Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sylwia,Gosia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6571
Rejestracja: 2015-03-24, 13:15

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Sylwia,Gosia »

Witaj Blazeju ! ciekawy ogrodnik z Ciebie ,ciesze sie ,ze tu jestes i tez mam nadzieje ,ze zostaniesz na dluzej.
Papryczki piekne i ozdobne jak kwiatki i to w roznych kolorach,a baklazanow o takich kolorach tez nigdy nie widzialam-podobaja mi sie ! Najbardziej zadziwily mnie dorodne krzaczki pomidorow ....w doniczkach :orany: ,nie mawiac juz o Twoich gigantach.Powodzenia ! i czekam na kilka sekretow: jak Ty to robisz ? :)
Pozdrawiam i zapraszam do siebie: Balkony Gosi, Sylwii.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Co do pomidorów w wiadrach, to w tamtym sezonie miałem kilka gigantów oraz bodajże cztery inne odmiany. :-) i od tego sporo odmian typowo doniczkowych odmian: Bajaja, Vilma, Balkonzauber czy miniaturke Micro tom. :D

Ktoś wcześniej pytał czy takie giganty są dobre w smaku. Powiem tak, nie jestem jakimś amatorem jedzenia dyń ale co do smaku dyń gigantów, to smakują one podobnie co inne dynie z rodziny olbrzymich. Są one jednak troszkę bardziej wodniste, bo stąd wkońcu ich wielkość i waga. :-D

Co do pomidorów gigantów, to spodziewałem się podobnego efektu jak u dyń, czyli bardziej wodnistej struktury owocu i mniej wyrazistego smaku. A one jednak mnie zaskoczyły swoim smakiem. Były dobre w smaku, a do porównania trochę odmian miałem. ;-)

Co do uprawy pomidorów w pojemnikach, to te pomidory trzeba nawozić, ja stosowałem dla nich najwygodniejszy wg mnie sposób czyli fertygacje czyli połączenie nawożenia z podlewaniem. :-) To wg mnie najlepszy sposób przy uprawie pomidorów w pojemnikach. Nawożenie jest oczywiście specjalnie wyliczone wg zapotrzebowania pomidora, by nie nawozić na pałę, a zapewnić pomidorom tyle jedzonka co potrzebują do prawidłowego wzrostu i ich nie przenawozić. ;-)
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

To wspomniana przeze mnie wcześniej odmiana Micro tom. :-)
Załączniki
CAM02247.jpg
CAM02229.jpg
CAM02783.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Uprawiałem też w tamtym roku słoneczniki ;-)
Załączniki
CAM03340.jpg
CAM03341.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

No , no ale kolosy :padam:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

W tamtym sezonie również pobawiłem się w szczepienie pomidora. I tak udało mi się zaszczepić na białej odmianie Snow white, czarną odmianę P20 blue. Tak to wyglądało w praktyce. :-D
Załączniki
CAM03073.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

W tamtym sezonie uprawiałem też fasolkę z orzełkiem. :-) W tym chce spróbować oprócz z orzełkiem również uprawy Anielicy. :-D
Załączniki
CAM03732.jpg
CAM03733.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Miałem również w tamtym sezonie kukurydze odmiany Glass gem. :-)
Załączniki
CAM04177.jpg
CAM04367.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

W tamtym sezonie miałem też różowe ziemniaczki. W tym chce spróbować uprawy fioletowych. :-D
Załączniki
CAM03484.jpg
CAM03486.jpg
andab3
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1543
Rejestracja: 2015-01-15, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: andab3 »

:lol: fiufiu :P witaj Błażej u :-D hodowco ogrodniku , a już myślałem , że na forum, faceci są w zaniku :przestraszony: a tu proszę mamy wielką męską podpore :rotfl: dobrze , że przybyła do nas w porę.;-)
Będzie co podziwiać i podpatrywac u Ciebie, a jak się człowiek napatrzy , to będzie jak w niebie. :rotfl:
Trochę sekretów zdradzisz, podpowiesz, zmobilizujesz i już na uznanie , na starcie zaslugujesz :padam:
Jędrek-pleciuga znad jeziorka:-)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6982
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Kupuję na targu ziemniaki te różowe , nie wiem jaka odmiana , ale są bardzo dobre na knedle i wszędzie tam gdzie trzeba zastosować sypkie ziemniaki . :)
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Mi również bardzo miło z tak ciepłego przyjęcia. :-)

Te ziemniaki to odmiana Bellarosa. ;-)
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: mmmm5 »

Błażeju, z ciekawością czytam i oglądam Twoje osiągniecia w polu i ogrodzie .To całkiem inny sposób podejścia do hodowania roslin, taki ,że tak powiem trochę wyczynowy.....

Chętnie będę zaglądać i podziwiać kolejne rekordowe warzywa , robisz te doświadczenia w celach naukowych,dokumentujesz je,opisujesz a może to praca magisterska ?
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Użytkownik Usunięty

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Witaj Błażeju, również zachwycam się Twoimi warzywami olbrzymami jak inni na forum. Ciekawe masz odmiany i widać ,że robisz to z pasją, a o to właśnie chodzi. Nie ważne czy hodujesz warzywa czy kwiaty...ważne , że wkładasz w to serce i masz z tego powodu dużo radości.. :-)
Najbardziej podobały mi się u Ciebie nie te olbrzymy ale te małe :" mini jajeczka" ładnie się prezentują na krzaczku i rzeczywiście są oryginalną ozdobą. Słoneczniki to porosły Ci jak giganty...żarłoki są z nich niesłychane, moje bez odżywek miały niecałe dwa metry maksymalnie ale Ty musiałeś swoim dawać chyba troszkę"papu" bo wyrosły chyba na 3 metry..
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Mario, moje warzywa giganty uprawiane są specjalnie na konkurs właśnie na warzywa giganty. ;-) Od kilku lat są organizowane w Polsce konkursy na największą dynie m.in w Wrocławiu, Grzybnie czy Krapkowicach, a od tamtego roku nasze stowarzyszenie- czyli grupa osób uprawiających warzywa giganty w Polsce, starała się aby był organizowany konkurs również na inne warzywa giganty, co się udało i taki konkurs odbył się w tamtym roku w Krapkowicach. :-)

Joanno, tak Golden eggsy prezentowały się rewelacyjnie. Szczególnie w słońcu wyglądało jakby to faktycznie złote jajka były. :-D Słoneczniki miały ponad 3m. Najwyższy miał 344cm, co na tamten suchy rok i na piach w jakim były posadzone, jest dla mnie rewelacyjnym wynikiem, choć założenie było przekroczyć 4m. :-)

Co do warzyw gigantów jeszcze, to one oczywiście nie rosną z każdego pierwszego lepszego nasionka, więc nasiona sprowadzam od hodowców z całego świata. ;-)
ODPOWIEDZ