Trawnik - nawożenie

Założenie i pielęgnacja, problemy z utrzymaniem trawnika.
ODPOWIEDZ
aro
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 77
Rejestracja: 2008-09-20, 18:20

Trawnik - nawożenie

Post autor: aro »

Witam chciałem się dowiedzieć czy to prawda że dobrze jest przed zimą zasilić trawe kompostem Jest to dobry sposób nawożenia jesiennego
Awatar użytkownika
Storczyk
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 269
Rejestracja: 2008-09-22, 10:45

Post autor: Storczyk »

Tak, to bardzo dobry sposób, można też użyć obornika. W czasie zimy nawóz powoli wsiąknie w glebę, jesienią zaleca się również wapnowanie trawnika jeżeli jest to konieczne.
Pozdrawiam
Irena
Awatar użytkownika
agaxx
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 101
Rejestracja: 2008-02-27, 23:22

Post autor: agaxx »

Możesz zastosować kompost do nawożenia trawy jesienią. Możesz go użyć po wcześniejszym wygrabieniu trawnika. Kompostem możesz zasilać co 3-4 lata.
pozdrawiam Agaxx
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Akurat kilka dni temu w poradniku poruszyliśmy ten temat. Wprawdzie pisaliśmy o przedzimowym nawożeniu trawnika obornikiem, ale z kompostem można postąpić podobnie. Oto ten artykuł: przygotowanie trawnika do zimy
Rafał
anna_w
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-03, 20:41

trawnik spalony Polifoską - co robić?

Post autor: anna_w »

Witam,
Jeszcze parę dni temu miałam przepiękny trawnik, który ostatni raz nawoziłam w maju. Stracił ostatnio trochę barwy, więc postanowiłam go znowu nawieźć. Wieczorem skosiłam go, wygrabiłam filc (nazbierało się go przez ostatnie miesiące dość dużo) i wreszcie nawiozłam Polifoską 6, po czym bardzo obficie podlałam. Następnego dnia również go podlałam, ale już widziałam że w niektórych miejscach zbrunatniał. Dziś na większości powierzchni jest żółty. Kompletnie go zniszczyłam! Co można teraz zrobić? Bardzo proszę o radę. Jestem załamana - ten trawnik był moją chlubą, a teraz wygląda jak po oprysku Roundupem.
Z góry dziękuję
Anna
Awatar użytkownika
Grzesiek13
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 29
Rejestracja: 2009-06-22, 20:32

Post autor: Grzesiek13 »

Cześć. Jeżeli ten trawnik jest całkowicie spalony, nie ma żadnych oznak życia, to trzeba założyć nowy nie ma rady, ale jeżeli nie jest do końca spalony, odbija, to trzeba dobrze wygrabić przesiać go i podlewać. Pozdrawiam.
Jeżeli chodzi o nawożenie trawnika to polecam nawozy typowo do trawników. Tam są odpowiednio dobrane składniki, nawet jak sypnie się trochę za dużo to nie popali się trawnika.
anna_w
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-08-03, 20:41

Post autor: anna_w »

Witam,
Reanimacja trawnika trwała trzy tygodnie. Intensywne, codzienne przepłukiwanie go oraz dosianie trawy w ewidentnie wypalonych miejscach zaowocowało tym, że trawnik jest teraz jeszcze ładniejszy niż kiedyś. Niesamowite! Kamień spadł mi z serca. Polifoska, jak się okazuje jest bardzo dobra, tylko jak ze wszystkim potrzeba umiaru.
Z kolei berberysy, którym się niechcący oberwało nawozem, zaczęły tak bujnie rosnąć, jak nigdy od wiosny.
Tym razem mi się upiekło:)
Dziękuję za rady i pozdrawiam
ODPOWIEDZ