Podpórki

Specjalny kącik dla miłośników tych niezwykłych roślin.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
k@rolina
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 30
Rejestracja: 2010-02-04, 12:11

Podpórki

Post autor: k@rolina »

Mój storczyk puszcza nową (jedyną jak na razie) gałązkę. Czy przywiązać do niego patyczek żeby prosto rósł? czy w ogóle jest taka możliwość że będzie krzywy? Na razie ma gdzieś około 7cm i rośnie trochę w bok.
??? ;-)
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Jak powinien byc upięty storczyk

Post autor: DiAbLuSiA »

Witam
Na urodziny dostałam storczyka (pod koniec kwietnia) najpierw miał 3 kwiaty w tej chwili ma ich aż 7:) to mój pierwszy storczyk jestem dumna, że tak pięknie mi rośnie. Znalazłam w internecie praktycznie odpowiedzi na wszystkie moje pytania... lecz nie na jedno...
A mianowicie... nie wiem jak ma być upięty do tego patyczka, czy powinien być on prosto przypięty do patyka czy może być zagięty ponieważ mój storczyk jest dość wysoki i lekko gnie mu się łodyżka...:( i nie wiem za bardzo co teraz robić czy kupić dłuższy patyk i go "prostować" czy nie... zdjęcie zamieszczam niżej, słaba jakość ale chwilowo nie mam możliwości zrobienia lepszej jakości zdjęcia. Czekam na pomoc ponieważ nie chciałabym aby mój piękny kwiatek zmarniał:(:( I jeszcze jedno pytanie ponieważ zauważyłam, że na płatkach kwiatów pojawiły się małe plamki (nie na wszystkich, na dwóch z siedmiu) w kolorze złotym lekko pomarańczowym - ale takim spokojnym, może lekko brązowym... Z góry dziękuję za pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Myślę, że całą łodygę należy przypiąć (są specjalne małe klamerki/spinki, które polecam) lub przywiązać do takiego patyczka jaki jest. Nie ma potrzeby kupować dłuższego no chyba, że łodyga znacznie się wydłuży ale to będzie dopiero za jakiś czas. Jeśli nie masz ozdobnych klamerek, wystarczy mała spinka motylkowa do włosów - na Twoją łodygę najlepiej 3, należy je przypiąć do końca najgrubszej łodygi - gdy się zwęża już nie. Tym samym dobrze utrzymie kwiaty i swobodnie będzie skręcać. Co do objawów na liściach, to trudno powiedzieć. Zajrzyj tutaj http://www.storczyki.pl/?dzial=6&pokaz=uprawa
Awatar użytkownika
Islava
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-21, 22:58

Post autor: Islava »

Piękny kwiatek :-) Tylko uważaj żeby nie złamać podczas przypinania. Młode pędy są giętkie i łatwo się dostosowują do nowej pozycji. Ale te starsze i twarde mogą stawiać opór.
Awatar użytkownika
Islava
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-21, 22:58

Podpórki

Post autor: Islava »

Przyłączam się do pytania :-) też nigdy nie wiem kiedy podpiąć łodygę. Czy jak już jest prawie maksymalnie wyrośnięta czy od samego początku ja nakierunkowywać? Kiedy jest taka mała łatwiej się gnie ale jest z kolei bardziej delikatna.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przypinanie do podpórki to wymysł handlowców i możesz to zrobić w dowolnej chwili, natomiast w naturze Phalaenopsis mają kwiaty wiszące. ;-) :-D
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Miałam lekkie problemy z jego upięciem no ale jakoś mi się udało.. nie jest w 100% prosty.. zerknijcie czy tak może być.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lilia0405
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 3614
Rejestracja: 2008-04-23, 22:38

Post autor: lilia0405 »

Bardzo ładnie wygląda :!:
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Jest ok!
Awatar użytkownika
DiAbLuSiA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 299
Rejestracja: 2010-05-16, 18:19

Post autor: DiAbLuSiA »

Wielkie dzięki za pomoc;))) To kwiatek od mojego ukochanego na 23 urodziny:)) i chciałabym aby rósł zdrowo:)) cieszę się że kwitnie tak pięknie, jak kupowałam go to miał tylko3 kwiatki :) słyszałam że to kwiat który bardzo trudno się hoduje.. ja mam go od miesiąca i trzyma się jak na razie (odpukać w niemalowane ) świetnie;)) jeszcze raz dziękuję za pomoc;))) pozdrowienia
Awatar użytkownika
Islava
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2010-03-21, 22:58

Post autor: Islava »

Bardzo ladnie :-) Niech rośnie zdrowo :mrgreen:
ODPOWIEDZ