Odśnieżarka - jaka?

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Awatar użytkownika
Kenia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-27, 10:36

Odśnieżarka - jaka?

Post autor: Kenia »

Z mężem planujemy zakup odśnieżarki. Rozglądamy się za czymś solidnym. Myśleliśmy o odśnieżarce spalinowej Stiga Snow Patrol? Myślicie, że da radę? Chcemy odśnieżać dość spory wjazd do garażu i dojście do domu. ;-)
Marzy mi się piękny ogród, już jest plan, małe wykonanie też... czekam na rozwój sytuacji.
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Odśnieżarka - jaka?

Post autor: tadek »

Czy czytaliście opinie osób które kupiły taką odśnieżarkę w Internecie?
- Z takich opinii można niekiedy wiele się dowiedzieć, ale też trzeba brać niektóre z przymrużeniem oka.
Inaczej spostrzegą daną odśnieżarkę osoby, które pracują z nią już ileś lat, a inaczej takie osoby, które zaczęły dopiero co przygodę z takimi urządzeniami. ;-)
Będę śledzić ten wątek, sam jestem ciekawy co użytkownicy forum napiszą.

A co do mojego zdania to myślę ze w tego typu urządzeniach dużą rolę odgrywa moc urządzenia i wydajność sprzątania śniegu.
Zrobiliście porównanie tych urządzeń w tym kierunku?

Odśnieżanie dachów i chodników przy posesjach - przepisy i obowiązki

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1871
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Odśnieżarka - jaka?

Post autor: rafaloku »

Nie wiem jak duża jest to powierzchnia ale "dość spory wjazd do garażu i dojście do domu" nie brzmi jakby miały być odśnieżane jakieś ogromne, bezkresne połacie. Może zatem wystarczy odśnieżarka elektryczna? Będzie tańsza, ciszej pracuje i silnik elektryczny nie jest tak skomplikowany w konserwacji. Jedynie trzeba mieć na zewnątrz domu źródło prądu, maks. długość kabla do 30 m.

Co do Stigi, to ogólnie są to urządzenia dość drogie, bez problemu znajdziesz coś tańszego, co wystarczy do odśnieżania okolic domu.
Rafał
Awatar użytkownika
Kenia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-06-27, 10:36

Re: Odśnieżarka - jaka?

Post autor: Kenia »

No właśnie jeszcze nie kupiliśmy, nie wiem czy nie lepiej kupić odśnieżarkę elektryczną Stiga. W sumie też fajny sprzęt, bo spalinowa jest większa.
Jakie są zalety spalinówki? Napisze mi ktoś?
Marzy mi się piękny ogród, już jest plan, małe wykonanie też... czekam na rozwój sytuacji.
ODPOWIEDZ