Warzywa i owoce na balkonie u kompletnego laika

Uprawa roślin w donicach na balkonach i tarasach oraz w ogrodach zimowych.
ODPOWIEDZ
Artur84
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-29, 06:44

Warzywa i owoce na balkonie u kompletnego laika

Post autor: Artur84 »

Witam wszystkich serdecznie.
Chciałbym mieć na balkonie jakieś warzywka.
Tylko się zastanawiam, czy nie jest już za późno, żeby zaczynać od zera. Balkon jest po zachodniej stronie. W bardzo słonecznym miejscu.
Chciałbym mieć pomidory koktajlowe, paprykę, jakąś sałatę, cebulę(dla szczyporu), czosnek, koperek naciowy, pietruszkę (dla natki) a z owoców to truskawkę, ewentualnie coś jeszcze, może ktoś ma jakąś propozycję?
Czy ktoś może polecić jakieś konkretne odmiany, jak już pisałem, dla kogoś kto dopiero zaczyna.
Dziękuję i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Warzywa i owoce na balkonie u kompletnego laika

Post autor: Krysia »

"Chciałbym mieć na balkonie jakieś warzywka.

Chciałbym mieć pomidory koktajlowe, paprykę, jakąś sałatę, cebulę(dla szczypioru), czosnek, koperek naciowy, pietruszkę (dla natki) a z owoców to truskawkę, ewentualnie coś jeszcze, może ktoś ma jakąś propozycję?
Czy ktoś może polecić jakieś konkretne odmiany, jak już pisałem, dla kogoś kto dopiero zaczyna".

Ponieważ dziś reanimuję rośliny bardzo miłej sąsiadki, która też chciała mieć rośliny na balkonie, to od razu spytam, czy będziesz miał czas na zajmowanie się balkonem? Bo chcieć, a móc, to dwie różne sprawy.
To obowiązek i nie da się roślin w upale zostawić bez opieki i np pojechać na urlop.

Jeśli masz na to czas, to kupujesz dobre podłoże (ziemię),sadzonki wybranych przez Ciebie warzyw, pomidorów, selera itp na placu targowym, jest teraz olbrzymi wybór. Nasionka koperku, sałaty itp są do dostania w centrach ogrodniczych. Są też doniczki ze zwisającymi truskawkami.

Spróbuj, może sprawi Ci to radość. Życzę powodzenia :-D.
Artur84
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2018-04-29, 06:44

Re: Warzywa i owoce na balkonie u kompletnego laika

Post autor: Artur84 »

Za tydzien wracam z miesiecznego urlopu, dlatego tak pozno zaczynam. Bede mial czas zeby sie tym zajac na pewno. Wiem, ze moge podjechac do centrum ogrodniczego. Moze sa jakies konkretne odmiany danych warzyw i truskawki, ktore lepiej sie sprawdzaja na balkonie. Dlatego o to tutaj pytam ;)
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Warzywa i owoce na balkonie u kompletnego laika

Post autor: Krysia »

Artur, to jest odpowiedni czas, wcale nie jest późno.
https://sadzonki-truskawek.eu/porady-up ... gLLBvD_BwE
Wrzucasz w wyszukiwarkę to co Cię interesuje i czytasz. Można pytać sprzedawców, bo nie jest powiedziane, że to co reklamują w necie znajdziesz w sklepie. Jest mnóstwo odmian i Ty musisz się po roku zorientować, które rośliny się na Twoim balkonie sprawdzą. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Agnieszka Lach
Ekspert
Posty: 197
Rejestracja: 2016-01-28, 15:29

Re: Warzywa i owoce na balkonie u kompletnego laika

Post autor: Agnieszka Lach »

Dołączam się do dyskusji i podsyłam link do artykułu:
https://poradnikogrodniczy.pl/warzywa-l ... prawie.php

Myślę, że pod tym linkiem uzyska Pan wszystkie potrzebna informacje :)
mgr inż. Agnieszka Lach
ODPOWIEDZ