W domu rodzinnym

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Oj, to w tym sezonie zaprzepaściłam już szansę na ścięcie czosnków... Trudno, może się zasieją i za parę lat będzie ich więcej. Z tego co czytałam to trzeba nawet 3 lata czekać, aż zakwitną z nasion. Ale dzięki Danusiu, że mnie uświadomiłaś ;-)
Jeśli chodzi o iryski - to w tym roku zaznaczam sobie kolory, więc możemy się wymienić na jesieni :-D

A tu jeszcze parę zdjęć azalii:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Azalie mają przecudne kolory. Iwonko chętnie by się wymieniła na irysy ale ja mam tylko dwa rodzaje. Brązowy i ten biało-niebieski.
Awatar użytkownika
piwonia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1565
Rejestracja: 2007-12-27, 10:02

Post autor: piwonia »

Danka pisze:Iwonko,gdy czosnki przekwitną, trzeba ściąć im "głowy". Bo nasionka się rozsieją a dorosły czosnek nie będzie kwitł na drugi rok. Masz iryski inne od moich i są bardzo ładne.
Ja czosnki ścinam jak są już prawie suche do zimowych bukietów :-D
Obrazek
Pozdrawiam - Wiesia
zapraszam
evluk1
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 25
Rejestracja: 2009-03-03, 06:18

Post autor: evluk1 »

Przepiękna kolekcja azalii :-)
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witam

Dni są teraz długie, aż się nie chce w domu siedzieć. Chyba tylko gdy plucha za oknem - wtedy jest trochę więcej czasu, żeby usiąść przed komputerem i poczytać co nieco na forum.

Udało mi się parę zdjęć zrobić ostatnio. Nie mam zbyt dobrego sprzętu ale coś tam udało mi się pstryknąć. Chciałam też wykopać cebulki tulipanów i hiacyntów ale ciągle padało. Odczekam, aż ziemia trochę podeschnie - mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu mi się uda :->
A oto moje ostatnie fotki:

łubiny, czosnek, wiesiołek:
Obrazek Obrazek Obrazek

goździki:
Obrazek Obrazek

rojnik, ostróżka z naparstnicą, lilowiec
Obrazek Obrazek Obrazek
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ładne rojniczki, chyba zaczynają kwitnąć. A czosnek Krzysztofa wygląda super, jeszcze takiego nie mam w swojej małej kolekcji :-D ale jesienią nadrobię tą zaległość.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Azalie cudne! Fajne te rojniki i łubin jeszcze kwitnie?mój już przekwitł a liliowce dopiero w pąkach. :-)
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witam ponownie u siebie :-)
Już sporo czasu minęło od mojego ostatniego postu - cóż, wakacje, ale i też dużo pracy. Teraz postaram się nadrobić zaległości, zwłaszcza, że sporo się dzieje w ogrodzie.
Na początek kilka fotek ze skalniaczka:

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

A tu jeszcze ostatnie liliowce, które udało mi się uchwycić tuż przed burzą i na początku deszczu:

Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Firletka chalcedońska, przetacznik kłosowy, aksamitka:

ObrazekObrazek Obrazek
I słoneczne kolory rudbekii oraz słonecznika:

Obrazek Obrazek Obrazek
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Iwonko...postanowiłam dziś pospacerować u ciebie i pooglądać twoje kwiatki. Masz tyle pięknych...na prawdę jest co podziwiać. Wymienić się nie da ...jest ich cała mnogość. Podoba mi się u ciebie. Super. Co prawda teraz już nowych zdjęć nie popstrykasz....ale czekam chociaż na wspominajki. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
iwonaceae
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 147
Rejestracja: 2009-02-27, 23:01

Post autor: iwonaceae »

Witaj Zeniu, dzięki za odwiedziny.
Mój wątek podupadł już latem. Problem w tym, że mój staruszek komputer odmówił mi posłuszeństwa. Nie ma lekko. Przez to nie miałam jak wrzucić kolejnych zdjęć. Co prawda chwilowo znalazłam inne rozwiązanie - zabieram firmowego laptopa do domu i korzystam z internetu, ale wiadomo jak to z firmowymi rzeczami... Jest wiele filtrów, ograniczeń itp. W dodatku niedługo wymieniają nam w firmie sprzęt i dostanę stacjonarny komputer, więc już nie będę mogła brać go do domu :-/ Póki co nie chciałabym kupować nowego kompa, bo to dla mnie duży wydatek. Cóż, zobaczymy. Może znajdzie się jeszcze jakieś inne rozwiązanie. Póki co mogę się posiłkować tylko tymi zdjęciami, które już wcześniej wrzuciłam na serwer. W sumie to jeszcze coś by się tam znalazło. Że też nie pomyślałam o tym wcześniej. Dzięki Zeniu jeszcze raz :-D
Witam w moim ogrodzie
Miłego dnia
Iwona
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Post autor: Zenia »

Rozumie Iwonko...takie i inne problemy nie są mi obce. Szkoda...a już myślałam że pokażesz nam swoje ciemierniczki. Choć nie kwitnące jeszcze...ale czasem po liściach można poznać odmianę. Czekam zatem aż coś wymyślisz. Na pewno masz wiele do pokazania. :lol:
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
Lila
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 511
Rejestracja: 2009-07-01, 23:09

Post autor: Lila »

Iwonko, wybrałam się w końcu na wycieczkę do Twojego ogrodu i widzę, że masz mnóstwo pięknych roślin, ale ja jestem pod wrażeniem kolekcji azalii, to jest prawdziwa ozdoba ogrodu. Bardzo podobały mi się tulipany, ciekawe formy i rozmaitość kolorów czynią te kwiaty niepowtarzalnymi. Jak wiesz wsadziłam mnóstwo tulipanów u siebie. Jeśli skończą się Twoje problemy komputerowe będziemy wiosną wymieniać tulipanowe doświadczenia.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie,
Lila

Ogród z pięknym widokiem
ODPOWIEDZ