W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Jeszcze liliowiec - prezent:

clematis "Jan Paweł II":

clematis "Dr Rupert":

pięciornik i maki:

i inne moje "chaszcze":
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Dużo żółci w moim ogrodzie, ale jest też trochę fioletu i bieli :) :

Na pierwszym planie róża "Baroness de Rothschild",a w dali czerwona "Red Eden Rose" - biedna przez te deszcze nie ma sznsy na rozwinięcie :/

Uf, to zaleglości zdjęciowe nadrobiłam, teraz czas na zaległości odwiedzinowe w Waszych ogrodach :D
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Post autor: JaDorka »

Kasiu, jestem pod ogromnym wrażeniem Twoich przepięknych kwiatów. Cudowne, dorodne kępy i takie różne. Musi być ślicznie kolorowo u Ciebie :)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
stasio13
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 571
Rejestracja: 2010-09-20, 16:32

Post autor: stasio13 »

Piękny gąszcz liliowy :mrgreen:
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Post autor: Lol@ »

Ja bym była zadowolona ze wszystkich kwitnących roślinek... Pięknie masz. Dziękuję, że pokazałaś takie cuda.
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Wszystko pięknie kwitnie i ta żółć wcale nie razi, wręcz rozświetla, zwłaszcza w takie ponure dni jak ostatnio. A to mnie zadziwiło.
Obrazek
:shock:
marylka966
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 351
Rejestracja: 2010-04-17, 19:53

Post autor: marylka966 »

Powiem krótko super. :-D Przecudne liliowce. :-> Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
klamber
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2011-05-17, 23:53

Post autor: klamber »

Kasiu, byłem u Ciebie pierwszy raz, jest bardzo kolorowo. Masz chyba długo tę działeczkę bo kępy kwiatów takie rozrośnięte i gdzieś mignęły mi duże iglaki w tle i staw na jednym zdjęciu, oglądałem od końca i tylko 3 strony do maja. Majowe przymrozki u mnie też nieźle narozrabiały. Nie widziałem jeszcze zdjęcia z oddali ale na pewno takie są. Ciekawy jestem czy duże te twoje królestwo, następnym razem dłużej po buszuję gdyż podoba mi się tan klimacik. Pięknie naprawdę :szok:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Rety, ten przetacznik jest naprawdę niesamowity :shock:. Gdzie dostałaś takie cudo? A może jest szansa na nasionka u Ciebie :hyhy: ?
Coraz mocniej zakochuję się w liliowcach :roll:. Przy tej pogodzie są bezkonkurencyjne ;-) .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Pięknie dziękuję za każde Wasze miłe słowo :)

JaDorko - fajnie kolorowo było u mnie przed tą falą deszczy. Teraz wiele roślin przekwitło i na dodatek zielsko się wszędzie panoszy :kwasny: Przez ten ciągnący się remont w domu, mam niewiele czasu na prace ogrodowe - co martwi mnie bardzo :/

Stasiu - niestety już po gąszczu liliowym. Następny za rok :) Dziś zakwitła ostatnia lilia z oczekiwanych:
miał być "Triumfator", ale mam co do tego poważne wątpliwości:

Kasiu/Lol@ - dzięki za odwiedziny. Cieszę się, że Ci się spodobało :)
Edulkot, Edyto_mi - te seledynowe grzebienie na przetaczniku faktycznie robią wrażenie. Na tą odmianę zachorowałam podczas przeglądania ofert w allegro. Potem szczęśliwym trafem natknęłam się na niego na jesiennym kiermaszu ogrodniczym. Kupiłam dwie sadzonki, aby każdą posadzić w innym miejscu, jednak ostatecznie posadziłam je razem i efekt jest zadowalający. Śmiać mi się chce z opisów tej odmiany, które znalazłam w necie: kompaktowy, dorastający do 40 cm. Hm... u mnie wyrósł znacznie wyżej :hyhy: :lol:
Jeśli się uda, to nasionka zbiorę.

Marylko, Edyto_mi - to prawda, liliowce są wspaniałe! Jak znam siebie, na kolejnych targach ogrodniczych znowu się na jakiegoś skuszę :hyhy:
Ech, przydałyby się wiszące ogrody, aby pomieścić te wszystkie kwiatowe chciejstwa ;) :lol:

Klamber - miło mi powitać nowego gościa buszującego w moim ogrodzie ;) :) Zapraszam ponownie :-D
Ogród jest przydomowy. Dzieli się na część od frontu domu (gdzie przewaga jest trawnika, gdyż tak wymarzył sobie mąż; no trudno ;) :hyhy: ), oraz na część tylną, oddzieloną podwórkiem i szklarenką. Właśnie na tyłach ogrodu jest stawik, większość róż, warzywniak i drzewka owocowe. Iglaki były sadzone przez męża ok. 14 lat temu. Moje rośliny są stosunkowo młode, ponieważ rządzę się po tym ogrodzie tak od ok. lat 6.
Przypomniałam sobie Twoje mieczyki. Mi kwitną tylko takie:

Nie pamiętam odmiany, ale jutro wyszperam etykietę.

Dzielnie kwitnie wciąż "Queen of Sweden":

Do twarzy jej z maruną :)

A dla smaczku poczęstuję Was pomidorkami:

Miłego czwartku :)
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Nocny marek z ciebie Kasiu ;). Pomidorki wyglądają smakowicie, moje padają od tych deszczów, chyba już nic z nich nie będzie :( .
Wiosną zastanawiałam się nad zakupem 'Queen of Sweden', ale chyba jesienią znajdę dla niej miejsce :mrgreen: .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
edulkot
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1837
Rejestracja: 2010-05-11, 17:29

Post autor: edulkot »

Śmieszne pomidorki i bardzo apetyczne, pewnie smaczne. :-P
Ja jakoś mijam Queen of Sweden i sama nie wiem dlaczego. Jak rośnie u Ciebie :?:
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

A ja poproszę o nazwę tego śmiesznego przetacznika :mrgreen:
Awatar użytkownika
edyta_mi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1059
Rejestracja: 2011-01-22, 21:58

Post autor: edyta_mi »

Danka pisze:A ja poproszę o nazwę tego śmiesznego przetacznika :mrgreen:
Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo nazwa była wcześniej to - przetacznik kłosowy Veronica spicata "Christa". Nawet namierzyłam go już na Allegro :mrgreen: . Ale może poszukam bardziej zaufanego sprzedawcy :] .
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

edyta_mi pisze:
Danka pisze:A ja poproszę o nazwę tego śmiesznego przetacznika :mrgreen:
Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo nazwa była wcześniej to - przetacznik kłosowy Veronica spicata "Christa". Nawet namierzyłam go już na Allegro :mrgreen: . Ale może poszukam bardziej zaufanego sprzedawcy :] .
Bardzo dziękuję Edytko, nie patrzyłam na poprzednie posty ;-)
ODPOWIEDZ