siew kopru

Wszystko co jest związane z uprawą warzyw
ODPOWIEDZ
olendraewa
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2015-10-25, 15:01

siew kopru

Post autor: olendraewa »

Witam.Mam pytanie czy można siać koper w tunelu foliowym w listopadzie
Sola13pl
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 75
Rejestracja: 2013-07-21, 20:05

Re: siew kopru

Post autor: Sola13pl »

Co prawda sam nie posiadam tunelu foliowego, ale rozumiem, że Twój nie jest podgrzewany w żaden sposób, a w listopadzie już niemal na pewno będą nocne (i oby tylko) przymrozki. Z jednej strony mam wątpliwości czy koper da sobie radę, ale z drugiej jakbym miał możliwość to pewnie sam bym poeksperymentował-zaryzykował i posiał, może będzie ciepły listopad i początek grudnia jak w zasadzie zeszłe lata i coś z tego wyjdzie, a jeśli nie to pod warunkiem że nie wysiewasz 10 opakowań nasion to wielkiej sumy nie stracisz ;-)
Awatar użytkownika
Iga51
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 4129
Rejestracja: 2013-10-07, 17:53

Re: siew kopru

Post autor: Iga51 »

Pewnie, że możesz posiać. Tylko jaki jest sens? Na pewno w nieogrzewanym tunelu nie wyrośnie na tyle, żebyś go mogła zimą używać. Poza tym musiałabyś go podlewać. Jak to ma się do mrozu? Chyba, że masz na myśli, że wczesną wiosną zaczniesz podlewać i będziesz go miała jako nowalijkę.
Natomiast możesz posiać koper obojętnie kiedy jesienią bezpośrednio w gruncie, a i tak wyrośnie dopiero wiosną. Co prawda będzie szybciej, niż ten posiany wiosną. Nasiona kopru przetrzymają zimę w ziemi. Ja w listopadzie wysiewam koper, pietruszkę i marchewkę.
Bobej
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 657
Rejestracja: 2015-01-15, 23:13

Re: siew kopru

Post autor: Bobej »

Przy utrzymaniu dobrej temperarury, koper w doniczce rośnie nawet ładnie. Taki na młode na sos koperkowy. :)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6714
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Re: siew kopru

Post autor: Petrus »

Koper ma palowy system korzeniowy i lubi trochę większe doniczki. Ale bez problemu można go w nich sadzić- ma się wtedy młody koperek na balkonie, tarasie czy kuchennym parapecie ;-)
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
ODPOWIEDZ