Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CityMatic
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 534
Rejestracja: 2018-08-02, 11:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: CityMatic »

:padam: piękne ogóreczki, ja też zbieram sobie swoje z podwyższonej rabaty - te mam na korniszon-ki, z pola mam na kiszenie(tutaj już zakończyłem robić przetwory - 47 słoików)
Z chwilę rusza przetwory z cukinii i kabaczków potem już owoce.
U Ciebie jak zawsze dorodne ekologiczne warzywka - piękne i na pewno smaczne.
Pozdrawiam Paweł - automatyk z zamiłowania , ogrodnik wielki sercem.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

W tym roku króluje u mnie odmiana korniszona Allianz f1. Za rok napewno powtórze, pozostanie tylko kwestia nasion, bo nie wiem czy są w małych opakowaniach. :)

Wiele osób narzeka w tym roku na ogórki ale są też osoby, które są z nich zadowolone. Pytanie czy to kwestia odmiany, pielęgnacji czy czegoś jeszcze. ;)

Cukinie w tym roku mam testowo. Są to dwie odmiany: Cucurzele oraz z wymianki z pewnym Rosjaninem plantatorem, odmiana Ardendo. Sporo już ich zebrałem i większość z braku czasu ląduje w leczo. ;)
IMG_20190717_193204.jpg
IMG_20190717_193059.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Ja cukinię dużą faszeruję i sos do niej warzywny z dużą ilością pomidorów bo cukinia jest mdła w smaku , albo robię kotleciki jak mielone z sosem na zimno typu chutnej , leczo u mnie nikt już nie chce jeść :hyhy: ale co kto lubi to gotuje :niepewny: pozdrawiam
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

U mnie bardziej, co na co kto ma czas. ;) Niestety ale sam to nie mam go w ogóle. Czasami brakuje nawet żeby przysiąć i posmakować sobie nowe odmiany pomidorów, bo jak człowiek 3/4dnia spędza w pracy doliczając dojazdy, to i później zdoła tylko troszkę w ogródku popchnąc i tyle. ;)

Dziś kolejny zbiór ogórków pod wieczór. Zajrze jeszcze do buraczków, czy będzie coś do przerwania.

Systematycznie już z dnia na dzień po kilka pomidorków zajadam. Nie jest tego za wiele narazie, bo z 2-3duze i kilka małych ale juz sie fajnie robi.
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Danka »

U mnie sezon ogórkowy dobiega końca. Ale paprykowy się jakoś ociąga. I zainteresowała mnie ta żółta odmiana cukinii. Mam tylko zielone ;-) Jest jakaś różnica w smaku? Czy tylko w wyglądzie?
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Wielkiej różnicy w smaku nie widzę, choć nie do końca mogę faktycznie to określić, gdyż nie robiłem takich potraw, by można je sobie naprzemiennie próbować.

W zasadzie też nie jestem jakimś specjalistą od cukiń, bo uprawiam je pierwszy rok. :)

Ostatnio zerwałem pierwszego arbuza. Był pyszny i już myślę o zerwaniu kolejnego. ;)
IMG_20190730_200331.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bettiw »

Arbuz wspaniały, też kiedyś po kilka sztuk uprawiałam, raczej dla urozmaicenia, ciekawi mnie jaką odmianę wyhodowałeś, że taka dorodna i pyszna, pewnie przysłużyła się tez upalna pogoda.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

To odmiana Rosario. U mnie na działce arbuzom nie pasuje gleba i nie chcą rosnąć. W tym roku udało się wysadzić na innym poletku i są efekty.


Wczoraj byłem zebrać ogórki.

[attachment=0]IMG_20190802_211038.jpg[/attachment]
Załączniki
IMG_20190802_211038.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Arbuz mniam , mniam , udało mi się kupić arbuz bezpestkowy miał tylko śladowe ilości białych punkcików , skończyło się wybieranie czarnych pestek . Jaki jest Twój ? smacznego :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Arbuz miał pestki ale w małej ilości, co aż tak nie przeszkadzały, zwłaszcza że były małe. :)

Wczoraj zebrałem też troszkę pomidorków z działki.
IMG_20190802_210933.jpg
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2408
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bettiw »

Fajna rozmaitość pomidorów, w sałatkach super to wygląda, ciekawe jak idzie smakowanie. Ja tez zaczynam zbierać dopiero dzisiaj pierwsze sztuki spróbowałam, zrywam jak zaczynają różowej barwy nabierać, dojrzewają w domu.
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Ja zbieram jak czuje w dotyku, że lekko miękną. Ale ze smakowaniem gorzej, bo nie ma za wiele czasu, nawet na to. :zawstydzony:
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Dziś kolejny zbiór pomidorków. :)
IMG_20190804_193006.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1426
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: ANDU »

Piękne pomidorki, u mnie też zaczynają dojrzewać pomidory (rok temu wcześniej były), mam też sporo cukinii i już przerobione na sosy ortolana.
W łodygi pomidorów w tym roku wbiłem gwoździe miedziane i jak na razie nie ma śladu pleśni na liściach no ale też sucha pogoda.
pozd
ANDU
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

W miedziane druciki nie wierze.

A co to za sos?

Możesz wyjaśnić, podać przepis?
ODPOWIEDZ