systemy nawadniania

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
maciej
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-05-26, 13:39

systemy nawadniania

Post autor: maciej »

Jestem przed decyzją o wyborze samodzielnie czy firma i na jakim sprzęcie zgobić system podlewania automatycznego? W internecie jest sporo o sprzecie profesionalnym Toro,Hunter, Rain Bird,i popularnym jak Gardena. Jaki wybrać na działkę 1200 m2 szacunkowy areał do podlewania 700 m2. Czy dam radę wytypować sprzęt? Chodzi mi o spryskiwacze i miejsce ich posadowienia . Jestem automatykiem i reszty sie nie boję. Proszę o radę.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Witaj Maciej!

Trochę podstawowych wiadomości o samodzielnej budowie instalacji nawadniającej znajdziesz w naszym poradniku (pewnie jesteś już ponad to ze swoją wiedzą, ale może coś się przyda):

1) Prosty system nawadniania ogrodu - jak zbudować krok po kroku
2) Automatyczne nawadnianie ogrodu
3) Pompy do nawadniania ogrodu
4) Zraszacze ogrodowe

Pozdrawiam!
Rafał
bartek_p
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-07-26, 00:39

Post autor: bartek_p »

Przyłączę sie do tematu.
Jestem już po wstępnym projekcie. Tryskacze będą firmy rain bird 5004 sztuk 6 i dodatkowo 6 sztuk unisprey. Wszystko ładnie pięknie, ale utknąłem na wyborze pompy głębinowej.
Nie wiem jak policzyć jaką powinna mieć wydajność. Skończy sie pewnie tak, że wszystko jednocześnie chodzić nie będzie, ale i tak nie wiem jaką pompę wybrać
Awatar użytkownika
koman
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 4
Rejestracja: 2010-09-14, 18:57

Post autor: koman »

Zakładałem niedawno na swojej działce taki system nawadniania. Akurat w moim przypadku kupiłem w Nazwa zmoderowana pięć zraszaczy pulsacyjnych nazwa zmoderowana, oraz po poradzie znajomego pompę zanurzeniową Nazwa zmoderowana. Nie znam się tak za bardzo na tym wszystkim i zastanawiam się czy nie kupiłem przypadkiem zbyt mocnej tej pompy. Znajomy sporo mi pomagał przy podłączaniu ale nie wiem czy odnośnie pompy mi dobrze doradził. Jeśli wszystko działałoby bez zarzutu na słabszej pompie to wiadomo i koszt byłby niższy.



Proszę zapoznać się z regulaminem dotyczącym umieszczania na forum nazw firm. Zamiast zamieszczać nazwę pompy i firmę która ją wyprodukowała wystarczyło podać moc i wydajność pompy. Wpisanie danych technicznych nie naruszałoby regulaminu forum, natomiast dane które Ty wpisałeś już tak. Na forum nie uprawiamy kryptoreklamy.
witeks1968
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 666
Rejestracja: 2010-05-10, 20:07

Post autor: witeks1968 »

Ogólnie doradzanie na forum co kupić,gdzie zamontować,ile sztuk i jeszcze jaką pompę jest niezmiernie trudno.Ja założyłem już parę nawodnień i nawet na miejscu nie zawsze wychodzi tak jak w planie.Co do pomp,to o wydajności pomp powinien informacji udzielać sprzedawca tejże pompy(no chyba,że sklep nijaki),a co do za mocnej pompy(nie wiem jaka jest ta zanurzeniowa),to lepiej,aby była ona za mocna(miała zapas) niż za słaba i w razie rozbudowy nawodnienia komplikująca dalsze prace.Myślę tu raczej o pompach wirnikowych(odśrodkowych) stawianych przy źródłach wody.Nie znam się natomiast na pompach głębinowych(nie znam ich możliwości).
ODPOWIEDZ