Choroby i zamieranie pszczół w okresie wiosenno-letnim 2012

Nasi milusińscy - psy, koty, ptaki i inne zwierzęta w ogrodach.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Choroby i zamieranie pszczół w okresie wiosenno-letnim 2012

Post autor: tadek »

Tragedia, pszczoły giną na potęgę.
Poniżej za pomocą Forum Ogrodowego postanowiłem rozpowszechnić materiał filmowy zamieszczony na YouTube przez pszczelarza ze Ślaska... który pokazuje masowe zamieranie pszczół w roku 2012, na terenie swojej pasieki.
Ten problem dotyczy całej planety na której mieszkamy, i nie tylko pszczół. Wraz nimi giną również inne owady zapylające...
Część 1
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=1fz3c4rxcPI[/youtube]
Część 2
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=UYemA_uZ230[/youtube]

Proszę o nie komentowanie powyższego materiału, nie zamieszczam go dla sensacji tylko dla przedstawiania problemu, o którym wielu z nas nie ma pojęcia...

.
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Re: Choroby i zamieranie pszczół w okresie wiosenno-letnim 2

Post autor: Danka »

Niestety ale to prawda. Osobiście nie przepadam, za bliskością pszczół(alergia) ale ze względu na rośliny i żywność jest to bardzo poważny problem :(
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Choroby i zamieranie pszczół w okresie wiosenno-letnim 2

Post autor: rafaloku »

Dziś na naszym blogu więcej informacji na temat problemu ginących pszczół. W dniach 14-15 marca Komisja Europejska podejmie ważne decyzje w sprawie wycofania pestycydów, podejrzanych o uśmiercanie pszczół. Jakie będzie miało to konsekwencje dla rolnictwa, nas samych i co możemy w tej sytuacji zrobić? O tym na naszym blogu we wpisie Ważą się losy pszczelarzy i rolników. A co do tego ma Aspiryna i popularny spray na owady? Mam nadzieję, że Was zainteresuje ;-)
Rafał
ODPOWIEDZ