Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bettiw »

Pychotka, melon też mnie zaciekawił co roku produkuję parę sadzonek nie zawsze udadzą się, widzę że ta Twoja odmiana super plonowała, warto coś dobrego uprawiać. Fasolkę na suche ziarno wysiewasz osobną odmianę, czy to żółta szparagowa przerośnięta?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Arbuzów mam sześć odmian. Oprócz klasyków z naszego kraju, po inne mniej znane. :)

Za rok jak się uda, to powiększe ilość odmian. Po za tymi co mi zostały nasiona, dobiore jeszcze z 3-4odmiany.


Co do fasoli na suche ziarno, to kupiłem trzy paczki odmiany typowo na suche ziarno. Odmiana to Igołomska. Fakt jest bardzo plenna ale same fasolki nie są dużych rozmiarów. Ale naprawde jest co zbierać. :)
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Mała fasolka jest smaczniejsza od dużej , ja tak uważam :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Możliwe. ;)

Tak czy owak, poszukam na następny sezon fasolki o większych rozmiarach, coś ala Jasiek, bo bardziej by mi zależało na fasolce po bretońsku, niż zupie fasolowej. A dłubać tej małej bym musiał ogrom na naszą rodzine, by zrobić obiad. ;)


Już nie wspomne o obsadzeniu hektara fasolką. :D

Jednak jak ktoś szuka odmiany fasolki na suche ziarno, z fasolkami nieco mniejszymi, to z bardzo polecam odmiane Igołomska. Naprawde tak plenna, że aż szok.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

No i sezon praktycznie zakończony. Fasolki dosychają, czosnek posadzony. :)
IMG_20201010_155857.jpg
IMG_20201010_155913.jpg
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: ANDU »

WITAJ

Dawno nie zaglądałeś ,u mnie też czosnek posadzony, ten posadzony rok temu zebrałem bardzo ładny. Posiałem też szpinak co to ma na wiosnę wyrosnąć - zobaczymy.
Ilość fasoli imponująca ,faktycznie do fasoli po bretońsku lepsze jest duże ziarno,ale duży Jaś jest koszmarnie drogi (u nas w cenie mięsa wołowego). Zdarza się u Ciebie ,że z fasoli wylęgają się chrząszcze?.
pozd i do wiosny
ANDU
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2404
Rejestracja: 2008-07-21, 11:37

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bettiw »

Strąkowiec fasolowy to szkodnik fasoli, mi zdarzyło się przynieść ziarno do domu zaatakowane przez tego chrząszcza i pełno miałam w pojemniku czarnych szkodników a ziarno było podziurkowane. Przejrzyj fasolę na pewno jeszcze nie we wszystkich są dziurki i część nadaje się do jedzenia.
Jaś jest drogi kupiony w sklepie spożywczym, ale z 20 dkg masz plonu na całą zimę i jeszcze nasion na przyszły rok...
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Dawno mnie nie było ale marzec/kwiecień minęły mi na wyjazdach, także wszystko było nadganiane weekendami i ani mysli ani czasu, by szaleć z opisami, zdjęciami itd.

Ale po kolei zaczne nadrabiać. ;)

Czosnek ładnie rośnie.
IMG_20210424_135419.jpg
Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6981
Rejestracja: 2013-10-26, 09:52

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: malina »

Witam ponownie , będzie się działo u Ciebie :D
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Oj będzie. :D
IMG_20210503_191331.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Krysia »

No, będzie na bogato :lol: . Serdeczności :).
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: ANDU »

WITAJ BŁAŻEJ

Imponujące ilości - czosnku to chyba z 300 kg się uzbiera.
Taka ilość sadzonek to zrobisz Hiszpanom konkurencję.
pozd i niech to wszystko rośnie
ANDU
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Witam wszystkich ponownie! :)

Napewno będzie się działa, bo już się dzieje. ;)

Czosnku fakt, mam sporo. Jednak odkąd uprawiam, to używamy go w domu sporo, a i rodzinka otrzymuje. Jest też kilka osób, które już zimą zgłaszały chęć zakupu, bo jak przyznają wcześniej nigdy tak długo nie dawał się im przechować z innych źródeł. Może i wielkością nie jest jak wiele kupnych ale nadrabia smakiem.

W tym roku Ornaka mam troszkę mniej, za to podjąłem drugą próbę z Jarusem. Za to Słoniowego wysadziłem wiecej, bo miałem trochę zapytan o zakup po tamtym sezonie.

Pogoda jest straszna w tym roku i te ciągłe chłodne noce dają w kość. Cieszę się, że moja mamusia się jeszcze nie wkurzyła i nadal dzielnie rano wynosi pomidorki, selery i papryki do tunelu, bo inaczej byłaby straszna lipa. :)

W weekend kolejne działania, a po weekendzie jakieś ocieplenie niby. Czas wysadzać kapusty, selery i inne chłodnolubne w grunt, by zrobić miejsce w tunelu na rozsady dyń, cukiń oraz ogórków i arbuzów.
Awatar użytkownika
Alexa
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 794
Rejestracja: 2021-02-25, 11:18

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Alexa »

Witaj,
Dobrze było by mieć takiego producenta po sąsiedzku😉
Rzeczywiście ilości imponujące. Byle by tylko ciepło było.
A dziś pomyślałam sobie, że nie pamiętam takiego roku, kiedy by w czasie matur nie kwitły kasztany...
Pozdrawiam
Pozdrawiam Alexa Jak w kalejdoskopie
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Niestety z czasem nadal nie za dobrze. W dodatku ponad dwu tygodniowa susza dała ostro w kość. Nadal po powrocie z pracy o 19, pędze na działce i nadrabiam zaległości.

Czosnek na działce dostał w kość przez susze i już wiem że nie urośnie na miarę swoich możliwości. Zbiór będzie jakos w w okolicy tygodnia 10dni.

Obecnie zbieram bób. :)
IMG_20210622_224722.jpg
ODPOWIEDZ