Re: ogród wokół domu

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Mnie też jedna z bukietu się ukorzeniła dowiedziałam się że trzeba ich sadzić skośnie wtedy lepiej się ukorzenia .Spróbuję znowu w tym roku ..
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: ogród wokół domu

Post autor: Doxepine »

Janeczko, a jakiej wysokości jest ta różyczka? Podpytuję, bo strasznie mi się podoba :-) Jeśli miałabyś kiedyś jakąś wolną sadzoneczkę, to ja bardzo chętnie przygarnę - będzie towarzyszka dla mojej różowej dzikuski :zawstydzony: W zamian mogę Ci, Janinko, podesłać nasionka niedośpianu 'Pink Splash' - banalnie prosta w uprawie, ale piękna roślinka na północny lub wschodni parapet. Janinko, mam jeszcze jedno pytanie - orientujesz się, jaką masz odmiana albo gatunek? Jestem ciekaw, bo na miniaturową nie wygląda, pokrojem przypomina raczej taką ogrodową (ale ja się na różach zupełnie nie znam, więc oko może mnie mylić ;-) ).
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Kiedyś miałam ją prawie do sufitu ale wtedy nawet nie słyszałam o sekatorze , . Teraz przycinam ale i tak jest sporym krzakiem .. Mają ponad metr wysokości i z pól szerokości więc zabierają sporo miejsca .. Posadziłam do wazonu kilka gałązek ale jak chcesz to mogę ci wysłać gałązki bo muszę jeszcze je skrócić ..
Awatar użytkownika
Doxepine
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 678
Rejestracja: 2013-07-28, 10:16

Re: ogród wokół domu

Post autor: Doxepine »

wasilewska101 pisze:Kiedyś miałam ją prawie do sufitu ale wtedy nawet nie słyszałam o sekatorze , . Teraz przycinam ale i tak jest sporym krzakiem .. Mają ponad metr wysokości i z pól szerokości więc zabierają sporo miejsca .. Posadziłam do wazonu kilka gałązek ale jak chcesz to mogę ci wysłać gałązki bo muszę jeszcze je skrócić ..
Ło matko! :przestraszony: Toż to prawdziwy potwór! :) Janeczko, wystarczy mi jedna gałązka. Moja miniaturka będzie miała rosłą towarzyszkę! Jupi! Dziękuję Ci stukrotne, Janeczko!
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: ogród wokół domu

Post autor: Danka »

Piękna ta róża chińska czyli Ketmia róża chińska (Hibiscus rosa-sinensis). Roślina ta lubi wilgoć i ciepło. U Janinki ma to zapewnione i się ukorzeniają w wodzie :-D Bo piszą, że rzadko to się udaje ;-)
Awatar użytkownika
Zenia
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2169
Rejestracja: 2008-07-21, 21:01

Re: ogród wokół domu

Post autor: Zenia »

Witaj Janeczko w nowym wątku. Piękna ketmia. Po mimo przymrozku wszystko u ciebie ładnie rośnie i kwitnie. :D . U mnie przymrozek dopadł trochę róże i nowe nabytki. Myślę jednak że jakoś się pozbierają. :lol: . Pozdrawiam serdecznie. :D
Pozdrawiam Zuzia
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Zeniu mnie najbardziej żal perukowców bo prawie wszystkie czubki są czarne ,nie będzie peruk . Zielonej mróz nie zaszkodził .. Na dworze zimno , wieje i od czasu do czasu popaduje . Zielsko rośnie i po niedzieli znowu muszę opielić cały ogród . Może już nie będzie przymrozków bo pomidory czekają na wsadzenie .. Kwitną i pachną bzy .
bez liliowy.jpg
bez liliowy
biały bez.jpg
biały bez
Muszę jeszcze dokupić ciemny ale znowu dostanę biały i odchodzi mnie ochota na zakup . Może teraz na bazarku będą ..
aronia.jpg
aronia też ładnie kwitnie , będą owoce dla nas i bażantów ..
nowy ogród.jpg
nowy ogród też już zaczyna kwitnąć ..
I skalniak.jpg
I skalniak ..
II skalniak.jpg
II skalniak
czerwony floks.jpg
czerwony floks na III skalniaku
ogród przy lesie.jpg
ogród w stronę lasu
ogród pod świerkami.jpg
ogród pod świerkami
zakątek ze skalniakiem.jpg
zakątek z I skalniakiem
Może od jutra pogoda się poprawi bo nawet w szklarni jest za zimno i jednoroczne wcale nie rosną a czas je sadzić ..
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Re: ogród wokół domu

Post autor: lilia0405 »

U mnie o dziwo mróz jakiś szkód nie narobił, tylko wijący wiatr połamał mi ze cztery lilie. Co to za żółta roślina tworząca żółte kobierce.
Awatar użytkownika
mmmm5
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4123
Rejestracja: 2011-04-30, 17:59

Re: ogród wokół domu

Post autor: mmmm5 »

Janinko,chyba zobaczę kwiaty na Twojej/mojej żurawce.Jeszcze raz serdeczne dzięki za zeszłoroczna dostawę roślin :serce: :serce: :serce:
Serdeczności przesyłam Maria

Rodzinne włości
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Lilu to pszoniok ładnie się rozrasta i gdy kwitnie wygląda ślicznie , mogę ci go dorzucić do paczki ..
Mario niech ci ładnie kwitną bo moich trochę mróz przemroził i nie będę miała takich kwiatów jak w tamtym roku ..
Awatar użytkownika
elza
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1389
Rejestracja: 2008-09-25, 22:40

Re: ogród wokół domu

Post autor: elza »

Janeczko, chcesz sadzoneczkę bzu ciemnego pełnego???Mogę ci wysłać,będziesz miała pewność co do koloru.
Jak chcesz to napisz na PW.
Eliza - Działka to moje życie
Działka Elizy po harówce
Awatar użytkownika
Kawusia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 241
Rejestracja: 2012-02-28, 14:52

Re: ogród wokół domu

Post autor: Kawusia »

Danko Ketmie, czyli hibiskusa mam i znam.. jak to dobrze że Ciebie tu mamy :) Tak do ukorzeniania dobrze ciąć róże pod skosem, zresztą jak i do wazonu :) z bzem podobnie chodzi o zwiększenie powierzchni do pochłaniania wody.
Wszystko jest trudne, zanim stanie się łatwe. Pozdrawiam Ewa i zapraszam na moje zielone tereny
Moje królestwo, przeniesione do obłędnego miejsca ;)
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Gdy ukorzeniam krzewy to tnę ze skosu albo urywam z piętką .. Ciekawe czy i róże można ukorzenić z piętką , w tym roku spróbuję ..

Dzisiaj u mnie nawet było ciepło i słonecznie tylko deszcz wyganiał mnie aż trzy razy z ogrodu . Znowu zaczyna się robić zielono i czeka mnie nowe pielenie .
Azalie japońskie ,,trochę przymrożone maja kwiaty ..
azalia japońska.jpg
przemarznięta azalia japońska.jpg
biała nawet nie ma białych kwiatów tylko brązowo -szare ..
azalia pomarańczowa.jpg
czerwona azalia.jpg
też ma przemrozone kwiaty.jpg
W tym roku nie szczególnie wyglądają moje azalie ,mrozek dopadł ich kwiaty i są brzydkie ..
bez liliowy.jpg
biały bez.jpg
za to bzy ładnie kwitną i pachną
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: ogród wokół domu

Post autor: tadek »

Mi wczoraj nie udało się wyjść na ogródek... popołudniu zaczął padać deszcz.

Podobają mi się Twoje dalekie widoki w Twoim ogródku Janinko, aż czuję jak tam musi pachnąć lasem i łąką. :oczami:

Obrazek

Ogród przyjazny dla owadów :niepewny:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
wasilewska101
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3977
Rejestracja: 2010-01-20, 11:14

Re: ogród wokół domu

Post autor: wasilewska101 »

Tadziu pachnie skoszoną trawą a w lesie grzybami ale nie ma jeszcze nawet psich grzybków ,za zimno .. Znowu pogoda butelkowa jak mówi mój mąż . Słonko świeci ,deszczyk pada a wiatr mało głowy nie urwie .. Znowu zmokłam i wróciłam do domu .. Dzisiaj tylko wysłałam paczuszki Lilce ,Oli i Mirabeli miecznicę bo już zaczynała mi kwitnąć w doniczce , nie miałam czym dostać się na pocztę .Przy okazji kupiłam starca , dwie ostatnie sasanki z wysprzedaży po dwa zł , begonie po złotówie i ziemię do flancowania a tylko ją miałam kupić ..

Zaczynają kwitnąć orliki ..
Obraz 001.jpg
Obraz 002.jpg
Obraz 005.jpg
Obraz 006.jpg
Obraz 012.jpg
Obraz 004.jpg
Obraz 013.jpg
Obraz 030.jpg
Obraz 031.jpg
Obraz 035.jpg
mam ich sporo tylko przeważnie w kolorze lilia i niebieskim z odcieniami , same się rozsiewają jak nie zdążę przyciąć przekwitniętych kwiatów ..
ODPOWIEDZ