Ogród na obrzeżach Małopolski.

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Danka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 13263
Rejestracja: 2008-03-11, 20:17

Post autor: Danka »

Dom faktycznie obszerny. Nic dziwnego, że skojarzono go z blokiem ;-) I czekamy na resztę zdjęć :hyhy:
Awatar użytkownika
waldek727
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 397
Rejestracja: 2011-07-23, 01:16

Post autor: waldek727 »

Witam.
Małe sprostowanie. W innym wątku "użytkownik" poprosił o fotkę bezpiecznego miejsca dla rycynusa, a nie całego swojego ogrodu. Uważam, że w zupełności by wystarczyło wklejenie ostatniego zdjęcia, na którym widnieje rabatka na tle ogrodzenia.
Czy w tym wątku też mam jakiś wpływ na przedstawianie zdjęć całej swojej posiadłości przez sabę? :/ ;)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Witam po długiej przerwie. Poniżej kolejnych kilka zdjęć z mojego ogrodu.

-- Ostatnio dodano 22 lut 2012, o 21:23 --

Muszę się przyznać, że dzisiaj po raz pierwszy odkąd jestem uczestniczką tego forum zajrzałam trochę bardziej do tego działu. Po kilku ogrodach pospacerowałam, a jeden mnie mocno zaintrygował, że przeczytałam cały. Mało tego dostałam jakiejś dziwnej zachęty do częstszego tu zaglądania. Najczęściej jak wchodziłam na forum to w poszukiwaniu informacji i porad o uprawie różnych roślin. Do wątku "Oto mój piękny ogród" wchodziłam bardzo rzadko albo wcale. Ale po odwiedzinach w ogrodzie JaDorki postanowiłam bywać tu regularnie.
Załączniki
Moja azalia.
Moja azalia.
Moja najmłodsza kana.
Moja najmłodsza kana.
Większy fragment mojego zakątka kwiatowego, w którym odpoczywamy.
Większy fragment mojego zakątka kwiatowego, w którym odpoczywamy.
Moje ulubienice begonie bulwiaste.
Moje ulubienice begonie bulwiaste.
Jest to zdjęcie mojej magnolii wykonane 1.09.2011 r i jak widać ma jeszcze pąki kwiatowe. Na szcęście zdążyły okwitnąć przed zimą. Długa jesień jej sprzyjała.
Jest to zdjęcie mojej magnolii wykonane 1.09.2011 r i jak widać ma jeszcze pąki kwiatowe. Na szcęście zdążyły okwitnąć przed zimą. Długa jesień jej sprzyjała.
To modyfikacja z jesieni 2010 i wiosny ubiegłego roku.
To modyfikacja z jesieni 2010 i wiosny ubiegłego roku.
Największe i zarazem najstarsze nasze leszczyny.
Największe i zarazem najstarsze nasze leszczyny.
Awatar użytkownika
grazynahalina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 26
Rejestracja: 2012-02-19, 13:48

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: grazynahalina »

Piękny duży ogród, bardo zadbany :-)
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: JaDorka »

saba pisze:Muszę się przyznać, że dzisiaj po raz pierwszy odkąd jestem uczestniczką tego forum zajrzałam trochę bardziej do tego działu. Do wątku "Oto mój piękny ogród" wchodziłam bardzo rzadko albo wcale. Ale po odwiedzinach w ogrodzie JaDorki postanowiłam bywać tu regularnie.
Jest mi niezmiernie miło, że nieświadomie zachęciłam Cię do częstszych tutaj odwiedzin i co również ważne do pokazywania nam swojego ogrodu. Nie będziesz zawiedziona bo warto tu zaglądać :-)

Twój ogród prezentuje się okazale, zazdroszczę Ci metrażu. Masz piękną azalię, miałam ochotę ją posadzić ale obawiałam się, że nie przetrzyma na mojej działce i na razie odpuściłam, a w zamian za to posadziłam dwie hortensje. Marzy mi się również magnolia, Twoja jest tak ładnie zagęszczona. Kiedy po posadzeniu zaczęła kwitnąć?
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Posadziłam ją na wiosnę już kwitnącą. Kupiłam taką bo chciałam mieć pewność, że będzie miała taki, a nie inny kolor. A w następnym sezonie kwitła 1 raz w kwietniu, a 2 raz zaczęła kwitnąć pod koniec lipca i tak kwitnie co roku.
A co do Azalii to nie wiem czy mi się zabierze. W 2010 roku pies mi ją pogryzł, w ubiegłym tylko się zazieleniła, dopiero pod koniec maja zaczęła puszczać liście.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: JaDorka »

Z tego co piszesz warto kupić właśnie tą odmianę magnolii. A azalia może się obudzi, jeśli nie byłoby z nią dobrze po ogryzieniu przez psa to prawdopodobnie nie puszczałaby nowych przyrostów. Skoro wypuściła nowe listki, to jest nadzieja, trzeba tylko poczekać. Masz psiaka łobuziaka ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

To był szczenięcy wybryk z winy dzieci, które go nie zamknęły i poszły do domu.
Jeśli jesteś zainteresowana magnolią to jest odmiana Susan.
Awatar użytkownika
JaDorka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1019
Rejestracja: 2009-09-30, 21:45

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: JaDorka »

Dzięki Irenko, zauważyłam już we wcześniejszych postach tą nazwę jak spacerowałam sobie po Twoim wątku ;)
Pozdrawiam - Dorota
******************
Zapraszam tam, gdzie Ogród mój azylem moim.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Miałam dzisiaj (jak na mnie) dużo czasu na spacerowanie po forum. To pooglądałam różne ogródki, wszystkie bardzo ładne. Weszłam też na dłużej do kwiatów uprawianych w domu. Jak zobaczyłam te wszystkie piękne kwiaty to aż mi się łezka zakręciła na wspomnienie moich utraconych przez przeprowadzki, a dobite nieustającym remontem domu. Po prostu nie wytrzymały ciągłych zmian. Pomalutku próbuję odbudować roślinność w domu. Teraz zupełnie inaczej do tego podchodzę. Bardziej przemyślanie.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Po dalszych dużych spacerach po różnych postach nabieram coraz większego zapału do zakupów w moim północnym kącie i wierzę, że tym razem mi się powiedzie.
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Od zawsze podobały mi się storczyki, ale bałam się je kupić. Po lekturze forum poświęconego storczykom postanowiłam kupić. Oto on:

-- Ostatnio dodano 2 mar 2012, o 11:34 --

Po różnych domowych zawieruchach remontowych i utracie wszystkich kwiatów domowych. Pomału odnawiam swoją kolekcję z innymi okazami. Tak wygląda mój nowy początek.
Załączniki
Kwiat z bliska.
Kwiat z bliska.
Tak wygląda w całości.
Tak wygląda w całości.
DSCN4573.JPG
DSCN4574.JPG
DSCN4572.JPG
Awatar użytkownika
wildrose
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2011-08-19, 22:57

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: wildrose »

Masz piękny i duży ogród :-D, a masz jakieś zdjęcia jak zagospodarowałaś tą cienistą część ogrodu :?: ;-)
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: saba »

Wildrose dziękuję. Niestety zdjęcia, które przedstawiałoby całość to nie. Przez lata nie mogłam sobie z nim poradzić. Dopiero z pomocą forowiczów, ze strachu przed kolejnymi porażkami, pomału je zagospodarowuję. Na trzeciej stronie są zdjęcia z hostami, to jest właśnie to miejsce. Choć w tym roku moja lista zakupów jest dość pokaźna.

Do mojego ogrodu wiośnie nie śpieszno, przyśpieszam ją w domu.
Awatar użytkownika
Lol@
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 986
Rejestracja: 2010-08-16, 21:04

Re: Ogród na obrzeżach Małopolski.

Post autor: Lol@ »

Fuksje Ci się zazieleniają..., moje jeszcze przechowuję, wyciągnęły się. Myślisz tak samo jak ja, by poucinać nadmiernie wyrośnięte pędy i postawić w jaśniejszym i cieplejszym miejscu?
Uwielbiam Tulipany, a Ty?

Forumka Kasia
ODPOWIEDZ