Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Bettiw
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bettiw » 2020-09-08, 23:21

Pychotka, melon też mnie zaciekawił co roku produkuję parę sadzonek nie zawsze udadzą się, widzę że ta Twoja odmiana super plonowała, warto coś dobrego uprawiać. Fasolkę na suche ziarno wysiewasz osobną odmianę, czy to żółta szparagowa przerośnięta?
Ogródek Bettiw z pozdrowieniami od Beaty

Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Bobej » 2020-09-09, 07:57

Arbuzów mam sześć odmian. Oprócz klasyków z naszego kraju, po inne mniej znane. :)

Za rok jak się uda, to powiększe ilość odmian. Po za tymi co mi zostały nasiona, dobiore jeszcze z 3-4odmiany.

Co do fasoli na suche ziarno, to kupiłem trzy paczki odmiany typowo na suche ziarno. Odmiana to Igołomska. Fakt jest bardzo plenna ale same fasolki nie są dużych rozmiarów. Ale naprawde jest co zbierać. :)

Awatar użytkownika
malina
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: malina » 2020-09-09, 17:00

Mała fasolka jest smaczniejsza od dużej , ja tak uważam :hyhy:
Pozdrawiam z uśmiechem Halina.
Nowy Ogród Maliny
Nowy Drugi Ogród Maliny

Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!

Post autor: Bobej » 2020-09-09, 17:35

Możliwe. ;)

Tak czy owak, poszukam na następny sezon fasolki o większych rozmiarach, coś ala Jasiek, bo bardziej by mi zależało na fasolce po bretońsku, niż zupie fasolowej. A dłubać tej małej bym musiał ogrom na naszą rodzine, by zrobić obiad. ;)

Już nie wspomne o obsadzeniu hektara fasolką. :D

Jednak jak ktoś szuka odmiany fasolki na suche ziarno, z fasolkami nieco mniejszymi, to z bardzo polecam odmiane Igołomska. Naprawde tak plenna, że aż szok.

ODPOWIEDZ