Strona 1 z 1

Elastyczne węże ogrodowe - czy warto kupić?

: 2019-09-11, 03:11
autor: Alex
Witajcie!
Czy warto kupować elastyczny wąż ogrodowy? Widziałam dwa ciekawe rozwiązania:
1) wąż-sprężyna: spiralny jak kabel przy słuchawce w dawnych przewodowych telefonach
2) elastyczny wąż, który rozciąga się na długość jak guma
Oba byłyby dobrym rozwiązaniem do mojego niewielkiego ogrodu, ale mam sporo wątpliwości związanych z ich trwałością (głównie utratą elastyczności) i plątaniem się. W internecie opinie są różne, ciężko mi się zdecydować.
Na razie używam zwykłego węża nawijanego na wózek z bębnem, ale zwijanie go trwa prawie tyle, co podlewanie, a rozwiniętego nie zostawię, bo psuje mi widok w ogrodzie :cool:
Uprzedzę sugestie o konewkach - konewkami jednak podlewanie trwa dłużej ;-)
Czy ktoś z Was używa któregoś z tych rozwiązań? Jak sprawują się te węże? Na co zwracać uwagę przy kupnie? Czy w ogóle warto kupić?

Re: Elastyczne węże ogrodowe - czy warto kupić?

: 2019-09-11, 20:30
autor: rafaloku
Ja mam taki typu "sprężynka" długości 10m. Taki z tańszych i nie za gruby. Niestety nie sprawdza się za dobrze. Te sprężynki zachodzą na siebie i często się plącze. Jest to fajne tylko w teorii. Może droższe, lepszej jakości się sprawdzają ale takich tańszych nie polecam :zdegustowany:

Re: Elastyczne węże ogrodowe - czy warto kupić?

: 2019-09-11, 23:41
autor: Bettiw
Taki zwykły wąż, tzw klasyk używam od dawna bez bębna, po podlaniu odwieszam w przybudówce na haku. Mąż widząc jak męczę się z tymi wężami (od razu dwa podłączam) kupił mi ten rozciągany leciutki wprost magiczny, po zakręceniu wody kurczy się i łatwo go schować, ale szybko przy słuchawce/zraszaczu zaczęło kapać potem wręcz ciekło, nie udało nam się tego naprawić bo jakoś jest przyklejony chyba na gorąco, opcja odcięcia i nałożenia od nowa nie sprawdziła się tak jak w klasycznych wężach się robi. Były próby zaklejenia taśmami uszczelniającymi tych przetartych miejsc, ale nic nie zadziałało. Powróciłam do starych węży i ciągle dobrze się sprawdzają.

Re: Elastyczne węże ogrodowe - czy warto kupić?

: 2019-09-27, 18:32
autor: Alex
Dziękuję za odpowiedzi, chyba w takim razie zostanę przy zwykłym wężu. Spróbuję ogarnąć sobie odwieszanie na hak w sezonie letnim, a zwijać na wózek będę w zimie. Mam nawet taki plastikowy wieszak na wąż do przykręcania na ścianę, ale wygląda na łamliwy, więc powieszę sobie 2-3 solidne metalowe haki na ścianie szopy pod daszkiem i zobaczę, jak takie rozwiązanie się sprawdzi.