Cymbidium

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Drymten
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2011-01-02, 20:55

Cymbidium

Post autor: Drymten »

Witam. Pierwszy raz jestem na tym forum i serdecznie witam, mam taki problem! Dostałem 2 tygodnie temu storczyk cymbidium z jednym pędem w pełnym wykwitnięciu i trzema jeszcze gotowymi do startu. Kupiony w OBI jako prezent dla mnie (bo lubię storczyki) mieszkam bloku! Co mogę zrobić oprócz tego, że już postawiłem go przy zimnym oknie. Kwiaty mu brązowieją i odpadają.
Pozdrawiam. Piotr
Awatar użytkownika
Merghen
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 2323
Rejestracja: 2010-09-01, 07:22

Post autor: Merghen »

Wydaje mi się,że niestety nie możesz nic więcej. Kwiat musi przejść aklimatyzację a niestety zmiana warunków choćby na krótko ( transport ) często kończy się opadaniem kwiatów i pąków.

Muszę przyznać,że niełatwego storczyka dostałeś do uprawy, trudno go zmusić do ponownego kwitnięcia. Ja swojego zmuszam drugi sezon i pokazuje mi za każdym razem piękny szczypior, pędów kwiatowych ni widu, ni słychu :kwasny:
Ogród:
Zasadzany na ugorze

Zapraszam, Małgorzata
Awatar użytkownika
may_lee
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 6
Rejestracja: 2008-01-24, 12:33

cymbidium

Post autor: may_lee »

Podobno by cymbidium znów zakwitł trzeba go w okresie letnim wystawić na dwór. I coś jeszcze słyszałam o różnicy temperatur między dniem i nocą. Podobno to go stresuje i wtedy kwitnie :-)
Jessebelle
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 44
Rejestracja: 2011-08-07, 15:09

Re: Cymbidium

Post autor: Jessebelle »

Mam pytanie odnośnie Cymbidium, czy zawsze po okresie kwitnienia powinno ono przejść okres spoczynku? Moje Cymbidium właśnie zakończyło kwitnienie i zastanawiam się jak go teraz traktować i jak często podlewać, a może wcale? I jak długo trwa okres spoczynku dla tego gatunku, 1 - 1,5 miesiąca?
Wg. książki J. Erfkamp jeśli kwitnienie kończy się w lutym, to w marcu i kwietniu powinno się w ogóle zaprzestać podlewania. Zastanawiam się, czy w zimie, gdy kwiat zakończy kwitnienie też powinno się mu zafundować taki spoczynek? Jak dotąd podlewałam go jak widać poniżej:
06.10.
16.10
26.10.
05.11.
17.11.
ODPOWIEDZ