Traktorek do trawy

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Do Mercedesa? Chyba pod względem ceny! Nie oszukujmy się, to dobry sprzęt, ale jednak średniej klasy, tylko drogi bo firma kładzie dużo kasy na marketing. Naprawdę można znaleźć podobnej jakości sprzęt dużo tańszy :roll:

W naszym poradniku: Traktorki ogrodowe Honda - do koszenia trawy i innych prac
Rafał
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Jakub,z całym szacunkiem przesadziłeś i to bardzo za 15 tysięcy traktorek wartości 10000 bo tyle jest wart i podam ręke Rafaloku bo ma racje,jak ktoś chce zaszpanować Husqvarną za 150000 koła to pogratulować,czyżby aż tak husqvqrna naciskała na sprzedaż za wszelką cene
że tak to reklamujesz ??
Awatar użytkownika
Grama
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 112
Rejestracja: 2008-01-25, 05:25

Post autor: Grama »

Gdyby ktoś z Państwa był zainteresowany,to mam na sprzedaż,polecam. Prosze o kontakt na PW.
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

weż co uważasz za stosowne,co tobie odpowiada,nie patrz na jakieś sugestie,ważny jest serwis
i dostępność części,chcesz mieć napis Husqvarny i uważać sie za kogoś wyższego to twoja sprawa jest kilka firm w których masz nie gorszy sprzęt za podobne pieniądze ale masz juz dwa cylindry w silniku co jest nieporównywalnie lepsze.Lepiej nawet kupić coś z silnikiem dwucylindrowym i troszke słabszym niż jedno-cylindr---i mocniejszym.
Pamiętaj że w tych wymienionych firmach płacisz za napis a nie za jakość
Wybór należy do ciebie
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

Janku, tak samo jak Ty używam jakiegoś sprzętu w ogrodzie... jakiegoś-ja polecam husqvarne, a Ty inne firmy czy firmę. Masz rację, również uważam, że jest za drogą firmą, ale jestem zadowolony z jakości, zadowolony z wieloletniej obsługi i kontaktu z tą firmą w Piotrkowie, kiedy tylko mam problem przyjeżdża do mnie serwisant, który zna się na rzeczy. płacę za to dużo z czego wy się śmiejecie, ale jakbym kupił tego typu sprzęt w markecie-o dokładnie takim samym silniku nie byłbym tak zadowolony, a wręcz musiałbym główkować, gdzie zadzwonić o poradę, kto mi go naprawi itd... jeżeli uważasz że robię reklamę tej firmie...zwał jak zwał, po prostu ją polecam-nigdy nie pisałem że jest tania...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Proponuje skończyć z tą '' licytacją'' - błędne koło . Jednego stać na Mercedesa innego na Fiata .
pozdrawiam ibis
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

a innego na Hondę (Civic) :)

w nawiązaniu do tematu chciałam go odświeżyć i wrócić do tematu zakupu kosiarki.

Planuję w najbliższym czasie takową zakupić. Z pewnością będzie to spalinówka. Jestem świeżakiem w temacie pielęgnacji trawnika itp rzeczy...
Po wertowaniu forów i artykułów zdecyduję się najprawdopodobniej na spalinową z silnikiem Briggs&Stratton. Czytałam o kilku pochlebnych opiniach o serwisie, jednak wciąż szukam. Serwis to rzecz której najbardziej się obawiam- bo jako kobieta nie do końca znam się na rzeczy.

Czy ktoś miał już jakieś doświadczenia? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
... rozpościeram skrzydła!
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

No właśnie ten serwis,wszystko zależy od tego na kogo trafisz,są tacy co chcą tylko sprzedać i takich nie obchodzi klient tylko zarobek albo wypychanie czegoś co nie idzie lub jest spory zarobek i tacy co chcą doradzić na korzyść klienta,tu musisz się kierować kobiecą intuicją musisz wyczuć czy ktoś cie chce w balona zrobić czy nie ale to ciężki temat
person
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-04-09, 18:02

Husqvarna czy Snapper

Post autor: person »

Witam,

co jest lepsze i jak to jest z serwisem snappera?
konretnie chodzi o mogele husqvarna cth150 vs ELT18RD40 - traktorek SNAPPER.

ceny podobne

wiedzą coś Panowie na temat tych firm?

bede wdzieczny za odzew, pozdrawiam
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

mimo wszystko Snapper,jest mocniejszy a jakość na pewno nie gorsza
robkoc
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-10, 22:08

Benzyna dostaje się do oleju? MTD traktorek

Post autor: robkoc »

Witam, generalnie jest tak jak w temacie, mam traktorek MTD POny, 17,5 kM, generalnie działa bez zastrzeżeń, ale już drugi raz w przeciągu kilku miesięcy zwiększa się poziom oleju ponieważ benzyna (nie wiem jak i dlaczego) dostaje się do oleju. Tzn. silnik pracuje - nagle zmniejszaja się obroty i potężna fala siwego dymu wydostaje się z rury -przez chwilę się podusi i znowu dobrze pracuje, i tak non stop aż zmienię olej.
Bardzo proszę o poradę jeśli ktoś się zetknął z takim problemem.
Dzięki
Awatar użytkownika
Renia
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 34
Rejestracja: 2009-10-12, 16:21

Post autor: Renia »

Jak awarie czy uszkodzenia maszyn mają się do tematu forum Trawnik?
Nie mogę Ci wskazać linka (regulamin), ale radzę zalogować się na jakieś forum mechaniczne (jest ich bez liku).
Przepraszam Cię bardzo, nie chcę bynajmniej Cię urazić,
ale to jest dla mnie denerwujące, gdy chcę przeczytać coś na temat traw i trawników,
a pół strony jest o maszynach, awariach, markach kosiarek... myślę, że nie na to forum powinieneś trafić.... :roll:
Renia śle gorące pozdrowienia
^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"^"
robkoc
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2010-04-10, 22:08

Post autor: robkoc »

Reniu, sam nie wiem jak to się tutaj dostało, Wiosennie przepraszam
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

janek38 pisze:No właśnie ten serwis,wszystko zależy od tego na kogo trafisz,są tacy co chcą tylko sprzedać i takich nie obchodzi klient tylko zarobek albo wypychanie czegoś co nie idzie lub jest spory zarobek i tacy co chcą doradzić na korzyść klienta,tu musisz się kierować kobiecą intuicją musisz wyczuć czy ktoś cie chce w balona zrobić czy nie ale to ciężki temat

Janek- kobieca intuicja owszem- często się nią kieruję, ale poszukuję raczej porady doświadczonych czy też użytkowników.

Wole wybrać się do sklepu już z jakąś minimalną chociaż wiedzą niż totalnie zielona... Wtedy wcisną mi wszystko!!!

Chciałabym wybrać coś możliwie tanio, jednak z silnikiem Briggsa. Nie będę przepłącać za markę kosiarki, która jest jedynie w sumie jedynie obudową...
... rozpościeram skrzydła!
MKcafe
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2010-04-17, 19:03

Post autor: MKcafe »

Witam,
Mam do koszenia ok 15 arów trawnika. Od 9 lat korzystam z kosiarki Erma,nieistniejącej już firmy. Przy jej zakupie zwróciłem na następujące cechy które sprawdziły się w ciągu tych lat: mocny 6KM silnik Brigss&Stratton, napęd, średnica koszenia > 80cm,obudowa aluminiowa! (farby od strony noża już dawno nie ma a korozja osłony nie zżarła) duży kosz. O sprzęt dbam i nigdy mnie nie zawiódł.Pierwszy raz był w serwisie teraz ot tak dla ogólnego przeglądu po 9 latach.Zwykle robię wokół niej sam. Co bym zmienił? wybrałbym znanego producenta, o silnik się nie boję ale jak mi padnie jakiś inny element będzie kłopot. Przymierzałem się do traktorka i wyszły mi 4 fakty przeciw: 1 kształt ogrodu, nasadzenia wykluczają wjechanie takim kląkierem do wielu miejsc, 2 trzeba gdzieś to garażować, 3 nie wszyscy to serwisują a dojazd do serwisu no cóż nasuwa się na myśl film D.Lyncha "Prosta historia", 4- cena. Oglądałem sprzęta w cenach do 6000zł. Z racji tego że jeżdżę i interesuję się motocyklami potrafię ocenić jakość i wykonanie urządzeń z napędem spalinowym prostszych niż samochód. Tu przerywnik: Husquarna produkuje świetne motocykle crossowe. Generalnie nie polecam traktorków do tego pułapu cenowego. Wielu producentów idzie po najmniejszej linii oporu z wyjątkiem kształtu reflektorów i plastików jak by współczynnik Cx, oporu powietrza, miały największe znaczenie. Mimo,że spożywają benzynę to motocykle to nie są. Jakość wielu istotnych elementów i rozwiązania konstrukcyjne porażają. Strach pomyśleć o elementach których z zewnątrz nie widać.To co warte uwagi zaczyna się od 9000zł. Mimo,że moja kosiarka pod względem wydajności to już ostatni szczebel drabiny to te moje 15 arów daje mi niezły wycisk i przy trawniku powyżej 15,5 ara tak zaprojektowałbym ogród, garaż i domowe finanse aby móc używać traktorka. Husquarna? Czemu nie, dobrze mi się kojarzy z innej strony. Pzdr Marek
ODPOWIEDZ