W ogródku Haliny

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Warzywnik jak już zostało zauważone super :-D Ale mam pytanie. Przyglądałem się dokładnie wszystkim zdjęciom i zauważyłem na nich cienie tworzące równą kratkę. Co to takiego?
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

piotrek_ns pisze:Warzywnik jak już zostało zauważone super :-D Ale mam pytanie. Przyglądałem się dokładnie wszystkim zdjęciom i zauważyłem na nich cienie tworzące równą kratkę. Co to takiego?
Również jestem pełna podziwu dla tak uporządkowanego warzywnika :shock: No i te przetwory :shock: Kiedyś też robiłam, ale to już historia, teraz mam tylko namiastkę warzywnika :-D
Halinko, obejrzałam zdjęcia w "garnku" - piękne rośliny posiadasz zarówno w ogrodzie jak i w domu :shock:

Piotrek, też zwróciłam uwagę na te cienie. Sądzę, że to cień od metalowej konstrukcji namiotu foliowego :-)
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7919
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Faktycznie , całkiem spory warzywnik i dorodne warzywa. I pracy też dużo , wiem ... Ale to cieszy
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Widzisz Halinko jaką furorę robi Twój warzywnik, a Ty pisałaś że masz malutki ogródek ;-) :lol: Te zapasy spiżarniowe są wspaniałe, aż ślinka leci na samą myśl :-P :lol:
Awatar użytkownika
majka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 792
Rejestracja: 2009-07-12, 18:27

Post autor: majka »

Halinko zauroczyły mnie Twoje doniczkowe zwłaszcza storczyki, tak szeroką kolekcję oglądałam tylko na wystawach w realu, cudne. Ogród wypielęgnowany na medal, a w nim same śliczności, datury, lilie, róże i mnóstwo innych. Warzywa tak dorodne, o przetworach tylko wspomnę i zapytam jak znajdujesz czas oby to wszystko dopieścić.?
Zainteresowały mnie również oleandry chciałabym się dowiedzieć gdzie je zimujesz i w jakich warunkach, z góry dziękuję. :-D
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Dzięki za odwiedziny i miłe komentarze-faktycznie nie spodziewałam się, że mój warzywnik wzbudzi takie zainteresowanie... :-P :-P
Piotrek, jak słusznie zauważyła Genia te cienie rzucają konstrukcje foliowe, które jak pisałam wyżej w tym roku nie były przykryte folią, więc wykorzystałam je w taki sposób jak widać powyżej... ;-) ;-)

Majka cieszę, że podobają Ci się moje kwiatki doniczkowe, jeżeli chodzi o przechowywanie donic przez zimę, to wszystko znoszę do piwnicy {co nie za bardzo cieszy mojego męża, ale co tam} ;-) ;-) . W piwnicy zimują oleandry, róże chińskie, datury, kanny, pelargonie, fuksje, drzewka psiankowe, oczywiście trzeba pamiętać, aby co jaki czas je podlać {ja to robię mniej więcej raz w miesiącu}.. :roll:

http://www.garnek.pl/haliso/a
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Bardzo przyjemnie mi się oglądało twoją galerię z linka :-)
Może kiedyś będę miała wkońcu swoją ziemię na kwiatki, ale jak oglądam twoje zdjęcia i innych to myślę, że to prędko nie będzie ;-) A warzyw nigdy nie miałam, nie znam się na ich uprawie itd. więc pozostają mi kwiatki, krzaczorki i inne cudeńka...

Będe cię jeszcze odwiedzać :-)
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Chciałabym pokazać moje hortensje

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Piękne :roll: :roll: :roll: hortensje- moja najnowsza miłośc :rotfl:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Twoje hortensje mają ładne kwiaty, widzę, że rosną blisko ściany. To dość kłopotliwe w uprawie krzewy.
Może parę słów powiesz o ich pielęgnacji. Wiadomo że te hortensje ogrodowe (nazwa gatunku) przemarzają zwłaszcza w taką zimę jak ostatnio. Jak z okryciem na zimę.
Czy zdjęcia są z tego roku?

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Herbi mówisz ,że hortensje to kłopotliwe krzewy ;-) ;-) ja jestem innego zdania, bo przy nich mam najmniej pracy a jak zakwitną, :-D :-D nawet w lipcu to kwitną do późnej jesieni.
Może to też ważne, że rosną jakby troszkę osłonięte {z jednej strony mur garażu,a z drugiej szpaler tuji}Moja pielęgnacja polega na tym ,że zasilam nawozem dla hortensji raz na wiosnę i drugi raz latem ,gdy zaczynają kwitnąć.Większy problem występuje gdy jest sucho i gorąco ,wtedy trzeba dwa razy dziennie obficie podlewać :roll: {wtym roku był nawet okres żę musiałam cieniować ,bo więdły}
Na zimę kopczykuje je tak jak róże{do nich można użyć kwaśnego torfu,ale nie koniecznie}
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Prześliczne masz hortensje :shock: też bym chciała żeby moje choć w części tak kwitły. Ostatnio bardzo mi przemarzły :-/
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Urocze hortensje, chciałabym się takich doczekać :-)
Jak na razie, jedyną zaczynającą kwitnąć w tym roku hortensję zabrały przymrozki letnie :-| Dlatego pozostaje mi podziwiać je u innych :-) Ale może też między wierszami wyczytam co by tu zrobić żeby mieć tak pięknie kwitnące krzewy ;-)
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Kasiu,Maju dzięki za odwiedzinki :-D :-D ,nie wiem czemu Wam wymarzają hortensje- u mnie rosną już od paru lat i narazie nie miałam z tym problemu. :mrgreen: Gdy sadziłam pierwsze krzaczki,to mi poradzono,żeby okrywać {kopczykować}po pierwszych przymrozkach i nie spieszyć się wiosną z ich odkrywaniem,ponieważ wiosenne słoneczko pobudza krzew do szybszej wegetacji i gdy przychodzi gwałtowne ochłodzenie {co się częto u nas zdarza},roślinka przymarza i potem choruje i tym samym mniej kwitnie...Muszę się Wam przyznać że większość moich hortensji jest wyhodowana przeze mnie z sadzonek{z gałązek} :mrgreen: :mrgreen: , co mi się dość dobrze udaje.
Awatar użytkownika
haliso
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 712
Rejestracja: 2010-10-04, 22:08

Post autor: haliso »

Moje powojniki w tym roku kwitły mniej obficie ,ale pokażę kilka fotek

Dr.Ruppell

Obrazek

Obrazek

Lady Betty Balfour

Obrazek


Obrazek

Mam jeszcze" Proteus"o jasnych biało-różowych kwiatach ,ale w tym roku nie zakwitl i dwa NN o różowych kwiatach, ale nie mam zdjęć.
ODPOWIEDZ