Strona 1 z 1

rozbudowa domku

: 2011-09-14, 07:51
autor: mamawiesia
Chciałabym rozbudować domek na działce ROD o poddasze użytkowe zgodnie z przepisami do wysokości 5 m i tu mam problem ponieważ nie ja budowałam domek na działce (kupiłam działkę z domkiem) no i nie wiem jakie są fundamenty, czy wytrzymają pięterko.
Może ktoś mógłby mi poradzić w jaki sposób mam sprawdzić wytrzymałość fundamentów?
pozdrawiam mamawiesia

: 2011-09-14, 16:41
autor: użytkownik usunięty
Fundamenty to jedna sprawa a druga to wieniec kończący mur. Nie napisałaś nic jak wygląda teraz altana, z czego jest zbudowana, jaki ma dach, jaką zajmuje powierzchnię i kiedy była budowana (mniej więcej) altana. Najczęściej na działkach altany nie posiadają mocnego fundamentu, gdyż to duży koszt no i przepisy ROD także tego zabraniają. Możesz sprawdzić fundament podkopując go i sprawdzając jak głęboko sięga i ile wystaje poza mur. Znając wymiary fundamentu można będzie spróbować określić jego wytrzymałość.

: 2011-09-15, 06:59
autor: mamawiesia
Altana zajmuje powierzchnię ok. 25 m2, zbudowana jest (chyba) z pustaków i myślę że ma jakieś 25 lat. Budowana była własnym sumptem, dach jest płaski ze skosem na jedną stronę, domek nie jest podpiwniczony.
Wczoraj przyglądałam się trochę i tak myślę że będzie trzeba skorzystać z pomocy fachowej ekipy, bo chyba z budową pięterka nie poradzimy sobie sami z mężem.
Dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam mamawiesia