W moim ogrodzie...

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Super zima, szron wygląda fajnie a jeszcze jak by świeciło słońce.... było by ekstra. W tym roku nie było takiego fajnego szronu u mnie, nasypało tylko pół metra śniegu. :-D
Sikorki w karmniku fajnie wyszły.
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Zimę mamy faktycznie solidną, bo śniegu wszędzie pod dostatkiem. I całe szczęście, bo mrozik trzyma i chyba bym w totalną nerwicę popadła z tej troski o przetrwanie roślin.
Co trzeba to mam pookrywane. Jednak z niepokojem patrzę na rododendrony przy domu. Zawsze z zimy wychodziły cało, ale ten widok pozwijanych liści... :-? Wiem, że to naturalna reakcja rośliny na niskie temparatury, ale i tak nęka mnie pytanie: wrócą wiosną do formy, czy (odpukać) nie...

Sikorek też u nas pod dostatkiem ;-) Gdy przyświeca słońce, harcują w koreance częstując się nasionami z jej szyszek :-D

A tym czasem "na całej połaci śnieg" (uwielbiam tę piosenkę, szczególnie w wykonaniu Anny Marii Joppek :-> ) a dla jagódki i reszty forumków drugi storczyk, tym razem z okna na podwórko :-D
Pozdrowionka!

Obrazek
Awatar użytkownika
Genia_gp
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 934
Rejestracja: 2009-09-07, 17:04

Post autor: Genia_gp »

Piękne zimowe krajobrazy udało się Tobie uchwycić. U mnie też nie było takiej szadzi na drzewach. Clematis bardzo fajnie wyszedl na zdjęciu. Ptaszki baraszkujące w karmniku również :-D
Ja też chcę już wiosny. Jeszcze 2-3 miesiące i start do ogródka :lol: :mrgreen:
Serdecznie pozdrawiam
Genia
Mój ogródek
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Zimowe zdjęcia super! :-) Ptaszki też udało Ci się sfotografować a nawet storczyk kwitnie pięknie! :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
Awatar użytkownika
jagódka
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 306
Rejestracja: 2009-12-14, 21:12

Post autor: jagódka »

Dziękuję Kasik za storczyka,piękny :oops:
pozdrawiam jagódka
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Kasik5 pisze:
Co trzeba to mam pookrywane. Jednak z niepokojem patrzę na rododendrony przy domu. Zawsze z zimy wychodziły cało, ale ten widok pozwijanych liści... :-? Wiem, że to naturalna reakcja rośliny na niskie temparatury, ale i tak nęka mnie pytanie: wrócą wiosną do formy, czy (odpukać) nie...
I ja się martwię o swoje rododendrony. Mało że liście pozwijane to jeszcze gałązki połamały się pod ciężarem śniegu. Ale cóż..tak to już jest w przyrodzie. Storczyk piękny i nawet pod kolor do widoku za oknem. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
empuza
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-17, 11:13

Post autor: empuza »

Witaj Kasiu :-)

Bardzo miło spędziłam u Ciebie czas. Wzięłam termosik z kawką ale zapomniałam, że Ty ruszyłaś w trasę.
Za to notesik zapełniłam kolejnymi chciejstwami.
Normalnie mąż mnie wymelduje jak zobaczy co ja jeszcze potrzebuję :lol:
Różyce ujrzałam przecudne, Tchaikovski na liście (marzeń bardzo odległych), pomidorków zapach mnie zniewolił a stawik przywołał miłe wspomnienia.
Powiem krótko, bardzo miło spędziłam u Ciebie czas.
"Ten stąpa po różach, co po grządkach depce"
Pozdrawiam
Agnieszka
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Agnieszko, jakże mi miło że spacerowałaś po moim ogródku! :-D Dziękuję za odwiedziny i cieszę się, że Ci się podobało :->
I bardzo dobrze, że zabrałaś termosik z kawcią, bo u nas wczoraj było zimno i zacinał śnieg. Potem już tylko śnieg z deszczem :-/ . Brryyy....
Co do chciejstw, to moja lista również robi się niebezpiecznie długa ;-) , np. ubzdurałam sobie, że zmieszczę gdzieś jeszcze:
- czerwoną magnolię,
- podpatrzoną u jagódki hortensję bukietową Renhy [Vanilla Fraise]
- róże Nevada i Marquerite Hilling (zważywszy na ich docelowe rozmiary, cudem będzie znalezienie dla nich miejsca :lol: )
- oczywiście Eden Rose 85 (dziękuję za obszerną podpowiedź na jej temat)
- i marzą mi się jeszcze modrzewie szczepione na pniu - Kórnik i Repens, no i cały zestaw róż historycznych, ale to też pewnikiem marzenie na daalszą przyszłość :roll: :->
Plany więc ambitne, ale jeśli nawet tylko część uda się zrealizować, to też będę szczęśliwa :-D :lol:
Róże Tchaikovski serdecznie polecam. Kupiłam ją lichutką, a szybko mi wyrosła. Ładnie się krzewi i ma dużo kwiatów. Zobaczymy co pokaże po tej srogiej zimie...
Pozdrawiam :-D
elakrztuk
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1586
Rejestracja: 2010-02-11, 19:21

Mój ogród

Post autor: elakrztuk »

Mimo że jeszcze jest zima ale już widać pierwsze kwiatki i bardzo się cieszę. Gdy poszłam je pooglądać, mój ogród wyglądał tak jakby był poorany. Dopóki nie skończy się zima, ten widok pewnie się nie zmieni... Myślę, że to zrobiły nornice. Nie wiem jak się ich pozbyć i czy nie zjadły mi cebulek kwiatów. :cry:

Od Moderatora :[/b]
Proszę zwrócić uwagę na poprawną pisownię.
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Te białe marcinki są przepiekne! Takich w naturze nie widziałam :shock:
Serdecznie pozdrawiam :lol: :mrgreen:
Awatar użytkownika
El-ka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1302
Rejestracja: 2009-01-30, 14:19

Post autor: El-ka »

Kasiu świetne zdjęcia.
pozdrawiam Elżbieta
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Witajcie Moi Drodzy :->
Wiosna już na dobre zadomowiła się w naszych ogrodach, więc ja trochę spóźniona szybciutko do Was wracam i zaczynam nadrabiać zaległości.
Po uporaniu się z kolejnymi problemami technicznymi mojego komputera (mam nadzieję, że to już koniec niemiłych niespodzianek z jego strony), mogę napisać, że mój ogródek ma się dobrze, choć z pewnymi pozimowymi stratami.
Najdotkliwszą dla mnie stratą jest przemarznięcie róży piennej "Rumby". Pomimo że była to najlepiej zabezpieczona przed mrozem róża - całkowicie zmarzła :cry: . Jest to dla mnie niemałą zagadką. Z jakąś naiwną nadzieją jeszcze jej nie wykopałam, ale kiedyś muszę się przełamać. Pnąca "Exelsa" też cała czarna, ale ona ma szanse odbić. Pozostałe róże również oberwały od mrozu, ale po przycięciu ładnie wypuszczaja pąki. Mile zaskoczyły mnie dwie roże historyczne: "Rose de Resht" oraz "Luis Odier". Jako jedyne przezimowały bez uszczerbku! Kolejne straty to azalie. Trzy krzewy są do kasacji. Dostało się też ostrokrzewom no i rododendronom. Te ostatnie wróciły do równowagi, ale sporo liści mają zbrązowiałych.
Cała reszta pięknie się zieleni i powoli wychodzi z ziemi.
Praca w ogrodzie przy przyświecającym słońcu i przy odgłosach ptaków, trzmieli i żab w stawiku była dziś wyjątkowym ukojeniem dla nerwów i uspokojeniem poweekendowych emocji...

elakrztuk - piszesz, ze poryły Ci ogród nornice. Oh, mi również :-( Ale najgorzej wyglądał po zimie trawnik: kopce kretów jeden przy drugim :-| Mąż się zawziął i pozakładal łapki na krety z zapadkami. Póki co mamy spokuj, ale ciiiiicho szaa ;-)

Joanna - dziękuję w imieniu białych marcinków ;-)

El-ka - cieszę się, że spodobały Ci się moje zdjątka. Ślicznie dziękuję :-D

A tak kwitną u mnie ciemierniki:
Obrazek
krokusy:
Obrazek
prymulka:
Obrazek
cebulica opanowała tereny pod wierzbą:
Obrazek
pszczoły były tymi pierwszymi, które wzięły się w moim ogrodzie do roboty ;-) ;-) :
Obrazek
a "kotki" wierzby wesoło się nastroszyły:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Śnieżnik w towarzystwie krokusa:
Obrazek

miodunka:
Obrazek

tulipan botaniczny z prymulkami:
Obrazek

świetnie przezimowała mi posadzona w zeszłym roku piwonia drzewiasta:
Obrazek

na drzewie pod lasem wypatrzyłam piękną sójkę:
Obrazek
Awatar użytkownika
Kasik5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 630
Rejestracja: 2009-03-27, 15:11

Post autor: Kasik5 »

Dodam jeszcze słoneczną, żółtą prymulkę:
Obrazek

i większą grupę tulipanów Kaufmania "Early Harvest":
Obrazek

Wieczorkiem wybiorę się na spacer do Waszych wiosennych ogrodów :-D
Pozdrawiam serdecznie :->
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Piękna kępa tulipanków...ślicznie to wygląda. Prymulki, krokusiki...bajecznie w twoim ogródku. Nadrabiaj zaleglości, czekamy. :mrgreen:
Pozdrawiam Zuzia
ODPOWIEDZ