Rododendron - kwitnienie, nawożenie, pielęgnacja

Uprawa i pielęgnacja drzew, krzewów i krzewinek liściastych, choroby i szkodniki.
ODPOWIEDZ
gosia7114
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-05-17, 19:38

Rododendron - kwitnienie, nawożenie, pielęgnacja

Post autor: gosia7114 »

:?: Kupiłam niedawno rododendrony. Z pąków zamiast kwiatów wyrastają łodygi z liśćmi. Dlaczego?
Co zrobić? :?:
:cry:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Z pąków wyrastają liście, bo zapewne były to pąki liściowe, czyli wszystko jest w należytym porządku. ;-) Dlaczego wyrastają? Bo właśnie teraz jest pora na wzrost młodych pędów. ;-) Nic nie robić, cieszyć się że rhododendron rośnie zdrowo. :-D
Awatar użytkownika
Daniel-ogrodnik
Ekspert
Posty: 69
Rejestracja: 2009-10-13, 14:41

Post autor: Daniel-ogrodnik »

Nic dodać nic ująć.
Jeżeli stworzysz mu dobre warunki siedliskowe na pewno zakwitnie. Tak więc pozostało teraz tylko dbać o niego i czekać do następnej wiosny.
madzia1998
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-16, 09:10

Post autor: madzia1998 »

Madzia: :-( mój rododendron zakwitł tylko raz nie wiem co robić bo dalej kwitnąć nie chce
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Raz w tym sezonie? Czy raz na kilka lat?
Jeśli raz w sezonie to ok, rododendron nie powtarza kwitnienia, jeśli raz na kilka lat to zapewne popełniasz jakieś błędy. Opisz coś więcej na jakim stanowisku uprawiasz rododendron, czy ma zakwaszoną glebę, czym go nawozisz i ile lat u Ciebie rośnie.

Warto przeczytać też w poradniku: Dlaczego rododendron nie kwitnie? oraz Nawożenie rododendronów. Jaki nawóz do rododendronów wybrać?
Awatar użytkownika
anja
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 514
Rejestracja: 2010-09-05, 10:11

Post autor: anja »

Przepraszam, że się wtrącę ale chyba na temat ;-)
Kupiłam nawóz uniwersalny ale nie wiem czy mogę go stosować do roślin wrzosowatych (chodzi głównie o rododendrony, azalie i wrzosy).
Nawóz zawiera:
14% azotu
24% pięciotlenku fosforu
24% tlenku potasu
2% tlenku mgnezu
i śladowe ilości boru, miedzi, żelaza, manganu, molibdenu i cynku.
Czy ten nawóz im nie zaszkodzi? Wiem, że są specjalne nawozy dla tej grupy roślin ale jestem ciekawa czy ten też się nadaje.
I pytanie dodatkowe:
Co oznacza "stabilność frakcji schelatowanej dla pH 3,5 - 6,5" :?:
ODPOWIEDZ