Uprawa porów

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wsadzonych do ziemi już nie przycinam. Żeby część biała była dłuższa, trzeba pory wsadzić w rowek ok 15 cm głęboki, jak pory podrosną rowek zasypujemy, a potem jak znowu pory podrosną dodatkowo okopujemy je. W ten sposób tworzy się długa biała część pora.
Awatar użytkownika
MARGERITA
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 47
Rejestracja: 2009-05-15, 11:09

Post autor: MARGERITA »

Witam chyba moją imienniczkę :-D
Dzięki za informację o porach, postaram się je zastosować na mojej grządce. Myślę, że na temat pozostałych warzyw też mogę liczyć na Twoją pomoc :lol: pzdr
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

I znowu się czegoś nauczyłam, choć warzywnika nie mam. Jednak inaczej spojrzę na to warzywo - zresztą jedno z moich ulubionych. :-)
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Ja w tym roku po raz pierwszy posadziłam w swoim warzywniku pory. Zakupiłam gotowe rozsady u ogrodnika. Bardzo jestem ich ciekawa. Deszcze im jak widać nie szkodzą, rosną bardzo powoli chyba ze względu na temperaturę i brak słońca, ale rosną :)
pozdrowienia,
duende
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Swoje pory wysiałam z nasion. Bardzo szybko wzeszły ale to nie zmienia faktu, że bardzo powoli rosną.
Mają czas do jesieni!
Pozdrawiam - Orania
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Pory rosną powoli ale jak większość cebulowych warzyw, trzeba je dobrze karmić, by urosły spore. Najlepiej nawozem organicznym.
Awatar użytkownika
duende
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 135
Rejestracja: 2008-03-26, 14:43

Post autor: duende »

Dziękuje, poszukam nawozu organicznego i zastosuję się do Waszych wskazówek. Kompost swój będę miała dopiero za rok...
pozdrowienia,
duende
ODPOWIEDZ