kosa spalinowa Husqvarna 343R

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
jofa-j1
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-05-23, 14:06

kosa spalinowa Husqvarna 343R

Post autor: jofa-j1 »

Witam wszystkich forowiczów, a szczególnie tych których łączą zbieżne zainteresowania.
Od niedawna jestem posiadaczem kosy spal. Husqvarna 343R, w związku z tym mam kilka pytań do użytkowników podobnego sprzętu: podczas pracy głowica (przekładnia kątowa) dosyć mocno się nagrzewa (również po nasmarowaniu), przedwczoraj pojawił się nowy problem pracy silnika na wys. obrotach -dławi się, faluje (może filtr paliwa). Nie chcę bez rozeznania ingerować w mechanizmy, dlatego proszę o jakieś wskazówki. Sprzęt jest oczywiście po gwarancji. Z góry dziękuję i pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Renia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2009-10-12, 16:21

Post autor: Renia »

jofa- chyba raczej masz ją od dawna, skoro już po gwarancji (ja ma Stihl- gwarancja na 3 lata i chodzi jak burza).
A jeśli od kogoś niedawno odkupiłeś, to może gościu chciał wyzbyć się "badziewia'.
Na mechanizmach za bardzo się nie znam, ale do mojej muszę mieć mieszankę benzyna+ olej, nie wiedziałam o tym i poprzednią tak zajechałam... :lol:
Renia śle gorące pozdrowienia
^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"
Odstraszacze
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-06-16, 09:02

Post autor: Odstraszacze »

Autor pisze,że ma ją od niedawna a już takie problemy.. Może trafiłeś na felerny model?
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Ogólnie jest to badziewie nie kosa, wszystko w plastiku, idź lepiej gdzieś do serwisu,sam nie dłub bo możesz jeszcze gorzej zrobić, chociaż takie rzeczy jak filtr paliwa możesz sam wymienić, próbuj do odważnych świat należy.
glovko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 7
Rejestracja: 2010-07-09, 13:56

Post autor: glovko »

Nagrzewać się przekładnia będzie zawsze. Jak jest smar to powinno być ok.

A falowanie na wysokich obrotach to zapewne gaźnik do regulacji.
szybko i profesjonalnie:) nawadnianie i zieleń to moja pasja
ODPOWIEDZ