Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Witam :) w nowym moim wątku. Poprzedni ma już sporo stron i wiem, że jest to bardzo kłopotliwe dla nowych użytkowników.
Trochę historii. działkę przejęłam od poprzednich właścicieli we wrześniu 2011. Znajoma chciała zrezygnować z działki a miała ją w większym skupisku działek. Działki dzierżawimy od zakładu rolno-przetwórczego, który mieści się w mojej miejscowości. Poprzednią działkę miałam troszkę dalej ale między obecna a poprzednią było kilka nieużytkowanych. A wiadomo dla zakładu każdy kawałek ziemi jest ważny. I miałam nosa uciekając z tamtego miejsca, bo już w zeszłym roku wzięli się za porządkowanie tego ugoru i w czerwcu już rosła kukurydza cukrowa. ;-)
Nie wyobrażam sobie życia bez działki . Chociaż gdyby mi powiedziano ze 30 lat wstecz , że będę taką miłośniczką grzebania w ziemi to by go pewnie obśmiała :lol: Działka to dla mnie relaks bardziej psychiczny bo fizyczny to wiadomo trzeba się narobić, ale za to ile radości jak obejrzy się człowiek za siebie i zobaczy jaki kawał roboty odwalił. :mrgreen:

A oto jak było wrzesień2011
Obrazek
Obrazek
A to już październik 2011
Działka przeorana , dany obornik, bo ziemia to już dawno nie dostawała papu :|
Obrazek
A to pierwszy zarys rabat
Obrazek

I tak to się zaczęło na nowej działce.
Poszperam w zdjęciach i pokaże jak jest teraz.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Szukała, szukałam i stwierdziłam, że mam bardzo mało zdjęć w picasie rabat. Robiłam dużo więcej ale chłopaki robiąc porządki z kompem po usuwali mi ale coś tam się znalazło

Ta fotka przedstawia ogólny zarys rabat, wiosna 2012
Obrazek

wejście na działkę rabatka z funkiami i takimi tam innymi bylinkami
Obrazek

po drugiej stronie przy wejściu rabata z liliowcami moimi ulubionymi i też innymi bylinami
Obrazek

rabata gdzie królują lilie, jesienią zmieniona, już tych kamiennych kręgów nie ma, wgłębi tyci tyci skalniaczek
Obrazek

a to rabata taka różnista, przybyło na granicy z sąsiadką kilka iglaków z odzysku, komuś nie pasowały do wystroju.
Obrazek

No i był problem, bo w sumie nie ma jakiś fajnych fotek rabat, poszły w sina dal. :(
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Aby ukolorowić czas oczekiwania na piękną wiosnę pokażę moje ulubione kwiatuszki, oczywiście jedne z wielu. Bo niestety muszę przyznać, że trudno mi się zdecydować na ten jedyny ulubiony :oops:

zaczynając od wiosny
przebiśniegi, bo one zwiastują, że wiosna tuż tuż, a ja zaczynam czuć wiosennego powera :lol:
Obrazek
sasanki, które w każdej fazie wzrostu są śliczne.
Obrazek

orliki za mnogość kolorów
Obrazek

liliowce między innymi, że są bezproblemowe
Obrazek
lilie, zże ich zapach niesie się po całej działce
Obrazek

I mogłabym tak wymieniać bez końca :lol:
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Wiosna do wszystkich zawitała do mnie też :mrgreen: Oczywista, że wiosenka bez przebiśniegów nie może być :)
Obrazek
Obrazek
ale się na przeginałam , aby pszczółkę upolować obiektywem oczywiście
Obrazek
krokusiki
Obrazek
a po dwóch dniach już było tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek

a to efekt pierwszych porządków
pierwszy dzień :)
Obrazek
niestety kret zrobił sobie u mnie na działce takie używanie, że z tego niewielkiego trawniczka niewiele zostalo :(
Obrazek, przyczepiona do solidnej podpory mój prezencik magnolia "Suzan"
Obrazekm
a pączki będą kwiatki
drugi dzień
Obrazek
róża już ma pączki nabrzmiałe
Obrazek
trzeci dzień porządków też był, ale aparatu nie bylo haha :mrgreen:
palenie suchych badyli za mną, niestety część musiałam spalić bo już na kompostowniku się nie mięściły :(
Obrazek
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Elzbieta M »

Witajm Cię Lilu jako pierwsza:-D . Przypominam sobie Twoje prace na nowej działce , wytyczanie rabat. Fajnie , że zaczęłaś od wspomnień , nowi użytkownicy tego fragmentu Twoich zmagań nie znają. A ja z kolei miło zaczynam dzień , oglądając kolorowe wiosenne kwiatuszki. Miłego dnia , Lilu , bo widzę , że noc spędziłaś wspominając :lol:
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Witam Cię Liluś w nowym wątku, fajnie się wspomina początki, ja też lubię wracać do fotek z pierwszych tygodni po nabyciu działki i tak samo, gdyby mi ktoś trzydzieści lat temu powiedział, że działka, to będzie mój psychiczny azyl, to bardzo bym wątpiła. Wprawdzie ja mam swoją działkę dopiero od maja zeszłego roku, ale już ją pokochałam :mrgreen: Teraz moje życie jest podporządkowane działce i ta zima wydawała mi się bardzo długa :hyhy: Cudne fotki przebiśniegów i krokusów
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: mmmm5 »

Dzień Dobry Lilu ! ciekawy wątek ,piękne roslinki bedę podgladać i sie uczyć ...
Podziwiam wykonaną pracę a najbardziej mnie zawsze zachwyca Twój wzorowy warzywnik :super:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Krysia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6074
Rejestracja: 2009-07-26, 17:22

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Krysia »

Przepiękne fotki przebiśniegów i krokusów. Miło się czyta historię Twojej działeczki. Sporo pracy, ale kwiaty cudowne. :-D
Użytkownik Usunięty

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Użytkownik Usunięty »

Historia piękna, kawał dobrej roboty odwaliłaś przez ten czas Lilu. Wiosenne akcenty - przebiśniegi i krokusy - piękne. :-) Pozdrawiam i życzę dużo siły, zdrowia i pieniążków na realizowanie swoich marzeń.
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: lilia0405 »

Dzięki za odwiedzinki i doceniłyście moje nocne starania :)
Elzbieta M pisze:Miłego dnia , Lilu , bo widzę , że noc spędziłaś wspominając :lol:
Trafiłaś mi się druga z rzędu noc markowania :evil: na procha za późno to siedziałam przed kompem :lol:
Agnieszka123 pisze:Teraz moje życie jest podporządkowane działce i ta zima wydawała mi się bardzo długa
Dla zima również jest zbyt długa, a zwłaszcza brakuje mi słońca. Agnieszko ktoś kocha ryby, kto inny grzyby a my działkę :lol:
mmmm5 pisze: najbardziej mnie zawsze zachwyca Twój wzorowy warzywnik
Mario warzywnik jeszcze nie ruszony, ale w przyszłym tygodniu wezmę się na niego,jak skończą się te koszmarne popołudniówki :evil: a dni są już coraz dłuższe. :hurra:

Krysiu krokusy i przebiśniegi wdzięczne są do focenia, tylko czemu one takie malutki, muszę przy nich klęczeć i głowa przy samej ziemi :mrgreen:

Joasiu sił i zdrowia potrzeba ale i kasy też, także dziękuje za życzenia :)

Uciekam do pracy za chwilę jak mi się nie chce :( słoneczko ładnie świeci, oj porobiło by się na działce
Załączniki
kolejne krokusy się rozwijają :)
kolejne krokusy się rozwijają :)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: wasilewska101 »

Piękna wiosna i u mnie tylko dlaczego tak wieje ,pada i jest ponuro .. Tylko chyba 3 dni były słoneczne ale jeszcze nic nie robiłam bo nie wszystko na wierzchu ,, Róże i u mnie mają ładne pączki i w ogóle nie przemarzły aż żal ich będzie ścinać -a może zostawić .. Mimo to miło jest popatrzeć na kwitnące przebiśniegi i krokusy ..
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: mmmm5 »

Lilusiu,czy wiesz,że ani jedna siewka z nasion sasanek mi nie wzeszła... kupię sobie gotowe :wsciekly:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Danka »

Lilu kawał dobrej roboty wykonałaś !
Witaj w nowym wątku :mrgreen:
Awatar użytkownika
Elzbieta M
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 7899
Rejestracja: 2010-09-22, 20:16

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Elzbieta M »

Lila nocą na kompie , a Agnieszce , Marysi , Krysi no i mnie z samego rana - bo po 6 godz odwiedzin sie zachciewa - no i kiedy ta Lila ma wypocząć, jak nas po swoich włościach oprowadza? :hyhy: Ale uroczo wśród tych kwiatów - sasanek , krokusów, lilii , liliowców i orlików
Awatar użytkownika
Agnieszka123
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1738
Rejestracja: 2014-07-19, 07:52

Re: Kwiatowy raj Lili już po nowemu

Post autor: Agnieszka123 »

Tak to jest z tymi nasionkami, że nie wiadomo dlaczego, a jedne kiełkują i rosną, a inne nie. Dlatego mam mieszane uczucia co do siania roślin na parapecie, rzadko mi się udaje. Dlatego wolę zaryzykować w gruncie. Z bylinami to nie ma ryzyka, najwyżej nie zakwitną w tym roku, chyba że orliki, malwy, bratki, które z natury kwitną dopiero w kolejnym sezonie. Gorzej z jednorocznymi, bo jak nie zdążą zakwitnąć, to nie można pozyskać nasion. Ja mam sporo nasion i chyba zaczekam na lepszą pogodę i wysieję do gruntu. Nasiona w końcu nie są takie drogie :)
Pozdrawiam Wszystkich
Agnieszka
Mój azyl
ODPOWIEDZ