Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Tu pochwal się Twoim ogrodem! Fotografie i opisy co u Ciebie rośnie - mile widziane!
użytkownik usunięty

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: użytkownik usunięty »

Kolejna Małgosia w naszym gronie i jak pozostałe ma się czym pochwalić. Choć ogródek młody to jest miło się kawki napić w takim otoczeniu. Będę tu zaglądać. :)
Awatar użytkownika
lizz
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 161
Rejestracja: 2012-06-28, 23:48

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: lizz »

Witam raz jeszcze! :-D
Daniela ma rację. Kolejna Małgosia. Dużo tu nas :mrgreen: :mrgreen: .
Bardzo ładnie zapowiada się twój ogród. Początki są świetne. Rabata w kostce bardzo pomysłowa. Dobrze, że pokazałaś słoneczniki ozdobne. Przypomniałaś mi, że mam je wpisać na listę zakupów. Są piękne.
Kącik na tarasie też super. Jestem pewna, że miło jest tam pić poranną kawę.
Ogrodnictwo to niezwykła pasja. Jest nieuleczalna. Cieszą nawet najmniejsze sukcesy. :lol:
Będę do Ciebie zaglądać z ciekawością.
"Taka cisza w ogrodzie, że się jej nie oprze Żaden szelest, co chętnie taje w niej i ginie. Czerwieniata wiewiórka skacze po sośninie, Żółty motyl się chwieje na złotawym koprze." Leśmian

Pozdrawiam
Małgorzata


Mój skrawek świata
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Mam na tarasie parę roślinek w donicach, jednak po drugim roku hodowli donicowej postanawiam z niej zrezygnować. Rośliny latem na zewnątrz bardzo się męczą w donicach, te same posadzone w gruncie o wiele lepiej się mają.
Postanowiłam dziś częściowo zacząć przenosić donicowe roślinki na tyły domu, tam gdzie na jesień będziemy robić docelowo 3 rabaty:
Załączniki
Tutaj rośliny w donicach na tarasie i miejsce za domem, gdzie będą nowe rabaty.
Tutaj rośliny w donicach na tarasie i miejsce za domem, gdzie będą nowe rabaty.
IMG_5767.JPG
IMG_5763.JPG
IMG_5766.JPG
A tutaj przesadzona z doniczki matka z dziećmi, zrobiłam to instynktownie, przysypałam ogonki dzieci ziemią... nie wiem czy coś z tego będzie.
A tutaj przesadzona z doniczki matka z dziećmi, zrobiłam to instynktownie, przysypałam ogonki dzieci ziemią... nie wiem czy coś z tego będzie.
IMG_5769.JPG
I tak wygląda kilka nowych roślinek na rabacie, to taka prowizorka, bo reszta będzie przeniesiona ze skalniaka, bo tam też coś innego zaplanowałam jeszcze przed jesienią.
I tak wygląda kilka nowych roślinek na rabacie, to taka prowizorka, bo reszta będzie przeniesiona ze skalniaka, bo tam też coś innego zaplanowałam jeszcze przed jesienią.
Małgośka
Awatar użytkownika
harwi
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 1085
Rejestracja: 2008-01-24, 12:52

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: harwi »

Witaj, ogród przy domu to jest to. Zawsze możesz wyjść i coś podziałać. Nieźle się zapowiada troszkę czasu będzie potrzebne zanim roślinki się zadomowią ale szybko minie. A o rojniki się nie martw dadzą sobie radę (matka z dziećmi) szybko doczekasz się sporej gromadki.
Awatar użytkownika
Miastowy
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 69
Rejestracja: 2012-06-13, 15:06

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: Miastowy »

Wąskie te pasemka ziemi między domkiem a ogrodzeniem, ale mimo to zamieniłbym swoją działkę na niewielki ogródek przydomowy...oh jo :cry: ;-)
Awatar użytkownika
małgośka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 13
Rejestracja: 2012-08-10, 18:01

Re: Małgośka chce mieć piękny ogród :)

Post autor: małgośka »

Wiesz co, może wąski, ale długi... i do tego to jest jeden z boków domu, a jak wiadomo... ma ich aż 4 !
Także sporo do obsadzania :)
Małgośka
ODPOWIEDZ