Husqvarna czy Alko - której firmy kosiarka spalinowa.

Narzędzia i sprzęt ogrodniczy, instalacje nawadniające, porady serwisowe.
marion777
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2009-02-07, 12:52

Husqvarna czy Alko - której firmy kosiarka spalinowa.

Post autor: marion777 »

Nastawiłem się na Husqvarne M 145 ale dzisiaj byłem w sklepie ogrodniczym i zachwalano mi Alko z serii Silver. Powiedziano mi że nowe Alko są lepsze od Husqvarny. Czy to prawda ???
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jeśli to nowa seria to lepsze mogą być tylko teoretycznie. Żeby mieć porównanie to trzeba poczekać na opinie użytkowników, którzy taką sobie sprawili.
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Te składanki Husqvarna tragedia:6 kosiarek po 3100zł wykończyło się po roku i jeszcze cwaniakują w serwisie.Dane z ogrodu botanicznego.p.s.chyba składają to dziadostwo w chinach.
Adrian Joszko
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-02-08, 17:48

Post autor: Adrian Joszko »

Ja polecam kosiarki hondy. Mam taką i jestem z niej zadowolony
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

Fakt to silne kosiarki.
nasser
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 3
Rejestracja: 2008-04-07, 18:21

Post autor: nasser »

Ja w zeszłym roku kupowałem i też się zastanawiałem czy Husqvarna czy coś innego ale ostatecznie przekonał mnie jeden argument majstra złotej rączki: Panie, Husqvarna istnieje 300 lat, a większość firm w tej branży znika po 2-3 sezonach i gdzie wtedy części szukać? W Chinach?.
tolpysia
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-01, 11:05

Post autor: tolpysia »

Jestem szczęśliwą ( póki co) posiadaczką kosiarki firmy Alko z serii silver 520BRV.
Kosi nam od wiosny tego roku szybko,sprawnie i skutecznie :)

Najważniejsze funkcje: Speedcontrol - mechanizm płynnej zmiany biegów, Funkcja 4 w 1 - koszenie, mielenie, wyrzut boczny, praca z koszem

Dane techniczne:

- Silnik: B&S Seria 675 Easy Start
- Pojemność skokowa silnika: 190 cm3
- Szerokość koszenia: 51 cm
- Wysokość koszenia: 25-80 mm
- Pojemność kosza: 70 l
- Obudowa metalowa
- Łożyska kulkowe
- Regulacja wysokości: centralna - 7 stopni
- Duże tylne koła
- Waga: 39 kg
- Przeznaczona do większych powierzchni ok. 1800 cm2
Załączniki
item,1115,1,b.jpg
item,1115,1,b.jpg (13.31 KiB) Przejrzano 45940 razy
dunder
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2009-09-14, 20:32

Post autor: dunder »

Zgadzam sie z nasserem. Dalsza część postu usunięta jako niezgodna z regulaminem forma reklamy.
Niesplamiona sława słodsza od róży
jakub
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-06, 20:01

Post autor: jakub »

nasser dobrze mówi... sam posiadam wszelki osprzęt husqvarny i jak narazie nie zanosi się na zmiany:)
Awatar użytkownika
mariusz139
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 583
Rejestracja: 2009-01-31, 01:03

Post autor: mariusz139 »

jakub pisze:nasser dobrze mówi... sam posiadam wszelki osprzęt husqvarny i jak narazie nie zanosi się na zmiany:)
Powiedzcie mi tylko jedno, w których latach były kupowane i drugie ile nią rocznie pracujecie?
Przy intensywnym użytkowaniu, siadają w dwa trzy lata.
Stare modele czy jezdnych, czy też żyłek- to ok.
Obecne składanki nic gorszego, w serwisie na 8 kosiarek po dwa razy w roku jest każda.
Dodam że użytkowane są bardzo profesjonalnie.
Płaci się za nie duże pieniądze, w tym też za nazwę.
Tak z praktyki to wolę japońskie.
Awatar użytkownika
ibis66
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 132
Rejestracja: 2009-12-21, 16:53

Post autor: ibis66 »

Miałem kosiarke STIGE -szwedzką ,służyła mi 7 lat . W zeszłym roku kupiłem nową też 2 kosiarki STIGA -1 spalinową z napędem , szerokość robocza 65 cm i następna - zamiast żyłki założyłem kose . W kosiarkach podstawa -zmienić olej i filtry , innej firmy bym nie kupił sprawdziła się u mnie .Rocznie kosi około 3 ha .
pozdrawiam ibis
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

Radziłbym jednak Alko, bardzo fajne kosiarki, Możesz również kupić 5200BRV na silniku DOV700, świetne silniki. Ktoś tu wspomniał, że Husqvarna ma już 300 lat, ale co z tego ? Nigdy bym tego nie kupił, są inne firmy, które mają o wiele lepszy sprzęt. Najważniejszy jest serwis, jak masz blisko to kupuj. Tylko nie daj się namówić na kosiarki Partnera, bo są złej jakości.
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

Adrian Joszko pisze:Ja polecam kosiarki hondy.Mam taką i jestem z niej zadowolony

Na Hondę trzeba się mocno wykosztować. Silniki Hondy są też w kosiarkach tańszych marek i nie urągają tym firmowym.

Najważniejszy w kosiarce jest chyba motor napędowy kosiarki- czyli silnik. A tutaj rekomendować można albo w/w Hondę albo Briggsa.
... rozpościeram skrzydła!
janek38
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 21
Rejestracja: 2010-02-06, 12:05

Post autor: janek38 »

nasser pisze:Ja w zeszłym roku kupowałem i też się zastanawiałem czy Husqvarna czy coś innego ale ostatecznie przekonał mnie jeden argument majstra złotej rączki: Panie, Husqvarna istnieje 300 lat, a większość firm w tej branży znika po 2-3 sezonach i gdzie wtedy części szukać? W Chinach?.
Hehe fajny argument tylko do ............ ni jak ma się do rzeczywistości jak ktoś robi coś od iluś tam lat mimo że jest to szmelc to trzeba to od razu kupić?? zejdź na ziemie i spójrz na dzień dzisiejszy popieram-------mariusz139 masz racje

jak by każdy wychodził za założenia jak nasser to wystarczy G...no zawinąć w papierek i wszyscy by kupowali bo to się robi od tysięcy lat ( bez obrazy )
Subh
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2010-03-24, 18:03

Post autor: Subh »

Ok, zatem jaka jest alternatywa dla Husqvarny? Jaką inną markę wybrać? Sama jestem ciekawa?
... rozpościeram skrzydła!
ODPOWIEDZ