Mój kawałek ziemi

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

super ogródek a na widok winogron i malin to ślinka cieknie
byle do wiosny
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Post autor: coco12 »

Też się już wiosny nie mogę doczekac cisza spokój i .....dużo pracy przed moim mężem . Na wiosnę ja odpoczywam , przybędzie nam nowy członek rodziny akurat na początku sezonu i chłop będzie się musiał zając wszystkim sam. :mrgreen:
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

To super :!:
Zobaczy chłopina co to praca w ogrodzie.
Mam nadzieję , że pochwalisz się maleństwem.
POZDRAWIAM KASIA
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Post autor: coco12 »

pewnie że się pochwalę ,a na 'garnku' chwalę się dotychczasowymi pomocnikami
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Post autor: coco12 »

Układam plany na warzywnik w tym roku i zastanawiam się ile przeznaczacie miejsca na zieleninkę w swoich ogrodach ;-)
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
kasia12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 90
Rejestracja: 2009-01-21, 09:31

Post autor: kasia12 »

To zależy czy jesteście roślinożercami
U mnie wszyscy kochają warzywa ale nie mam miejsca na prawdziwy warzywnik więc posieję tylko rzodkiewkę , szczypior, sałatę i koperek ewentualnie zioła w donicach.
POZDRAWIAM KASIA
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja dość sporą ale i tak już mniejszą niż kiedyś. Teraz jest to ok. 70-80 metrów, ale raczej to mniej niż więcej.
Tutaj można obejrzeć mój warzywnik z zeszłego roku http://forum.poradnikogrodniczy.pl/moja ... 030,15.htm
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Ja jakieś 2,5 ara może 3, łącznie z truskawkami. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ANA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 456
Rejestracja: 2008-01-18, 07:06

Post autor: ANA »

:mrgreen: :-D :lol:
Całuski od Anki krakowianki.
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Przeznaczam około połowę działki na tzw. warzywnik, choć to i tak bez sensu - usiłuję uprawiać z sentymentu chyba ;-)
W tym roku z uwagi na zwiększenie się obszaru ziółek zrezygnuję jednak z części warzywnika na ich korzyść - zobaczymy co z tego wyrośnie ;-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Joanno 3 ary?? toż to połowa powierzchni mojej działki :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kaska-Simeonowa pisze: W tym roku z uwagi na zwiększenie się obszaru ziółek zrezygnuję jednak z części warzywnika na ich korzyść - zobaczymy co z tego wyrośnie ;-)
Pewnie musi co jakieś ziółka. ;-) :mrgreen:
Awatar użytkownika
Joanna
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 800
Rejestracja: 2008-06-04, 13:48

Post autor: Joanna »

Ja też myślę o ziółkach, ale w mniejszej skali, tak ok. 7-8 sztuk. Przede wszystkim takie, które będę wykorzystywać w kuchni. :mrgreen:
Piotrek mam raczej jednak 2,5 ara :-D ale i tak sporo. Moja działka to 15 arów, ale stoi też na niej dom. Wzeszłym roku zebrałam 5 worków ziemniaków, 64 główki 3 różnych kapust (cześć zakisiłam), oczywiście marchew, pietruszka, por, seler, brukselka, kalafior, fasolki szparagowe, bób, fasolę suchą, kukurydzę (marna wyszła), pomidory, ogórki (25 słoików zakisiłam, groszek, buraczki, szczaw i oczywiście truskawki (66 kompotów), których najedliśmy się po uszy. Chyba wszystko wymieniłam... :lol: Zdecydowanie żyjemy z własnych plonów, które niestety zaczynają się kończyć :-| Przetwory jeszcze nie ale warzywa tak. Nie wyobrażam sobie mieć tyle ziemi i wszystko obsiać trawą. Lubię sadzić, pielić mniej a zbieranie i robienie przetworów to już frajda. Fajnie tak wstać rano jeszcze w koszuli i na bosaka, do miseczki nazbierać warzyw na zupę i pomidorki do śniadania. UWIELBIAM to.
Awatar użytkownika
coco12
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 53
Rejestracja: 2009-02-01, 18:39

Post autor: coco12 »

Całkowicie się z tobą zgadzam Joanno działka bez warzyw moim skromnym zdaniem to nie dla mnie
Pozdrawiam - Iwona.
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ja mam malutką działkę (300m2 ogółem) ale na warzywnik, zawsze znajdzie się troszkę miejsca :-D
Pozdrawiam Halina
Moja oaza spokoju
ODPOWIEDZ