Aerator, wertykulator elektryczny

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
pp23a
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-29, 18:21

Aerator, wertykulator elektryczny

Post autor: pp23a »

Zastanawiam się nad kupnem aeratora wertykulatora elektrycznego o mocy 1600W. Mój trawnik ma powierzchnię 250m. Czy taki sprzęt spełni swoją rolę? Może macie doświadczenie z takim sprzętem?
Awatar użytkownika
saba
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 436
Rejestracja: 2010-09-10, 23:12

Post autor: saba »

Powinien się sprawdzić. Ja takiego używam od 2 lat na większej powiarzchni - ok 600m. Wiadomo, że daje mu co jakiś czas trochę odpocząć by nie doprowadzić do przegrzania urządzenia.
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Post autor: ATA »

Ja mam trawnik ok. 200 m kw i też używam areatora i wertykulatora elektrycznego. Jak się przegrzeje to się sam wyłącza. Życzę miłej pracy.
krokusik
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 5
Rejestracja: 2012-04-12, 15:20

Re: Aerator, wertykulator elektryczny

Post autor: krokusik »

Też się zastanawiam nad kupnem wertykulatora tylko nie wiem na jaką firmę się zdecydować. Widziałam ofertę firmy alko i przyznam, że sprzęt prezentuje się całkiem sensownie, mocny silnik, nie za ciężki. No i trzy lata gwarancji. Korzystał ktoś ze sprzętu tej firmy?
Awatar użytkownika
ATA
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 261
Rejestracja: 2011-03-23, 15:21

Re: Aerator, wertykulator elektryczny

Post autor: ATA »

Ja korzystam. Mam kosiarkę i aerator tej firmy. Co prawda właśnie oba sprzęty mi się zepsuły. Kosiarkę mam trzeci rok i popsuła się w niej hamulec silnika. Koszt części to 10 zł, ale ponieważ mam jeszcze gwarancję(3 lata),więc wymieniono mi cały silnik. Co z aeratorem jeszcze nie wiem, ale tu będzie gorzej, bo mam go 5 lat. Do kosiarki nie mam zastrzeżeń. Do aeratora tak ,a dokładnie nie odpowiada mi kosz, którego zadaniem jest zbieranie resztek po aeracji. Jego spód nie jest wykonany z plastiku. który nie jest zbyt sztywny. W efekcie część zebranych śmieci wypada. W kosiarce jest w całości ze sztywnego plastiku i tu nie ma tego problemu.
Renata
3PiotrD
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2012-04-25, 17:28

Re: Aerator, wertykulator elektryczny

Post autor: 3PiotrD »

Witam, czy mógłbym prosić o poradę związaną z wertykulatorem ręcznym? bo jutro będzie taki w lidlu i zastanawiam się czy by go nie kupić ale nie wiem jak to działa? czy po czymś takim trzeba jeszcze cały ogród grabić? nie mam w sumie dużej działki (jakieś 400 m2) więc chyba nie jest to problem i by mi wystarczył ale może ktoś ma i mi doradzi hm?
wygląda to tak: Link niezgodny z Regulaminem Forum
Pozdrawiam;)
Ostatnio zmieniony 2012-04-25, 21:28 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Użycie reklamy niezgodnej z regulaminem Forum.
Awatar użytkownika
Roma
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 427
Rejestracja: 2011-09-17, 01:21

Re: Aerator, wertykulator elektryczny

Post autor: Roma »

Posiadam takie ustrojstwo i jak dla mnie to jest lipa, trzeba się mocno naszarpać aby coś zdziałać :-( zapłaciłam za niego coś ok.120,00 a już po kilku ciągnięciach wyrwało mi się coś przy rączce u nasady.Przy pracy z tym urządzeniem bardzo mocno obciążony był mój kręgosłup.
ODPOWIEDZ