plamy na trawniku (nierówny wzrost darni)

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
xdruk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-14, 15:13

plamy na trawniku (nierówny wzrost darni)

Post autor: xdruk »

Witam!
Mam taki problem: rok temu siałem nową trawę i wszystko było Ok. Teraz pojawiło się moro na trawniku w niektórych miejscach, trawa ma już dobre 12 cm i jest zielona (jak dla mnie bardzo szybko urosła ) a pozostała trawa jest żółtawa i króciutka.
Co mam zrobić z tym fantem ?
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

A jakaś fotka?
Czy trawnik był zasilany jakimś nawozem - plamy są żółte, trawa nie rośnie, więc może to od przedawkowania w pewnych miejscach. Poczytaj na forum: łyse place i żółte plamy na trawniku
Jest też artykuł w poradniku: trawnik po zimie oraz Żółte plamy i suche placki na trawniku. Dlaczego trawa żółknie?
xdruk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-14, 15:13

Post autor: xdruk »

jutro zrobię zdjęcia i wrzucę pozdrawiam
xdruk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-14, 15:13

Post autor: xdruk »

zdjęcie
p1060210.jpg
Awatar użytkownika
pinia01
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 455
Rejestracja: 2010-01-23, 15:48

Post autor: pinia01 »

Nigdy nie widziałam takiego trawnika - szkoda, że masz taki problem, bo prezentowałby się super. Nie wiem co mam Ci poradzić - odszukałam na innym forum podobne zdjęcia i dlatego podaję link link usunięto - być może winne są pędraki w trawniku, które musisz zlokalizować. W razie czego są tam też opisane metody postępowania. Może inni forumowicze pomogą :?:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mam pytania: jak długo śnieg zalegał na trawniku, czy był deptany gdy leżał śnieg, czy siana była jedna czy kilka rodzajów trawy (mieszanka) i jak była przygotowana gleba przed sianiem.
Awatar użytkownika
ewakatarzyna
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 113
Rejestracja: 2009-12-31, 09:53

Post autor: ewakatarzyna »

Ja robiąc trawnik nie przywiozłam na działkę nowej, dobrej ziemi tylko siałam w tym co było. Też miejscami porobiły mi się takie plamy, jakby trawa nie chciała rosnąć. Potem okazało się, że dzieje się tak w miejscach gdzie płytko jest dużo gliny.

A nie biega po trawie pies? Pytam bo z kolei u sąsiadów takie zielone kępy są w miejscach gdzie załatwia się pies.
xdruk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-14, 15:13

Post autor: xdruk »

Ta zima była sroga a mieszkam w jeleniej górze wiec śnieg leżał długo grunt był usypany nowy ładna czarna ziemia i niczym nie nawożony

Pieska mam ale bardzo małego kundelka i wątpię żeby on narobił coś takiego bo to jest tylko z przodu domu a reszta jest ok
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli śnieg leżał długo to może być właśnie efekt że powstały takie plamy. Powinno się za jakiś czas poprawić, możesz posypać nawozem.
xdruk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2010-04-14, 15:13

Post autor: xdruk »

Jaki nawóz proponujecie żeby był najlepszy efekt
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przeznaczony do trawników. Najlepsze choć nie tanie są długodziałające, nawozisz raz i masz spokój na jakiś czas. :-D

Doskonałe efekty w renowacji takich trawników daje też nowy preparat, rodzaj odżywki mikrobiologicznej, opisany w tym artykule poradnikowym: Jak szybko i skutecznie przywrócić piękny wygląd trawnika?
ODPOWIEDZ