W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Z penstemonów zrezygnowałam po pierwszym sezonie niepowodzeń, ale z agapantami się nie poddam, choć jeszcze mi nie kwitły :-? Tą zimę spędziły w piwnicy ;-)
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
basia 79
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-04, 17:07

ślicznie

Post autor: basia 79 »

pozdrawiam, masz piękny ogród
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

A to fotka kwiecia magnolii, który wczoraj w cieniu wyszedł fioletowy, a dziś uchwycony w słońcu ma bardziej naturalny kolor ;-) :

Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Wczoraj, korzystając z okazji, że na chwilkę przestało padać (u nas szczęśliwie tylko deszczyk, ale 10 km dalej była wichura z gradobiciem :shock: ), pobiegłam do ogrodu upolować aparatem kolejne rozkwitnięte kwiecia. Generalnie to większość dopiero w pąkach, ale np. buchające ogromnymi kwiatami peonie chińskie radują oczy i serce :->

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z róż rozkwita dopiero nieśmiało róża pnąca:
Obrazek

Ostatni tej wiosny rododendron:
Obrazek

Krzewuszka w pąkach:
Obrazek

Kolejny clematis:
Obrazek

Hortensja w donicy:
Obrazek

Dwie niespodzianki w krzewach :-) :
Obrazek

Hortensja bukietowa, też jeszcze w pąkach:
Obrazek

Trzykrotka:
Obrazek

A teraz, w oczekiwaniu na natepne rozkwitnięcia - kilka zielonych zakątków:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Takie kwiatuszki kwitną mi pod szkłem i budzą nadzieję na wspaniałe, smaczne owoce :mrgreen: :
Obrazek

... nie mogłam się powstrzymać, aby nie wkleic tego zdjęcia :-D :
Obrazek

Z życzeniami słońca dla Wszystkich -Kasik :->
Awatar użytkownika
Agushka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2009-06-02, 23:04

Post autor: Agushka »

Kasik, ależ masz przecudny ogród. Oczu oderwać nie mogę! Te róże, peonie, rododendrony. Feeria barw. I staw! Moje marzenie...
Przepięknie wygląda clematis w zestawieniu z jodełką. Aż muszę przemyśleć, czy sobie takiej kompozycji nie zrobić.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Malowniczo!!! Piękne zdjęcia !!!

Piwonie bajeczne!!! :-)
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Dziękuję Wam bardzo :->
A stawik faktycznie jest uroczy. Tym bardziej teraz, kiedy żaby urządzaja koncerty :-D Jak kiedyś już wspominałam, mamy też stałych gości - parkę dzikich kaczek.
W zeszłym roku stawik zarybiony został karasiami. Niestety pomimo przerębli, rybki wiosny nie doczekały :-( Prawdopodobnie dlatego, że zeszłego upalnego lata poziom wody mocno się obniżył i mróz głęboko ściął wodę. Tego roku córka namówiła nas na dwa dorodne, czerwone karpiki :-D
Ostatnimi czasy mamy niestety problem z moczarką. Strasznie się rozpanoszyła :-/ Może zna ktoś sposób na ograniczenie ekspansji tej rośliny :?:
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Piwoniowo, powojnikowo ale i owocowo-warzywnie nam swój ogród pokazujesz. Jest bardzo ładnie. Warto przenieść do siebie takie kompozycje na które zwraca uwagę Agushka.
To 10 km dalej gradobicia to było u mnie ;-) Wcześniej też porządnie lało.

Co do moczarki to zapytaj w wątku "oczko wodne" czy "Rosliny wodne" tam są fachowcy.(do naszych ogrodowych wątków zdaje się nie zaglądają ;-) ale może się mylę)

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
basia 79
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 32
Rejestracja: 2009-05-04, 17:07

Post autor: basia 79 »

piwonie , piękne , moje jeszcze w pąkach , zimno
Załączniki
9.gif
9.gif (32.87 KiB) Przejrzano 2413 razy
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Ale ogród! To prawie jak park. Proszę o więcej zdjęć.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Herbi dziękuję uprzejmię za podpowiedź. Gapa ze mnie, że tam jeszcze nie zajrzałam. Odwiedzę zaraz "wodne" wątki, może od razu znajdę odpowiedź, a jak nie, to grzecznie się zapytam :-D .
A to gradobicie pewnikiem turlało się najpierw przez Wielkopolskę aż doturlało się do Kujaw. Mam nadzieję, że Twój uroczy ogród od tego gradu nie ucierpiał.

Basiu, to już chyba tak niesprawiedliwie jest, że im bardziej na północ, tym wszystko później dojrzewa i zakwita :-? Mam jeszcze dwie piwonie z tyłu domu, które strasznie marudzą z tym kwitnieniem ;-) Złośliwie słońce też nas ostatnio nie rozpieszcza :-(

Danusiu, obiecuję że jak słońce wreszcie sobie o nas przypomni, pstryknę kolejne fotki. Muszę tylko wydziobać zielsko, które po tych deszczach ma się dobrze i coraz bezczelniej pojawia się to tu, to tam :-?

Wyszperałam jeszcze dwa zdjecia:
Obrazek

Obrazek
Jeśli ktoś zna ten biały kwiatuszek, to będę wdzięczna za jego nazwę.
Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

Kwiatek wypisz, wymaluj jak u pięciornika krzewiastego. Ale przy powiększeniu widzę inne liście. Więcej danych poproszę :-D Czy to roślina wieloletnia? Jak wyglądają liście i cały pokrój rośliny.

P.S. Kasiu, zniszczenia od gradu i ulew mam niewielkie ale jak to będzie dalej zobaczymy bo dziś znowu posypało gradem. Złamana 1 ostróżka, przygięte do ziemi naparstnice i uszkodzone od wilgoci płatki dopiero co rozwijającej się róży angielskiej. Oby na tym się skończyło. Pogoda nas w tym roku nie rozpieszcza ;-)
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Bardzo malownicze są wszystkie zakatki Twojego ogrodu, zarówno te kwitnące jak i te zielone. :roll: A tą biało kwitnącą roślinkę również chętnie bym poznała .:-D
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Dziękuję Piwonio :-)

Kwiatek przywiozła ze sklepu teściowa, więc nic o nim nie wiem :-| Roślinka siedzi sobie wygodnie w doniczce, ma zwisające pędy, małe, ciemnozielone listki, kwiatki średnicy ok. 2,5 cm.

Herbi, a tej gradowej pogody to szczerze Ci współczuję. U nas słońce przebiło się wreszcie przez chmury, ale za to wieje, że ho ho!!
Nad stawikiem rosną u nas wierzby i boje się, że wiatr porozrzuca nam gałęzie po okolicznych roślinach :-(

Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
tengel27
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 899
Rejestracja: 2008-01-15, 19:29

Post autor: tengel27 »

Pięciornik ma płatki w kwiatku oddzielnie, tutaj są połączone ze sobą. Mnie to bakopą trąci :-D
Pozdrawiam,
Dawid

Zapraszam do mojego wiejskiego ogródka
ODPOWIEDZ