbiera się do kwitnienia.

Tak samo zaczęła niedawno kwitnąć fasolka szparagowa tyczna.

Jeszcze wczoraj dostałem paczke fasolki szparagowej karłowej i wysiałem. Co będzie to będzie. ;)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Powiedzcie mi dlaczego koper po drugim też wysiewie nie rośnie ,nie mogę doczekać pięknego zielonego , czy jak teraz jeszcze posieję to coś będzie z tego ?
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Koper był atakowany przez mszyce. Taką drobną, co ją gołym okiem ledwo widać.

Teraz powinien już wyjsć i na sos i zieleninke będzie dobry. Ja sobie wysiałem jakis czas temu w doniczki i ma teraz 2-3cm. Chce go teraz przesadzic do gruntu, bo w tych doniczkach szybko przesycha im ziemia, a i podlewanie ciężko wychodzi.

Do ogórków już napewno nie zdąży.

Rozejrzyj się w miejscach, gdzie we wczesniejszych latach rósł koper, bo od trzech tygodni super wyskoczyły samosiejki. U mnie wyrosła gromadka pod ogórkami i wczoraj jak rwałem ogórki ale pachniało. :D
IMG_20200805_195848.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Skoro była też mowa o fasolce, to tu wczorajszy zbiór z działki, gdzie mam rządek żółtej i rządek fioletowej. Narazie zbiór zaczął się żółtej.
IMG_20200806_060419.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Krysia »

Ogórki pięknie wyglądają, a tą fasolką zajadamy się codziennie, bo pyszna jest. I z ziemniakami i zsiadłym mlekiem, ale też jako leczo. Pozdróweczki :)
Załączniki
P1880062.JPG
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

No proszę proszę.. wygląda ciekawie.

Dziś tylko zdążyłem wypielić troszkę i zebrać fasolke i tak mnie posiekły komary, że już nawet nie szło wyrobić.

Niby pogoda super, bo cieplutko ale jak jedno przypasuje, to drugie daje w kość. :D
ODPOWIEDZ