Warzywny ogród Błażeja

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: ANDU »

Bobej pisze: 2020-08-03, 17:21 Znowu dłuższa przerwa z braku czasu ale zrobię krótką aktualizacje. ;)

W tym roku mam zatrzęsienie cukiniowe. W zasadzie co drugi dzień, zbieram 5-7cukiń, z którymi mam problem, a właściwie z ich przerobieniem. ;)

Tak czy owak raczej nie mam z nimi powodu do narzekań. :D

IMG_20200720_195838.jpg
WITAM

Tak patrzę na cukinię i sobie uświadomiłem, że u mnie też więcej żółtej niż zielonej.
pozd
ANDU
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Wysiałem po równo sadzonek zielonej jak i żółtej. O ile dobrze pamiętam, to Astra polka i Atena polka?? Mogłem jednak coś pomylić.

Jednak sadzonki zielonych coś chorowały i w końcowym etapie zostało więcej zółtych. Coś sadzonek też rozdałem i w efekcie końcowym miałem dwie rośliny zielonych i reszte żółtych.

Na początku nie było widać większej różnicy między nimi. Pierwsze dwa zwrwania były u wszystkich porównywalne. Jednak później żółte się zaczęły rozkręcać, a zielone szły tym samym tempem, aż później zwolniły.

Tak czy owak wysieje w następnym roku znów i żółte i zielone, z tym że zielonych drugą odmiane którą mam. No w sumie zobaczymy jeszcze jak to będzie w następnym roku. ;)
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Dawno, oj dawno mnie nie było ale zawaliłem we wszystkich swoich wątkach. :oops:

Arbuzy idą fajnie. :D
IMG_20200823_151848.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Pomidorki się rozkręciły. :D
IMG_20200824_202741.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Fasolki nigdy tyle nie zebrałem. :rotfl:

Co drugi trzeci dzień podobne zbiory. Teraz już się zmniejszyło.
IMG_20200824_202737.jpg
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Zbieram teraz fasolke na suche ziarno..
IMG_20200901_200054.jpg
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Krysia »

Aż ślinka cieknie :lol: . Uwielbiamy i zajadamy się całe lato. Pozdrawiam serdecznie :)
ANDU
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1411
Rejestracja: 2016-02-05, 12:48

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: ANDU »

WITAJ
U mnie też fasolki dużo- fioletowa i żółta ale płaska, pomidorów też sporo ,ale jedna odmiana.
Na miejscu po czosnku wsiałem cukinię czyli ok połowy lipca i już ma ok 10 cm owoce .
Arbuzy z naszego klimatu są mocno słodkie?
pozd
ANDU
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Ja staram się co drugi dzień coś z ogródka przywieźć. :)

Dziś miała być fasolka ale się troszke losowych spraw wysypało i nie wiem czy przed zmrokiem wrócę do domu ale to najwyżej jutro skoczę. ;)

Arbuzy niezależnie czy wybierzemy nasze Polskie odmiany, czy zagraniczne. Urosną u nas i będą pyszne. Przyznam, że hitem tego roku jest nasze Polskie Złoto wolicy. Jak tylko się trafi z dojrzewaniem, to sklepowe się chowają. :D
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: anna1946 »

Dzień dobry - odwiedziłam "Warzywny Ogród Błażeja " i znów wiem coś więcej . Te melony mnie zaintrygowały , w przyszłym roku będę próbowała coś z tych informacji wprowadzić u siebie . Pisz jak będziesz wysiewał rozsadę i jak będziesz wysadzał do gruntu . Ja spróbuję po raz pierwszy . Wzorzec muszę jakiś mieć, widzę , że warto stosować się do porad praktyka . Pozdrawiam serdecznie .
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Witaj. :)

Arbuzy wysiewam w doniczki w okolicy połowy kwietnia, do tygodnia po połowie. A wysadzam sadzonki po zimnych ogrodnikach, czyli po połowie maja. Zazwyczaj wtedy mają 2-3 do 4lisci właściwych.

Wczoraj przywiozłem kolejne. Najmniejszy żółty, był odrazu zjedzony. Pyszny, słodki choć zebrany z trzy, cztery dni za późno.

Wczoraj też była zupa z własnej fasoli. :)

Obrazek
IMG_20200903_201656.jpg
Awatar użytkownika
anna1946
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 316
Rejestracja: 2020-08-22, 15:42

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: anna1946 »

Bobej pisze: 2020-09-04, 08:07 Witaj. :)

Arbuzy wysiewam w doniczki w okolicy połowy kwietnia, do tygodnia po połowie. A wysadzam sadzonki po zimnych ogrodnikach, czyli po połowie maja. Zazwyczaj wtedy mają 2-3 do 4lisci właściwych.

Wczoraj przywiozłem kolejne. Najmniejszy żółty, był odrazu zjedzony. Pyszny, słodki choć zebrany z trzy, cztery dni za późno.

Wczoraj też była zupa z własnej fasoli. :)

Obrazek

IMG_20200903_201656.jpg
Już zazdroszczę tych arbuzów :-) . Dzięki za konkretną odpowiedź, będę śledziła Twoje arbuzowe poczynania . Smacznego życzę, fasolówka z własnych zbiorów smakuje bardziej . :-D
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Nie ma co ukrywać, że jestem zadowolony z uprawy arbuzów. :)


Dziś mam w planie zebranie fasolki szparagowej, zobaczymy czy czas wkońcu pozwoli oberwać.

Planuje też kolejny zbiór buraczków, no i pewnie kolejne strąki fasolki na suche ziarno.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Krysia »

Super masz te arbuzy :)
Błażej, obrywanie fasolki jest fajne, ale randki w twoim wieku też są ważne :lol: . Musisz znaleźć czas i na to i na tamto. Serdeczności :).
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: Warzywny ogród Błażeja

Post autor: Bobej »

Oczywiście, że trzeba znaleźć czas na to i na to. ;)

Wczoraj zebrana fasolka szparagowa, fasolka na suche ziarno, pomidory i jeden arbuz.

Niestety zdjęcia nie zrobiłem. Arbuz zaraz poszedł pod nóż, fasolka zblanszowana i do zamrażarki, a znie pomidorków sałatka. :)
ODPOWIEDZ