W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
Awatar użytkownika
Nutka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 711
Rejestracja: 2009-12-06, 04:03

Post autor: Nutka »

Kasiu...aż mnie zatkało normalnie... :shock: Zdjęcia wprost rewelacyjne. Tyyyyyle kolorów na nich. Cudowne kompozycje kwiatów, aż nie wiem od czego zacząć... :] Przetacznik niesamowity...strasznie mi się spodobał. Lilie i powojniki przepiękne. A różyczki wprost nieziemskie :mrgreen: Zwłaszcza "Queen of Sweden" :shock:
Pozdrawiam!
Małgosia i Nutka :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danusiu, przeglądnęłam przed chwilą ofertę Florini i też znalazłam przetacznika o tej nazwie, ale zdjęcia niestety jakieś inne :kwasny: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Ale sympatycznie gwarno zrobiło się w moim wątku :D

Edyto_mi - trzymam kciuki za Twoje pomidory. Moje mają farta, gdyz siedzą sobie w szklarni i deszcze im nie straszne ;-)

Edulkot - pomidorki faktycznie są smaczne. Ech, nie ma to jak pomidor prosto z krzaczka. Sam zapach juz jest apetyczny :) Te na zdjęciu to odmiana "Bycze rogi". Następne w kolejności dojrzewania są jeszcze bardziej wydłużone. Na zerwanie czeka ogromny ananasowy "Pineapple". Może uda mi się jutro zrobić mu fotkę :)
A "Queen of Sweden" jeszcze raz polecam, choć dopiero w tym roku jestem z niej zadowolona. Kwitnie obficiej i niemal non stop. Ma też zgrabny, wzniesiony pokrój.

Danusiu - cieszę się, że i Tobie spodobał się ten mój fikuśny przetacznik ;) Świetnie prezentuje się wśród innych roślin i głośno bzyczy :lol: Owady go uwielbiają :) Owe seledynowe grzebienie, im strasze, tym bardziej poskręcane.

Nutko - tyle miłych słów... Dziękuję :padam: .
A te kolory, o których wspomniałaś - lubię, kiedy wchodzę do ogrodu i witają mnie barwy. Kolory dodają mi energii (choć ciuchy wolę stonowane :lol: ), i taki ogród poprawia mi nastrój :D Gdy dodamy jescze to całe szemrane towarzystwo: ważki, pszczoły, motyle, żaby w stawie, wpadające z wizytą dzikie kaczki oraz plątające się pod nogami cztery mruczadła - to już jest pełen zachwyt :D

Pozdrowionka i słonecznej niedzieli :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Kasik5 pisze:Ale sympatycznie gwarno zrobiło się w moim wątku :D
Wpadamy tu licznie, bo jest co oglądać ;) .
Piękne rabaty i apetyczne dary ogrodu :P .
Utwierdziłaś mnie w przekonaniu o Queen of Sweden. Już szukam dla niej miejsca ;-) .
A co do pomidorów... to w moim wypadku poczekamy do przyszłego roku :-/ . Ale tym razem chyba już w tunelu :-| .
A ten cudaczny przetacznik naprawdę mnie zachwycił i rozpoczęłam polowanie :hyhy: . Jakbyś spotkała go gdzieś w sprzedaży to będę wdzięczna za info ;-) .
Pozdrawiam Edyta
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Super pięknie - wesoło. :-D A przetacznik rewelacja. :-D Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7916
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Post autor: Elzbieta M »

Piękne kwiaty ma Queen of Sweeden
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Edyto - będę czujnie się za owym przetacznikiem rozglądać :)
Elu i Marylko - dziękuję.
Zaś apetyczne dary ogrodu siedzą już w skrzynce, gdyż rankiem jadą ze mną na urlop :hyhy: Nie ma to jak pyszny pomidorek na śniadanko ;) :D
Pozdrawiam i do przeczytania za jakieś 2 tygodnie :D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Słoneczka życzę, naładuj akumulatory do dalszego działania. Chyba Ci się skrzynka mailowa zapcha.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witam słonecznie po przerwie urlopowej! :D
Słoneczko było, akumulatory naładowane (choć przyznam, żem z lekka rozleniwiona :lol: ), a i skrzynka e-mailowa ledwo zipie ;).
Stan ogrodu po powrocie, hm... Oczywiście zielsko wykorzystało moją nieobecność i trochę się rozpanoszyło, część kwiatów poprzekwitała, a część nadal cieszy oczy. Niesamowicie rozrosły się dziwaczki i kosmosy. Wciąż ładnie prezentuje się biała gaura, która też się zagęściła. Kwitnie kilka róż (balsam dla moich oczu :hyhy: :D ), np. pierwszy raz "Mme Isaak Pereire". Niestety widać, że im mnie brakowało - przekwitnięte pąki, powygryzane gdzie nie gdzie liście, czarna plamistość na "Cristacie", itp.). No i odkryłam przystrzyżone kosiarką końcówki pędów "Nevady", "Margaret Hilling" i "Nozomi"... :cry: Teścia czeka poważna rozmowa :zly: ;)

Mam trochę kwiecistych fotek z urlopu, ale brakuje mi czasu, aby zgrać je do komputera. Od razu jak się wyrobię z innymi pracami, zamieszczę je w odpowiednim wątku.

Pozdrawiam serdecznie :D
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Czekamy na fotki z niecierpliwością.
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Kasiu, jak tam Twój przetacznik? Czy jest szansa, aby nasionka dojrzały? Ogromnie mi się podoba i chętnie się wymienię :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Edyto, zajrzałam do przetacznika i wygląda na to, że na siew musimy jeszcze poczekać. Sama jestem ciekawa czy uda mi się go zebrać ;) A jak nie, to dziabnę dla Ciebie jakąś małą część na sadzonkę :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Taki przetacznik ma też Gosia2501, ale u niej również kiepsko z dojrzewaniem :zalamany: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

I jak tam Edytko, udało Ci się nabyć ten przetacznik?

Podobno to już ostatni tydzień tak ładnej pogody. Ogród jeszcze trochę kwitnie i jeszcze cieszy oczy:
Penstemon z gaurą w tle (uwielbiam ją):
Obrazek
Wysiałam mieszankę kolorów, pokazały się aż dwa.
Tu gaura z "Sylvią" w tle, marcinkami po lewej, po prawej z dziwaczkiem, a w dali widać wymęczona już trochę rudbekię:
Obrazek
Astry:
Obrazek
A nad astrami "Queen of Sweden":
Obrazek
Malwa - długo nie pokwitła, gdyż stratował ją rozpędzony do ogrodzenia berniś Nelson:
Obrazek
Niskie marcinki z "Rosenfee":
Obrazek
Róża nn z przekwitającym po lewej przetacznikiem, z penstemonem, "Blue River" i białymi marcinkami za plecami:
Obrazek

Krzew mojej ulubionej, ostrej papryczki "Dzwonek":
Obrazek

Czarna papryka, również diabelsko ostra:
Obrazek

I jeszcze raz "Queen of Sweden", a za nią krzew "Gertrude Jekyll":
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Kasik5 pisze:I jak tam Edytko, udało Ci się nabyć ten przetacznik?
Jeszcze nie, muszę zapytać Gosi, jak tam sytuacja u niej się przedstawia :lol: .
Bardzo podoba mi się ta czerwona papryczka. Nie wiem jak z jej walorami smakowymi, ale ozdobne są niezaprzeczalne :D .
Pozdrawiam Edyta
ODPOWIEDZ