W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super kwiatki, spodobał mi się tulipan czarny postrzepiony i szachownica perska. Brdzo ładny ogród. :-D
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Dzięki Piotrek :-D A ten tulipan, który Ci sie spodobał to Black Parrot".
Pozdrawiam :->
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Morze kolorów.Lubię takie ogrody.Masz śliczną szachownicę perską. Moja nie była taka dorodna. Czym ją zasilasz,że tak pięknie Ci kwitnie.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Hm... właściwie to moja rola ograniczyła się tylko do jej posadzenia ;-) Reszta to fart :-D
No i oczywiście co dzień do niej zaglądam :lol:
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

:lol: No i jestem ukontentowana, pięknie u Ciebie. A co tam będę się rozpisywa, super i tyle :lol: :-D :lol: :-D
Całuski od Anki krakowianki.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

A tak sobie rośnie mój agapanthus, po sąsiedzku z goździkami :->

Obrazek

piwonia z bratkami, kocham piwonie! Trafiłam kiedyś w necie na stronkę z odmianami - to niesamowite ile ich jest :shock:
Obrazek
Wczesną wiosną posadziłam sobię "Bowl of BEAUTY''i dwie drzewiaste. Niestety te ostatnie coś powoli się aklimatyzują.

Malusie floksy:
Obrazek

rogownice:
Obrazek

orlik pełny:
Obrazek

czosnek ozdobny:
Obrazek

pierwsze w tym roku powojniki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

mój ulubiony rododendron jakuszimański "Fantastica":
Obrazek

pierwsza kwitnąca róża (dzika) z baaaardzo starego krzewu przy ogrodzeniu:
Obrazek
muszę ją porządnie odmłodzić i mocno potraktować sekatorem :-/ Kiedy byłby najlepszy moment, jesienią czy wiosną? Pewnie wiosną? Będę wdzięczna za radę :-)

I ostatni z tych nielicznych kwiatów magnolii:
Obrazek
Tak sobie teraz myślę, że to słabo kwitnienie może być skutkiem niestety zeszłorocznego przesuszenia...


Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

A, Ano, dzięki za dobre słowo :-D
Pozdrawiam :-D
Awatar użytkownika
evqa
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 353
Rejestracja: 2008-05-17, 19:24

Post autor: evqa »

Nie spotkałam jeszcze takiego koloru magnolii, jak się ona nazywa :?:
Rododendron wspaniały, nie dziwię się, że to Twój ulubieniec. Wpisuję go sobie na listę "chciejstw" :mrgreen:
Pozdrawiam Ewa
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Zgadzam się z Evqą - piękny ten rododendron!
I piwonia bordowa - cudna. Bardzo ładnie zakwitł Ci też klematis - u mnie niestety padł kilka lat temu i jakoś nie mogę się zabrać do kupna nowego.
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Faktycznie, na tym zdjęciu kolor kwiatu magnolii jest zbyt fioletowy :-/ Hm, zdjęcie robione było w cieniu, może dlatego wyszło takie nasycenie barw... Jest to purpurowa magnolia 'Susan', ale aż tak ciemna to ona nie jest. Zrobię dzisiaj fotkę w słońcu i porównamy.

A z clematisami tez nie miałam lekko. Po posadzeniu łapał mi je uwiąd pędów i zanim znowu odbiły to było po sezonie. Ostatecznie lichutko wyglądały. W zeszłym roku regularnie zaczęłam je nawozić, a tej wiosny podsypałam im troszkę papu z obornika i zaczynają się odwdzięczać :-D Cztery czekają w kolejce do kwitnienia :-D

Miłego dnia!
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

~Kasik przyznała, że na forum dawno nie była. :-) Bez wątpienia każdy by tu częściej zajrzał gdybyś te piękne zdjęcia częściej zamieszczała. ;-)

Tak na poważnie to nie tylko same zdjęcia są warte obejrzenia ale i te twoje zestawienia kwiatów i barw. Nawet znane powszechnie kwiaty inaczej wyglądają gdy w ich otoczeniu posadzi się inne rośliny kontrastujące kolorem kwiatów, pokrojem czy liśćmi.
Takiego towarzystwa potrzebują np. róże na rabatach bylinowych. Widzę, że także róże masz w swoim zestawie. Niedługo nam zakwitną.
Rododendron też mi się bardzo podoba.
A te floksiki to konkretnie jakie są kwiaty :?: (chyba jednoroczne) bo do tych floksów szydlastych niepodobne, a floksy wiechowate kwitną dopiero latem.

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Mnie natomiast zauroczył agapant w towarzystwie goździków :-D . Czy on u Ciebie zimuje w gruncie?
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Herbi, dziękuje za odwiedziny w moim ogrodzie :-D
Taka pochwała podbudowuje i mobilizuje do dalszych starań :-D
Co do róż, to strasznie nie mogę się doczekać, kiedy zakwitną! Tym bardziej, że pnąca przy ścianie obrodziła niesamowicie pąkami :->
O floksach pani w sklepie powiedziała mi, że to floksy miniaturowe i że są jednoroczne.

Piwonio, mój agapant nabyłam dopiero tej wiosny, ale na zimę go wykopie i nie będę ryzykować. Optymistycznie zeszłego roku zostawiłam w ziemi penstemona... Mam teraz nauczkę :-|

Gorące pozdrowienia dla Wszystkich!
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Kasik5 pisze:Piwonio, mój agapant nabyłam dopiero tej wiosny, ale na zimę go wykopie i nie będę ryzykować. Optymistycznie zeszłego roku zostawiłam w ziemi penstemona... Mam teraz nauczkę :-|
No to jednak zostawię go w donicy, bo już planowałam przeprowadakę do gruntu :lol:
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
Awatar użytkownika
Herbi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1434
Rejestracja: 2008-12-15, 13:20

Post autor: Herbi »

piwonia pisze:Mnie natomiast zauroczył agapant w towarzystwie goździków :-D . Czy on u Ciebie zimuje w gruncie?
Nie tylko że nie zimuje w gruncie ale i w zimnym pomieszczeniu może nie wytrzymać jesli temp. spadnie poniżej zera.
Pisałem już gdzieś o moich agapantach, które zimą trzymałem przez kilka lat w nieogrzewanym garażu. Tej zimy gdy przez 3 dni,(tylko 3 dni) temperatura na dworze spadła poniżej 20 st. a w garażu było -5 st. agapanty nie wytrzymały i obie dorodne kępy "padły". :-(

Podobnie jest z penstemonami. To juz przetrenowałem dobrze. Te w gruncie w zasadzie mozna było potraktować jako jednoroczne (lub dwuletnie ;-) ) a te które trzymam/ trzymałem w inspekcie w doniczkach odchodza po kolei.
Z trzech silnych roslin pozostała mi po 4 latach jedna :-(
Rezygnuję z ich uprawy mimo że kwiaty są b. ładne.

Pozdrawiam
Przyroda jest lekarzem dla wszystkich chorób.
...........................Hipokrates.......................
ODPOWIEDZ