Gadżety w ogrodach

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Oto mój nowy ogrodowy gadżecik.Podpatrzyłam to w jakimś czasopiśmie,wykonałam sama,tylko mąż zniszczył 2 małe wiertełka na borowaniu dziurek w muszelkach.Uważam,że wyszło lepiej niż oryginał.Wisi sobie i ślicznie klekocze na wietrze.Przypomina dawne wakacje w innych klimatach,bo muszle i kamyk,to pamiątki z podróży.
Obrazek
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

Fajne te "dzwonki"... Ja kupiłam takie bambusowe- świetny mają dzwięk przy wietrze- takie fajne , niedenerwujace plum...plum... :-D Mają już kilka lat- troche już aura je zmordowała- ale dalej jest to plum...plum... ;-)
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
Awatar użytkownika
Elka
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 68
Rejestracja: 2008-08-15, 16:06

Post autor: Elka »

:-D wsadziłam juz kosz do ziemi... Niech sobie dalej swobodnie rosnie.

Obrazek
"Ciesz się tym co masz, a nie martw
się tym co ci brakuje."
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Efekt super!
Widać, że się ładnie rozrósł. :-)
Awatar użytkownika
dorcia20-84
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 262
Rejestracja: 2008-05-11, 10:24

Post autor: dorcia20-84 »

Świetny pomysł ja teraz "choruje" na kompozycje z drzew mam na myśli pnie lub gałęźie obrane naturalnie z kory i wysuszone, nad woda mozna czeto takie znaleźć oprócz tego szukam pomysłu na dwa drzewa w nowej części ogrodu mają sporo poucinanch gołych pni zastanawiam się nad zrobieniem z nich stojaków na kwiaty.Może wydrążenie donic, żeby wyglądało bardziej naturalnie ??lub powieszenie koszyków z kwiatami
Dotykając Nieba nie zapomnij, ze stoisz na Ziemi



Moj ogrodek
http://forum.poradnikogrodniczy.pl/viewtopic.php?t=436


Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Rowerek

Post autor: Grzes »

A co sadzicie o tym???
Moj rowerek znalazl sie na trawniczku dopiero tej jesieni,i nie wiem co dalej z nim począć,czy wiosną go nie usunąć?
Załączniki
Aparat dzialka sierpien i Anglia 100.jpg
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

W żadnym wypadku!!! :-D bardzo ładnie z tymi wrzosami i grzybkami się prezentuje. :-D
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja też zwróciłam uwagę na ten rowerek na jakimś zdjęciu - bardzo fajny. :-)
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Zgadzam się - to bardzo oryginalny gadżet - wiosną wymień rośliny na inne i niech pozostanie na swoim miejscu :!: :lol:
Amatorka...z sercem do roślin!!!
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Monisia pisze:Zgadzam się - to bardzo oryginalny gadżet - wiosną wymień rośliny na inne i niech pozostanie na swoim miejscu :!: :lol:
Tez tak wlasnie myslałem zeby wiosna wymienic rosliny,a to co sadzicie o tym nie jest zbyt kiczowato???
Bo czasami mam takie wrazenie-no ale Wersalu to moze z tego nie bedzie,ale mnie sie podoba:)
Załączniki
Aparat dzialka sierpien i Anglia 004.jpg
Miłego dnia Wszystkim!!!
Awatar użytkownika
Storczyk
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 269
Rejestracja: 2008-09-22, 10:45

Post autor: Storczyk »

Mnie się podoba, postumencik oplata bluszcz, a w misie masz wodę ;-) mogłyby ptaszki skorzystać w czasie upałów :-D
Pozdrawiam
Irena
Awatar użytkownika
Monisia
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 325
Rejestracja: 2008-01-24, 19:00

Post autor: Monisia »

Widziałam to zdjęcie już wcześniej na twojej działce: mnie się podoba. Kamień fajnie się komponuje z roślinami.
Ja, osobiście, zagospodarowałabym tę "misę" jakimś zwisającym kwiatem, ewentualnie posadziłabum w nim barwinek: po jakimś czasie obrósł by tę kompozycję, co nadałoby jej naturalności - ale to oczywiście moje, bardzo subiektywne spostrzeżenie.

Pozdrawiam cieplutko
Amatorka...z sercem do roślin!!!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Wersalu to moze z tego nie bedzie,ale mnie sie podoba:)
I to najważniejsze, i tym należy się kierować przy urządzaniu ogrodu. To Ty masz się tam dobrze czuć, a zwolenników jak i przeciwników takiego stylu zawsze znajdzie się sporo. Ważne jednak żeby ten styl odpowiadał Tobie, a skoro tak jest to cóż więcej potrzeba do szczęścia?? :-> Mi się podoba. :->
Awatar użytkownika
Ha-linka
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1012
Rejestracja: 2008-02-08, 08:09

Post autor: Ha-linka »

Ogród bardzo ciekawy.Świetne jamniki (i nie tylko) chyba sobie coś odgapię!!! ;-) :-D
Awatar użytkownika
Grzes
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 188
Rejestracja: 2008-10-14, 18:55

Post autor: Grzes »

Monisia pisze:Widziałam to zdjęcie już wcześniej na twojej działce: mnie się podoba. Kamień fajnie się komponuje z roślinami.
Ja, osobiście, zagospodarowałabym tę "misę" jakimś zwisającym kwiatem, ewentualnie posadziłabum w nim barwinek: po jakimś czasie obrósł by tę kompozycję, co nadałoby jej naturalności - ale to oczywiście moje, bardzo subiektywne spostrzeżenie.

Pozdrawiam cieplutko
Monisiu w tej misie jest woda wiec ptaszki przylatuja i sobie popijaja wode w upalne dni,a jak mi sie przypomni i mam gosci na dzialce(a bardzo lubie gosci na dzialce) to podłączam taką małą fontanne w tej misie,tam nisko jest gniazdko z pradem zakryte bluszczem
Miłego dnia Wszystkim!!!
ODPOWIEDZ