Kwasomierz

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Kwasomierz

Post autor: ATA »

Czy możecie polecić dobry kwasomierz w rozsądnej cenie? Do tej pory sprawdzałam glebę przy pomocy płytki i płynu,ale postanowiłam kupić coś innego.Może jakiś elektroniczny? Ceny w necie są różne i nie wiem na co zwrócić uwagę.Ważna jest oczywiście dokładność pomiaru i w miarę prosta obsługa.Czekam na wasze nieocenione sugestie :-)
Renata
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Kwasomierz

Post autor: ATA »

Czy naprawdę nikt mi nie chce odpowiedzieć ?
Renata
użytkownik usunięty

Re: Kwasomierz

Post autor: użytkownik usunięty »

Nie mam elektronicznego kwasomierza, zamierzałem kiedyś kupić ale czytając różne artykuły po internecie wyczytałem, że nie warto. Podobno czujnik, który mierzy kwasowość szybko się zużywa i kwasomierz podaje nieprawidłowe dane. Ale ile jest w tym prawdy to nie wiem, ale mnie przekonało i kupiłem płyn w butelce :D
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Re: Kwasomierz

Post autor: rafaloku »

Ja korzystałem kiedyś z paskowego - bierze się taki paseczek i wsuwa w glebę na odpowiedni czas (był podany na instrukcji, chyba kilka minut). Ważne - gleba musi być mokra aby paseczek nasiąknął i się zabarwił. Bardzo proste i paseczki nie są drogie (oczywiście to jednorazówki ale ja miałem ich w opakowaniu chyba z 20). Minusy - z dokładnością pomiaru bywa różnie, zabarwienie pojawiające się na pasku przyrównuje się do wzoru na opakowaniu, jest to bardzo subiektywne.

Poczytaj też: właściwości gleby - jak zbadać glebę w ogrodzie
Rafał
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Kwasomierz

Post autor: ATA »

No właśnie o tę subiektywność mi chodzi.Czasami kolor,który widzę jest niezupełnie taki jak na pasku do porównania.Dlatego myślałam o bardziej dokładnym kwasomierzu,takim co pokazuje wynik w postaci cyferek.Czyżby nikt na naszym forum nie wiedział nic na ten temat?!Jeszcze trochę poczekam zanim coś kupię.Może znajdzie się jakaś dobra dusza i coś podpowie.
Renata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kwasomierz

Post autor: tadek »

Renatko, kopiłaś już nowy kwasomierz?
Jestem ciekawy twojej opinii? Czy jesteś zadowolona? Czy spełnia swoje zadanie?

Jak poprawić żyzność gleby? Doradzają specjaliści firmy AGROSIMEX

:zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Kwasomierz

Post autor: ATA »

Dziękuję za zainteresowanie.Nie kupiłam kwasomierza ponieważ w necie znalazłam sprzeczne opinie o działaniu niektórych z nich.Na razie korzystam ze starego z płynem Helliga.Mam całą zimę na decyzję.Może znajdzie się ktoś kto podzieli się opinią i ułatwi decyzję.
Dzięki za link do informacji o glebie.Rosahumus stosuję dlatego,że mam piaszczystą glebę.Mam wrażenie,że powoduje nieznaczną utratę kwasowości gleby.Najbardziej widoczne było pod rododendronami.
Renata
Awatar użytkownika
tadek
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 6870
Rejestracja: 2011-10-30, 18:23

Re: Kwasomierz

Post autor: tadek »

Sam jestem ciekawy opiniami innych.
A jak kupisz sobie nowy kwasomierz, mam nadzieję że się nim pochwalisz? :zawstydzony:
Zapraszam do mnie: W ogródku Tadeusza ->>
ODPOWIEDZ