Zabezpieczenie kosiarki spalinowej na zimę

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Zabezpieczenie kosiarki spalinowej na zimę

Post autor: Subh »

Wielkimi krokami zbliża się jesień a za nią zima...

Jak zabezpieczyć sprzęt ogrodniczy przed minusowymi temperaturami by w przyszłym sezonie mógł nam dobrze służyć?
... rozpościeram skrzydła!
Awatar użytkownika
Adżacha
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 343
Rejestracja: 2010-08-27, 22:03

Post autor: Adżacha »

Załadować ustrojstwo do piwnicy ?
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Kosiarka spalinowa nie jest aż tak wrażliwym ustrojstwem - rada z piwnicą była całkiem, całkiem. ;-)

A tak serio to postępuje się podobnie jak z samochodem, czy motorem. Wstawić do garażu, ale wcześniej wyczyścić ostrze i wszystkie miejsca, gdzie kosiarka ma kontakt z koszoną trawą. Ewentualnie oczyścić także układ jezdny. Można miejsca narażone na korozję - w tym ostrze - zabezpieczyć nacierając nawet tym samym olejem, który używa się do kosiarki.
Wiosną po przetarciu, uzupełnieniu paliwa i oleju będzie gotowa do pracy.
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

Porada 1:
Paliwo- zużyj do końca lub wylej resztkę paliwa. Paliwo ma trwałość tylko 30 dni, potem może się rozwarstwiać. Jeśli chcesz możesz przedłużyć jego trwałość nawet do 24 m-cy dolewając stabilizator paliwa
Psucie się paliwa może powodować problemy z układem paliwowym, sprężania, nierówne działanie silnika, nadmierną emisje spalin, emisję czarnego dymu oraz tzw. efekt lepkich zaworów

Porada 2:
Przed zimą wymień olej na nowy. W silnikach Briggs&Stratton jest możliwa i dozwolona opcja usuwania/wylewania zużytego oleju poprzez wlew oleju, nie tylko korkiem spustowym w misce olejowej.
UWAGA: najnowsze modele silników mogą być produkowane bez korka spustowego oleju! W takim przypadku wylewanie zużytego oleju następuje przez wlew lub odessanie specjalną pompką.

Zawsze przed taką operacją należy bezwarunkowo usunąć paliwo ze zbiornika (najprościej poczekać do momentu aż silnik zatrzyma się z braku paliwa w zbiorniku)
Zużyty olej powinno się przekazać
do utylizacji w specjalnie do tego
przeznaczonych punktach
utylizacji oleju.

Porada 3:
Przed zimą:
Oczyść lub w razie potrzeby wymień filtr powietrza na nowy.
Wymień świecę zapłonową na nową.
Usuń starą trawę spod obudowy i noża tnącego kosiarki.
Oddaj nóż do ostrzenia i wyważenia przed zimą do najbliższego Autoryzowanego Serwisu
(źródło: Briggs&Stratton)
... rozpościeram skrzydła!
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

halo halo, odświeżam wątek, czy ktoś ma coś do dodania?
... rozpościeram skrzydła!
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Ja mogę dodać tylko że metalowe elementy malowane od których odpadła farba, dobrze jest zamalować przed zimą. Gdy korozja wlezie pod powłokę malarską, będzie dalej odpadać i trudno będzie później to powstrzymać. Do malowania wystarczy nawet farba podkładowa do metalu lub jakaś antykorozyjna, których na rynku jest sporo.
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

Dzięki Piotrek, puściłam również ta informację w swoim gronie :)
... rozpościeram skrzydła!
Rolmarket
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 19
Rejestracja: 2010-09-02, 14:11

Post autor: Rolmarket »

Równiez słyszałem o malowaniu tych elementów na zimę,ponieważ są bardzo podatne na korozje. Ja akurat mam ogrzewany garaż,wiec wszystkie narzędzia ogrodnicze maja bezpieczne schronienie na zimę.
ODPOWIEDZ